Markkinaindeksin tuotto: Kokonaistuotto

Indeksi

Kaikki globaalit indeksit ja sekä niiden keskimääräiset historialliset tuotot (vuoden alusta, 1 vuosi, 3 vuotta, 5 vuotta). Laaja luettelo sisältää mm. MSCI:n, FTSE:n ja Citigroupin indeksit.

Useita näistä indekseistä voidaan käyttää vertailuindeksinä salkunhoitotyökalussa.

×
IndeksiVuoden alusta%1v tuotto %3v tuotto p.a. %5v tuotto p.a. %Pvm
MSCI World/Information Tech NR USD22,7113,1122,7721,5020.05.2019
Morningstar US Large Growth TR EUR19,2015,2418,1019,0320.05.2019
Morningstar US Growth TR EUR21,4215,4317,8818,3920.05.2019
MSCI Russia NR USD19,6118,7417,887,5320.05.2019
Russell 1000 Growth TR USD19,5114,7717,4418,3620.05.2019
Morningstar US Mid Growth TR EUR25,4516,9716,8516,5320.05.2019
MSCI Brazil NR USD0,746,1016,762,8420.05.2019
Morningstar US Small Growth TR EUR20,226,3016,1015,2420.05.2019
Vietnam VN Index12,15-2,7115,3915,2720.05.2019
MSCI China NR USD9,81-12,4914,8511,8920.05.2019
MSCI BRIC NR USD9,12-3,9914,758,4920.05.2019
MSCI Thailand NR THB8,650,6114,4511,2320.05.2019
MSCI Golden Dragon NR USD10,09-6,6614,4511,4520.05.2019
MSCI Hong Kong NR HKD14,115,9814,4012,5220.05.2019
Morningstar US Large Cap TR EUR16,6913,2014,3715,8420.05.2019
Beassa ALBI TR ZAR7,541,2814,085,6520.05.2019
MSCI Taiwan NR USD7,32-0,3814,0810,4020.05.2019
S&P 500 TR USD16,9312,5913,8715,5720.05.2019
Morningstar US Market TR GBP17,3011,8113,8515,2820.05.2019
Morningstar US Market TR USD17,3011,8113,8515,2820.05.2019
Morningstar US Market TR EUR17,3011,8113,8515,2820.05.2019
Russell 1000 TR USD17,2312,2813,8315,3420.05.2019
Russell 3000 TR USD17,1711,3513,7615,1420.05.2019
MSCI Austria NR EUR9,87-15,7213,565,9920.05.2019
Morningstar US Large Core TR EUR16,6410,8913,1015,0520.05.2019
MSCI ACWI Growth NR USD17,337,0012,8612,9020.05.2019
Red Rocks Gbl Listed Private Eqty TR USD21,705,7312,8211,8120.05.2019
Morningstar US Mid Cap TR EUR19,5910,3312,8014,2820.05.2019
Russell 2000 TR USD16,360,2012,7812,7920.05.2019
Beassa 1-3 Yr TR ZAR5,712,8212,625,6320.05.2019
MSCI India NR USD9,2413,5812,5510,3020.05.2019
Morningstar US Core TR EUR17,1510,0612,4914,5120.05.2019
DJ Islamic World TR USD15,387,6412,0312,0720.05.2019
MSCI AC Asia Ex Japan NR USD7,20-6,1612,008,6620.05.2019
Russell Mid Cap TR USD19,269,4311,8913,6020.05.2019
NASDAQ OMX Helsinki Benchmark Cap GR EUR10,54-4,5411,539,9520.05.2019
MSCI Germany Small Cap NR EUR17,54-9,1811,4812,0020.05.2019
MSCI AC Asia Pac Ex JPN NR USD8,98-3,6711,477,9920.05.2019
OSE FXLT Mutual Fund Index Linked/TOTX12,93-1,6911,334,8320.05.2019
MSCI Pacific Ex Japan NR USD15,526,4011,317,7720.05.2019
Morningstar US Small Cap TR EUR17,001,7111,2612,1920.05.2019
Morningstar US Large Val TR EUR12,8211,4311,0412,8720.05.2019
DJ Global TR USD14,274,6711,0110,8320.05.2019
MSCI World NR USD15,486,7010,9511,1320.05.2019
MSCI ACWI NR USD14,345,2010,9010,5620.05.2019
Morningstar US Mid Core TR EUR19,069,7010,8913,4520.05.2019
MSCI EM NR USD5,95-5,6310,875,8920.05.2019
STeFI Composite ZAR5,150,0910,764,5720.05.2019
Morningstar US Value TR EUR13,099,0310,7312,6420.05.2019
MSCI AC Asia Pacific ex Japan HDY NR USD8,37-0,6410,606,3320.05.2019
MSCI World/Financials NR USD14,38-1,6510,599,3720.05.2019
Euronext AEX All Share TR EUR15,910,9510,489,1220.05.2019
Morningstar US Mid Val TR EUR13,894,0410,4712,6420.05.2019
S&P Global Natural Resources TR USD9,45-8,6010,464,3120.05.2019
Fideuram Azionari America TR EUR17,907,1710,4111,2016.05.2019
STeFI 3 Month NCD ZAR5,02-0,2310,394,2320.05.2019
Morningstar US Small Core TR EUR16,781,1010,3211,7220.05.2019
MSCI Singapore NR SGD9,28-3,5210,325,7520.05.2019
Tel Aviv SE Yeter- Rest of shares TR ILS17,528,0510,2711,4220.05.2019
Russell 1000 Value TR USD14,989,6310,1712,2720.05.2019
MSCI EM Latin America NR USD2,922,4610,031,4620.05.2019
MSCI Australia NR USD17,428,1910,006,0720.05.2019
MSCI World/Materials NR USD11,09-6,339,976,3020.05.2019
MSCI AC Asia Pacific NR USD8,61-4,379,838,9420.05.2019
Morningstar Energy Cmdty TR USD35,561,799,72-9,8317.05.2019
FTSE EPRA Nareit Developed Asia TR USD15,9915,289,669,3020.05.2019
Euronext Paris CAC 40 NR EUR14,58-2,249,646,1720.05.2019
S&P Global Water TR14,7110,429,6011,0320.05.2019
Cat 25%Barclays US Agg TR&75%FTSE Wld TR13,108,309,5310,3519.05.2019
MSCI ACWI Small NR USD14,17-2,189,4910,2920.05.2019
MSCI EM Europe NR EUR9,735,559,461,6220.05.2019
Cat 50%MSCI Wld/CD NR&50%MSCI Wld/CS NR16,7812,869,4112,2219.05.2019
Cat 25%Barclays EurAgg TR&75%FTSE Wld TR12,276,139,339,3119.05.2019
Euronext Paris SBF 120 NR EUR13,86-3,299,336,2920.05.2019
FTSE Italia AllShare TR EUR14,71-7,499,304,1320.05.2019
MSCI Poland NR EUR-4,77-1,649,22-0,5020.05.2019
Tel Aviv SE TA 125 TR ILS15,6812,199,076,6020.05.2019
Morningstar US Mid Core PR EUR18,307,898,9811,5220.05.2019
MSCI ACWI Value NR USD11,373,378,898,1820.05.2019
MSCI Switzerland NR CHF17,4215,058,796,8920.05.2019
Cat 50%MSCI WldFree NR&50%MSCI Sweden NR13,363,098,787,2819.05.2019
S&P Global Infrastructure TR USD17,3214,978,659,5120.05.2019
MSCI World/Utilities NR USD12,4520,838,4610,2320.05.2019
Fideuram Azionari Paesi Emergenti TR EUR7,16-8,278,363,6516.05.2019
FTSE/JSE All Share TR ZAR9,70-7,018,303,0320.05.2019
MSCI World High Dividend Yield NR USD12,929,628,308,7820.05.2019
Fideuram Azionari Internazionale TR EUR14,210,578,257,9816.05.2019
S&P Global Clean Energy TR USD22,138,528,225,3320.05.2019
MSCI EMU SMID NR EUR13,45-7,588,047,2820.05.2019
MSCI EMU Small Cap NR EUR14,07-8,598,028,1220.05.2019
MSCI World/Health Care NR USD6,7811,267,9211,6720.05.2019
FTSE EPRA Nareit Global TR USD16,3715,817,9010,7420.05.2019
Morningstar Eurozone 50 GR EUR14,77-3,187,904,9320.05.2019
NASDAQ OMX Helsinki 25 PR EUR6,26-8,847,876,0620.05.2019
FTSE EPRA Nareit Eurozone TR EUR14,313,767,8211,0720.05.2019
MSCI Canada NR USD20,314,417,794,9520.05.2019
Fideuram Azionari Italia TR EUR13,18-8,117,774,0016.05.2019
BBgBarc US Corporate High Yield TR USD10,8111,957,768,9620.05.2019
Cat 50%Citi ESBI Indo&50%MSCI Indo NR8,4716,917,769,5730.04.2019
MSCI Europe ex UK Small Cap NR EUR13,14-8,327,718,4520.05.2019
TOPIX TR JPY7,57-6,897,6611,1320.05.2019
MSCI EMU NR EUR13,37-4,817,585,1320.05.2019
MSCI Korea NR USD-2,29-18,887,553,4220.05.2019
Cat 50%JPM EMBI Plus TR&50%MSCI EM NR7,443,367,547,1719.05.2019
MSCI EAFE NR USD12,51-1,437,476,3120.05.2019
MSCI Europe Ex UK NR EUR13,79-1,097,445,3720.05.2019
MSCI Europe Growth NR EUR17,283,077,437,0320.05.2019
Morningstar US Small Val TR EUR13,98-2,047,369,6020.05.2019
MSCI AC ASEAN NR USD3,88-1,207,234,4220.05.2019
Euronext Paris CAC Mid&Small NR EUR11,86-12,227,187,8220.05.2019
Cat 50%Barclays US Agg TR&50%FTSE Wld TR10,779,777,149,2719.05.2019
ICE BofAML Gbl HY Constnd TR USD9,7110,307,128,0620.05.2019
MSCI Portugal NR EUR11,31-6,477,04-2,3720.05.2019
Morningstar DM Europe 100 GR EUR14,631,246,964,4220.05.2019
Cat 50%Citi PolishGBI&50%MSCI Poland NR-2,001,686,931,6819.05.2019
MSCI Europe NR EUR13,70-1,376,904,8520.05.2019
MSCI Nordic Countries Small Cap NR USD10,86-5,846,778,0720.05.2019
Cat 50%Barclays EurAgg TR&50%FTSE Wld TR9,145,436,757,2119.05.2019
STOXX Europe 600 NR EUR13,79-1,486,695,0720.05.2019
FSE DAX TR EUR14,04-7,936,694,5520.05.2019
Fideuram Azionari Pacifico TR EUR7,72-7,936,675,6616.05.2019
Cat 25%Tel Aviv Bd&75%Tel Aviv SE TA 2514,1910,226,626,2219.05.2019
FTSE EPRA Nareit United States TR USD18,5625,726,5912,1420.05.2019
TReuters Global CB TR USD9,895,606,597,2320.05.2019
Cat 92.5%TA SE GC TR&7.5%TA SE GConv TR12,039,736,586,4419.05.2019
Cat 40%Citi SwissGBI&60%MSCI Wld Free NR9,737,106,547,8719.05.2019
Cat 75%BofAML Twn Gvt TR&25%MSCI Twn NR4,003,996,537,6019.05.2019
MSCI Europe Small Cap NR EUR14,59-7,856,448,0520.05.2019
S&P Mid-East and Africa BMI TR USD6,10-4,936,422,3820.05.2019
MSCI Emerging Markets SMID NR USD3,03-9,306,394,3520.05.2019
S&P Pan Africa TR7,25-8,236,322,5320.05.2019
MSCI Europe SMID NR EUR14,33-6,036,297,0820.05.2019
MSCI Europe Value NR EUR10,10-5,766,282,5720.05.2019
FTSE EPRA Nareit Switzerland TR EUR11,499,766,2210,1320.05.2019
S&P Global Agribusiness Equity TR USD10,280,966,096,5920.05.2019
Athens Exchange Athex Composite TR17,08-6,686,02-6,8220.05.2019
MSCI Frontier Markets GR USD9,72-2,326,004,1920.05.2019
MSCI Indonesia NR IDR-4,967,565,973,9420.05.2019
NASDAQ Biotechnology TR USD8,260,515,7911,0220.05.2019
MSCI Europe High Div Yld NR EUR11,812,095,774,5620.05.2019
Cat 75%Tel Aviv Bd&25%Tel Aviv SE TA 2512,259,885,766,0819.05.2019
JPM ACI Non Investment Grade TR USD10,7913,465,7110,5120.05.2019
Morningstar EM Corp Bd TR USD8,7914,145,698,6620.05.2019
MSCI Frontier Markets NR USD9,58-2,555,673,8120.05.2019
Cat 50%Citi NorwegianGBI&50%FTSE Wld TR8,563,325,675,0219.05.2019
Tel Aviv SE Gen Bond CPI Linked TR ILS11,709,865,625,6420.05.2019
JPM EMBI Global Diversified TR USD9,8613,785,599,2420.05.2019
JPM CEMBI Broad Diversified TR USD8,7813,285,539,0020.05.2019
Cat 90%Tel Aviv Bd&10% Tel Aviv SE TA 2511,659,675,445,9719.05.2019
MSCI Nordic Countries NR EUR9,86-2,065,404,7320.05.2019
Cat 50%Citi SwissGBI&50%MSCI Wld Free NR8,156,985,327,0019.05.2019
FTSE AllSh TR GBP13,67-2,785,314,3420.05.2019
Tel Aviv SE All Bond10,909,165,305,9620.05.2019
TReuters Global Hedged CB TR EUR7,06-0,515,193,3820.05.2019
ICE BofAML Gbl HY Constnd TR HEUR6,533,095,103,2820.05.2019
Morningstar EM Composite Bd TR USD8,7613,775,078,5020.05.2019
BBgBarc Gbl Infl Linked TR Hdg USD6,8311,904,998,7320.05.2019
Cat 50%Barclays Eu Agg&50%FTSE AW Dv Eur8,971,944,994,5019.05.2019
MSCI Sweden NR SEK9,06-2,544,993,0120.05.2019
BME IBEX 35 NR EUR9,17-5,874,910,7220.05.2019
FTSE EPRA Nareit Developed Europe TR EUR14,153,594,848,8720.05.2019
Cat 75%Barclays US Agg TR&25%FTSE Wld TR8,4311,114,738,1119.05.2019
BBgBarc Pan Euro HY Euro TR EUR5,721,944,673,9720.05.2019
Morningstar UK Gov Infl Lkd TR GBP8,509,494,657,0420.05.2019
Morningstar EM Sovereign Bd TR USD9,0113,434,568,5220.05.2019
MSCI World/Energy NR USD15,07-8,564,53-0,3920.05.2019
TReuters Global Focus Hedged CB TR USD8,596,674,537,3120.05.2019
Tel Aviv SE All Gov Bond TR ILS10,528,854,445,8220.05.2019
MSCI AC Asia Ex JPN Small NR USD3,67-12,534,434,4820.05.2019
Tel Aviv SE Gov Bond - CPI Linked TR ILS11,459,114,285,3320.05.2019
Morningstar China Large Cap CNY17,90-9,204,2612,6020.05.2019
MSCI Sweden Small Cap NR SEK9,49-2,374,228,0920.05.2019
BBgBarc Gbl Agg Corp 0901 TR Hdg USD8,0112,864,178,1220.05.2019
Cat 75%Barclays EurAgg TR&25%FTSE Wld TR6,054,604,165,0719.05.2019
FTSE Polish GBI PLN0,644,414,153,2820.05.2019
Cat 40%CitiSwGBI&30%MSCISw&30%MSCIWd6,561,854,134,2519.05.2019
JPM Asia Credit TR USD8,2413,704,088,9020.05.2019
JPM GBI-EM Global Diversified TR USD4,315,074,052,6220.05.2019
Fideuram Azionari Area Euro TR EUR11,70-6,913,872,5116.05.2019
BBgBarc US Corp Bond TR USD8,4613,323,767,7320.05.2019
FTSE WBIG Eastern Europe EUR3,446,433,744,9520.05.2019
Euronext BEL 20 NR EUR8,77-7,993,545,0320.05.2019
BBgBarc Global Aggregate TR Hdg USD6,1312,623,357,8217.05.2019
MSCI World/Comm Services NR USD17,6718,633,337,2020.05.2019
Cat 75%Barclays Eu Agg&25%FTSE AW Dv Eur5,962,843,303,7419.05.2019
BBgBarc Gbl Agg Corp TR USD7,089,953,156,0020.05.2019
Markit iBoxx ALBI TR USD3,437,593,036,1920.05.2019
Tel Aviv SE Makams T-Bill TR ILS7,026,123,023,7820.05.2019
JPM CEMBI Broad Diversified Hdg TR EUR5,044,342,992,9520.05.2019
JPM EMBI Global Diversified Hedge TR EUR6,084,742,973,1320.05.2019
Cat 50%CitiSwGBI&25%MSCISw&25%MSCIWd4,891,472,963,4619.05.2019
Morningstar Australasian Bd TR USD5,437,412,913,5820.05.2019
Markit iBoxx ALBI China Offshore TR CNH4,292,692,866,3620.05.2019
Fideuram Bilanciati TR EUR7,00-1,062,852,9816.05.2019
Cat 50%FTSE/JSE SC TR&50%FTSE/JSE MC TR3,14-14,202,761,4120.05.2019
BBgBarc Gbl Infl Linked TR USD5,697,082,605,0820.05.2019
FTSE EMU GBI 10+ Yr EUR5,737,582,606,6920.05.2019
BBgBarc Gbl Infl Linked TR Hdg EUR3,143,072,472,8120.05.2019
FTSE Small Cap Ex Invest Trust TR GBP11,64-9,722,454,6920.05.2019
Markit iBoxx ALBI Singapore TR SGD1,617,842,374,8320.05.2019
BBgBarc Euro Agg Corps TR EUR3,793,192,282,6520.05.2019
BBgBarc US Agg Bond TR USD5,9312,152,276,7720.05.2019
Morningstar US Core Bd TR USD5,8812,132,276,9020.05.2019
TReuters Europe CB TR EUR6,430,252,252,6220.05.2019
Cat 75%Citi SwissGBI&25%MSCI Wld Free NR4,236,542,244,7919.05.2019
ICE BofAML Sterling HY TR GBP8,973,412,244,1320.05.2019
BBgBarc Gbl Infl Linked US TIPS TR USD6,109,682,155,7120.05.2019
Morningstar Euro Bank Capital TR EUR2,792,242,142,3020.05.2019
Fideuram Bilanciati Obblig TR EUR5,49-0,792,052,4516.05.2019
Morningstar Eurobond Corp TR EUR3,623,242,042,5420.05.2019
FTSE 250 Ex Investment Trust TR GBP14,72-7,801,985,3020.05.2019
Markit iBoxx ALBI Hong Kong TR HKD4,6412,041,876,8420.05.2019
FTSE USD EuroDep 3 Mon USD3,438,071,775,3520.05.2019
ICE BofAML Gbl HY Constnd TR HGBP9,413,791,762,5520.05.2019
ICE BofAML USD 3M Dep OR CM TR USD3,518,101,725,2820.05.2019
BBgBarc Global Aggregate TR USD4,648,431,664,9320.05.2019
MSCI Denmark NR DKK12,100,901,648,1620.05.2019
BBgBarc US Aggregate 1-3 Yr TR USD4,079,191,635,4820.05.2019
BBgBarc Gbl Agg Corp 0901 TR Hdg EUR4,283,901,622,1620.05.2019
Morningstar Euro Gov Infl Lkd TR EUR2,670,831,622,4720.05.2019
Morningstar Eurozone Bd TR EUR2,863,881,593,4020.05.2019
TReuters Global Focus Hedged CB TR CHF4,812,361,582,9320.05.2019
Morningstar Lng-Only Cmdty TR USD14,54-1,431,55-5,9817.05.2019
FTSE 100 PR GBP11,25-6,361,52-0,0720.05.2019
BBgBarc Euro Agg Bond TR EUR2,883,541,522,9220.05.2019
FTSE US GBI USD4,9611,741,406,2120.05.2019
FTSE EMU GBI EUR2,773,671,373,2720.05.2019
Fideuram Obbl Euro Corp IG TR EUR3,171,241,301,4316.05.2019
BBgBarc Pan Euro Agg TR EUR3,233,741,133,0020.05.2019
Morningstar Gbl Gov Bd TR USD3,907,741,094,5720.05.2019
BBgBarc Euro Infln Lkd TR EUR1,15-0,691,041,4820.05.2019
Morningstar Gbl xUS Gov Bd TR USD3,446,050,993,9520.05.2019
Morningstar UK Bank Capital TR GBP7,524,160,883,4720.05.2019
Morningstar UK Eurobond Corp TR GBP7,704,950,724,0320.05.2019
Morningstar Livestock Cmdty TR USD0,3112,390,720,2417.05.2019
BBgBarc Gbl Agg Corp TR Hdg CHF4,207,970,713,1920.05.2019
Fideuram Obbl Misti TR EUR3,11-0,420,701,5116.05.2019
BBgBarc Euro Agg Corp 1-3 Yr TR EUR0,930,620,660,9120.05.2019
Morningstar Canadian Bd TR CAD6,827,650,642,3920.05.2019
BBgBarc Global Aggregate TR Hdg EUR2,313,200,521,8820.05.2019
FTSE Japanese GBI JPY3,648,480,414,7820.05.2019
Morningstar Japanese Bd TR JPY3,298,110,404,5720.05.2019
FTSE Danish GBI 3-5 Yr DKK0,971,190,380,8020.05.2019
FTSE/JSE SA Listed Property TR ZAR5,56-11,800,363,0720.05.2019
NASDAQ OMX Copenhagen 20 PR DKK9,98-2,100,266,7620.05.2019
Markit iBoxx GBP NonGilts TR6,794,320,153,5020.05.2019
BBgBarc Euro Agg 1-3 Yr TR EUR0,290,260,100,4220.05.2019
MSCI China A Onshore NR CNY23,39-10,870,0611,2220.05.2019
Cat 75%CitiSwGBI&12.5%MSCISw&12.5%MSCIWd0,760,420,031,4519.05.2019
BBgBarc Global Aggregate TR Hdg NOK4,102,51-0,02-0,4517.05.2019
BBgBarc Euro Agg Govt 1-3 Yr TR EUR0,060,12-0,050,3020.05.2019
Morningstar Swiss Bd TR CHF2,4410,15-0,074,2820.05.2019
Fideuram Obbl Eur Govt M/L Temn TR EUR1,40-0,22-0,111,1016.05.2019
Morningstar Shrt/Flt Cmdty TR USD-6,194,60-0,354,2717.05.2019
EONIA Capitalisé 360j TR EUR-0,14-0,37-0,36-0,2617.05.2019
BBgBarc Global Aggregate TR Hdg CHF2,227,24-0,382,9220.05.2019
BBgBarc Sterling Agg TR GBP5,774,75-0,403,6820.05.2019
FTSE EUR EuroDep 3 Mon EUR-0,16-0,43-0,41-0,2620.05.2019
Fideuram Obbl Eur Govt Breve Temn TR EUR0,28-0,51-0,42-0,2016.05.2019
Morningstar Shrt-Only Cmdty TR USD-5,2415,10-0,4513,0117.05.2019
FTSE Danish GBI 1-3 Yr DKK-0,11-0,46-0,46-0,0620.05.2019
BBgBarc Gbl Infl Linked TR Hdg GBP6,103,96-0,592,2720.05.2019
Fideuram Liquidità Area Euro TR EUR0,01-0,52-0,59-0,4411.04.2019
FTSE Swiss GBI CHF0,516,08-0,662,5420.05.2019
Morningstar UK Bd TR GBP5,424,79-0,723,6620.05.2019
Morningstar Metals Cmdty TR USD1,78-0,55-0,771,1817.05.2019
FTSE Act UK Cnvt Gilts All Stocks TR GBP5,294,65-0,783,5520.05.2019
OSE Statsobligasjonsind 3.001,30-1,28-0,83-2,0920.05.2019
OSE Statsobligasjonsind 0.251,35-1,77-1,00-2,9520.05.2019
OSE Statsobligasjonsind 1.001,23-1,81-1,02-2,8220.05.2019
FTSE Swiss GBI 1-3 Yr CHF-0,193,97-1,171,2320.05.2019
Morningstar Lng/Shrt Cmdty TR USD4,92-0,90-1,202,0517.05.2019
FTSE CHF EuroDep 1 Mon CHF-0,253,44-1,350,7520.05.2019
BBgBarc Gbl Agg Corp TR Hdg GBP7,224,74-1,521,5520.05.2019
BBgBarc Gbl Infl Linked Sweden TR USD-3,96-1,56-2,36-0,1720.05.2019
Morningstar Lng/Flt Cmdty TR USD2,68-5,10-2,400,7017.05.2019
Morningstar Lng/Shrt Cmdty ER USD3,95-3,05-2,451,2517.05.2019
BBgBarc Global Aggregate TR Hdg GBP5,234,08-2,591,2820.05.2019
BBgBarc Sterling Agg 1-3 Yr TR GBP3,100,93-3,02-0,4017.05.2019
FTSE Swedish GBI SEK-3,70-1,20-3,04-0,7420.05.2019
FTSE GBP EuroDep 3 Mon GBP2,720,43-3,59-0,9320.05.2019
EMIX Global Mining Global Gold TR USD3,022,65-4,604,4017.05.2019
FTSE Swedish GBI 1-3 Yr SEK-5,86-4,88-4,93-3,3420.05.2019
FTSE SEK EuroDep 3 Mon SEK-6,15-5,00-5,23-3,9020.05.2019
Morningstar Agriculture Cmdty TR USD-5,34-14,28-10,91-8,1517.05.2019
MSCI Turkey NR EUR-12,56-30,36-15,55-11,4120.05.2019
Morningstar Euro Covered Bd TR LCL-----
An extensive list of indices comprising fund returns. Specifying industry standard indices: MSCI, FTSE, Citigroup, Lehman Brothers and JP Morgan with 1-year, 3-year and 5-year returns.