Rahastoluokan kehitys: Kokonaistuotto

Rahastoluokka

Kaikki Morningstar-rahastoluokat ja kaikkien tietyn kategorian rahastojen keskimääräiset historialliset tuotot (3 kk, vuoden alusta, 1 vuosi, 3 vuotta, 5 vuotta).

Morningstar-rahastoluokkaa käytetään rahastojen vertailukohtana mm. Morningstarin rahastoraporteissa. Napsauttamalla yksittäistä rahastoluokkaa näet luettelon rahastoista, jotka kuuluvat kyseiseen luokkaan.

×
Morningstar-
luokka
Vuoden alusta%3kk tuotto %1v tuotto %3v tuotto p.a. %5v tuotto p.a. %3v keskihaj.Pvm
Sektori teknologia osakkeet29,687,4414,4515,9915,0816,0520.09.2019
Yhdysvallat kasvuyhtiöt osakkeet28,013,4411,8915,7513,9713,6620.09.2019
Venäjä osakkeet32,072,5426,2815,679,5417,5020.09.2019
Sektori pääomasijoitus osakkeet31,347,2811,0114,8610,5411,8020.09.2019
Brasilia osakkeet21,582,6855,7213,462,7827,2620.09.2019
Yhdysvallat joustava osakkeet25,163,717,9912,7111,5314,5720.09.2019
Yhdysvallat suuret yhtiöt sekatyyli osakk.25,054,429,6312,5611,5413,0320.09.2019
BRIC osakkeet19,201,3918,8412,298,7112,7420.09.2019
Maailma kasvuyhtiöt osakkeet24,012,818,9711,4510,0612,0220.09.2019
Raaka-aineet arvometallit27,1214,7136,4311,344,7913,8320.09.2019
Kehittyvä Eurooppa osakkeet23,862,0321,6210,984,7513,5620.09.2019
Thaimaa osakkeet15,99-1,426,3410,977,0012,8920.09.2019
Yhdysvallat pienyhtiöt osakkeet23,272,921,1110,7710,6717,8320.09.2019
Alankomaat osakkeet28,475,449,5010,4112,3013,3120.09.2019
Sektori rahoituspalvelut osakkeet20,142,403,7810,226,5614,9920.09.2019
Sveitsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet26,142,330,8010,2112,8712,3520.09.2019
Yhdysvallat keskikok. yhtiöt osakkeet26,924,856,8810,1410,5715,4620.09.2019
Norja osakkeet10,81-0,93-7,399,785,1514,5320.09.2019
Sektori teollisuusmateriaalit osakkeet22,682,292,609,787,4914,4920.09.2019
Yhdysvallat arvoyhtiöt osakkeet20,614,386,419,469,4613,5020.09.2019
Sektori julkishyödykkeet osakkeet23,855,6326,509,398,4811,1620.09.2019
Sveitsi suuret yhtiöt osakkeet23,991,8910,399,288,189,7820.09.2019
Japani pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet14,194,38-3,869,2712,3813,5720.09.2019
Sektori kuluttajatuott.- ja palvelut osakkeet22,863,2310,789,208,7012,4120.09.2019
Suur-Kiina osakkeet19,664,0210,038,859,0715,7820.09.2019
Sektori vesi osakkeet26,104,0210,578,858,5711,3520.09.2019
Maailma suuryhtiöt sekatyyli osakkeet20,373,066,558,827,7211,0420.09.2019
Tyynimeri ei-Japani osakkeet18,20-0,7310,938,716,2710,8020.09.2019
Sektori ympäristö osakkeet24,093,287,608,687,5312,3420.09.2019
Maailma pienyhtiöt osakkeet20,362,201,188,558,9512,9420.09.2019
Kiina A-sarja osakkeet33,064,3323,988,4815,0518,5620.09.2019
Taiwan suuret yhtiöt osakkeet20,198,7511,218,268,3313,4320.09.2019
Italia osakkeet18,152,68-3,158,252,6316,4020.09.2019
Kiina osakkeet17,641,979,207,968,1316,4820.09.2019
UK pienyhtiöt osakkeet13,80-0,60-5,287,956,3214,1420.09.2019
Japani joustava osakkeet14,734,82-2,457,739,1312,8020.09.2019
Sektori infrastruktuuri osakkeet21,833,8918,757,737,5810,5220.09.2019
Afrikka ja Lähi-itä osakkeet13,10-0,2513,187,720,0711,6020.09.2019
Tavoite 2046+18,182,866,157,686,769,8720.09.2019
Latinalainen Amerikka osakkeet12,64-1,9721,317,580,9919,4020.09.2019
Kiinteistöyhtiöt Aasia osakkeet18,20-0,2318,207,557,9110,3120.09.2019
Sektori uusiutuva energia osakkeet26,635,1114,697,543,7015,0620.09.2019
Maailma joustava osakkeet18,582,743,937,537,0612,2120.09.2019
Euroalue pienyhtiöt osakkeet13,583,38-3,957,528,3613,7420.09.2019
Maailma osinko-osakkeet18,453,057,877,496,8210,0920.09.2019
Eurooppa ei-UK suuret yhtiöt osakkeet20,832,804,607,456,2611,5820.09.2019
Ruotsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet20,23-1,296,087,4512,8412,6620.09.2019
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osakkeet14,481,257,697,446,7812,1420.09.2019
Yhdistelmä Suur-Kiina14,801,8111,797,42-10,5820.09.2019
Eurooppa suuret kasvuyhtiöt osakkeet22,961,995,107,327,3211,3820.09.2019
Sektori maatalous osakkeet18,311,843,847,254,4011,8620.09.2019
Eurooppa keskikokoiset yhtiöt osakkeet20,201,96-1,347,257,6712,5820.09.2019
Tavoite 2041-204517,022,625,687,216,349,3320.09.2019
Japani suuryhtiöt osakkeet15,905,831,047,198,7211,0320.09.2019
Eurooppa pienyhtiöt osakkeet15,68-0,31-5,687,088,4113,3120.09.2019
Australia ja Uusi-Seelanti osakkeet22,665,0810,127,054,8512,0020.09.2019
Maailma arvoyhtiöt osakkeet16,123,182,547,046,4211,4020.09.2019
Tavoite 2036-204017,252,855,877,035,968,5720.09.2019
Singapore osakkeet10,38-1,739,937,004,1012,8120.09.2019
Aasia ei-Japani osakkeet14,771,688,376,986,9412,5620.09.2019
Euroalue suuret yhtiöt osakkeet18,622,352,506,974,9812,0420.09.2019
Euroalue keskikok. yhtiöt osakkeet18,831,08-3,876,837,2913,0720.09.2019
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osinko-osakkeet14,561,099,596,786,4310,4120.09.2019
Yhdistelmä seikkailunhaluinen, GBP16,352,685,036,725,1410,2820.09.2019
Suomi osakkeet15,551,06-0,676,698,7911,9820.09.2019
Aasia-Tyynimeri ml. Japani osakkeet14,872,964,826,697,1010,9520.09.2019
Sektori terveydenhuolto osakkeet14,170,783,936,658,0213,2820.09.2019
Kehittyvä Eurooppa ei-Venäjä osakkeet9,590,798,366,463,4211,9320.09.2019
Kehittyvät maat osakkeet13,690,729,266,454,5611,5420.09.2019
Espanja osakkeet7,100,44-6,596,433,1012,3720.09.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, USD16,883,598,706,436,509,3420.09.2019
Tavoite 2031-203514,372,314,976,205,398,0220.09.2019
Eurooppa ei-UK pien-/keskik. yht. osakkeet16,370,15-3,856,168,2712,7020.09.2019
Kiinteistöyhtiöt maailma osakkeet24,003,4317,276,108,3411,0020.09.2019
Eurooppa suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet18,741,583,176,024,4710,8720.09.2019
Maailma islamilaiset osakkeet14,792,902,355,915,4410,7020.09.2019
Hongkong osakkeet8,74-3,923,515,786,7114,0620.09.2019
Ruotsi osakkeet15,660,651,055,746,3312,6020.09.2019
Yhdistelmä maltillinen, USD15,343,9511,205,746,337,4820.09.2019
Korko pitkä maailma high yield14,264,0212,955,696,826,3820.09.2019
Korko pitkä high yield, USD14,274,0312,135,646,666,8620.09.2019
Vietnam osakkeet9,824,931,925,519,0313,0220.09.2019
Pohjoismaat osakkeet15,27-0,151,405,496,0611,1920.09.2019
Yhdistelmä globaali riskipitoinen, euro14,702,103,225,434,528,7620.09.2019
Pohjoismaat pien- ja keskikok. yhtiöt osakkeet14,10-2,06-3,535,419,4212,9520.09.2019
Yhdistelmä maltillisesti seikkailunhaluinen, GBP14,872,745,405,364,129,3420.09.2019
UK suuret yhtiöt osakkeet16,432,193,845,333,2011,6520.09.2019
Tavoite 2026-203014,272,546,145,284,686,7820.09.2019
Korko pitkä maailma, ILS16,975,4014,985,277,256,9320.09.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, euro11,961,481,465,274,568,9420.09.2019
Eurooppa suuret arvoyhtiöt osakkeet14,551,88-0,365,243,1511,8120.09.2019
Euroalue joustava osakkeet15,532,171,495,235,3212,5720.09.2019
Eurooppa osinko-osakkeet15,401,833,135,213,9210,5820.09.2019
Korko pitkä kehittyvät maat yrityslainat14,764,1218,025,167,346,2120.09.2019
UK joustava osakkeet16,791,960,275,163,8313,4720.09.2019
Kiinteistöyhtiöt Eurooppa osakkeet16,132,984,095,147,2511,3820.09.2019
Sektori luonnonvarat osakkeet16,222,330,675,04-0,1016,5620.09.2019
Saksa pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet13,761,28-5,135,015,8213,2120.09.2019
Yhdistelmä joustava, USD14,953,649,834,986,288,5220.09.2019
Saksa suuret yhtiöt osakkeet16,600,89-2,664,924,6013,6820.09.2019
Eurooppa joustava osakkeet15,770,89-1,464,785,2311,9620.09.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, NOK13,170,830,634,724,789,8720.09.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, USD suoj.14,965,0517,744,697,276,3220.09.2019
Tanska osakkeet14,89-1,43-1,014,6710,1611,3320.09.2019
Korko pitkä high yield Eurooppa-0,14-0,773,054,595,844,6827.04.2018
Korko erittäin pitkä, euro20,466,6923,174,567,359,0320.09.2019
Kiinteistöyhtiöt P-Amerikka osakkeet27,754,3020,994,519,7315,1020.09.2019
Yhdistelmä kehittyvät maat11,891,359,924,503,328,1920.09.2019
Korko joustava globaali, USD suojattu12,444,1414,684,436,376,2320.09.2019
Yhdistelmä Aasia13,562,7011,554,355,548,0820.09.2019
Korko pitkä yrityslainat, USD15,645,3118,594,346,856,4620.09.2019
Korko pitkä kehittyvät maat14,193,0917,004,176,206,4620.09.2019
Korko joustava, USD11,913,9913,434,156,076,2220.09.2019
Yhdistelmä varovainen, USD12,273,9211,874,145,436,3520.09.2019
Korko pitkä Aasia high yield13,212,9715,694,057,776,5420.09.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, CHF14,582,555,873,993,887,7120.09.2019
Korko vaihtovelkakirjat globaali, USD suojattu13,273,708,703,995,987,3020.09.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, Ruotsin kruunu12,741,572,403,984,808,1820.09.2019
Sektori viestintä osakkeet21,342,6311,043,964,8911,8320.09.2019
ASEAN-maat osakkeet10,35-0,429,723,962,539,9320.09.2019
Korko pitkä Aasia13,334,1717,453,916,426,0620.09.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali12,894,0514,373,895,554,8520.09.2019
Korko pitkä high yield, euro8,231,593,823,813,603,3820.09.2019
Korko pitkä high yield, GBP11,222,795,573,801,987,8820.09.2019
Yhdistelmä maltillinen GBP12,082,564,953,732,628,2420.09.2019
Korko pitkä inflaatiosidottu, GBP14,534,2116,163,735,719,9420.09.2019
Korko high yield globaali, GBP suojattu11,432,375,503,721,298,1720.09.2019
UK osingostrategia osakkeet13,811,871,373,562,7212,1520.09.2019
Yhdistelmä joustava, GBP12,142,294,153,542,429,0520.09.2019
Sektori bioteknologia osakkeet15,44-3,51-5,133,465,5620,3120.09.2019
Korko joustava globaali9,712,8210,413,385,455,4120.09.2019
Korko pitkä maailma, USD suojattu10,543,7214,913,386,006,6320.09.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, USD11,184,0613,973,346,837,0020.09.2019
Kiinteistöt UK suorat sijoitukset2,180,871,093,311,407,1920.09.2019
Yhdistelmä globaali joustava, euro10,161,641,633,262,587,0320.09.2019
Kehittyvät maat pien- / keskikok. yhtiöt osakkeet12,620,848,223,263,5311,2020.09.2019
Korko pitkä kehittyvät maat, paikall. valuutta11,582,4517,903,212,347,6720.09.2019
Yhdistelmä globaali maltillinen, euro10,161,723,023,212,925,7220.09.2019
Korko high yield, renminbi11,302,4315,373,19-6,0620.09.2019
Korko vaihtovelkakirjat maailma10,361,864,793,185,005,8220.09.2019
Korko high yield globaali, EUR suojattu8,471,173,513,152,423,7520.09.2019
Yhdistelmä joustava, euro9,401,321,293,142,347,3720.09.2019
Tavoite 2021-20259,811,783,543,072,594,6420.09.2019
Korko pitkä Aasia paikall. valuutta9,773,7116,543,024,815,3920.09.2019
Afrikka osakkeet8,560,986,073,02-4,6911,9120.09.2019
Korko renminbi6,821,0110,822,984,805,6220.09.2019
Korko pitkä yhdistelmä, USD11,864,3716,032,965,736,3020.09.2019
Intia osakkeet2,28-3,013,162,836,0416,3420.09.2019
Yhdistelmä maltillinen, CHF12,532,796,552,773,706,2220.09.2019
Yhdistelmä maltillinen, euro8,931,281,432,772,426,3420.09.2019
Korko high yield, NOK3,42-1,93-0,512,69-2,816,9120.09.2019
Korko pitkä yrityslainat, GBP11,403,659,872,692,887,8120.09.2019
Kanada osakkeet23,314,267,542,68-0,9512,8820.09.2019
Yhdistelmä varovainen, GBP9,602,736,132,581,976,8220.09.2019
Kiinteistöt muut suorat sijoitukset12,5811,9113,332,562,429,1420.09.2019
Yhdistelmä maltillisen varovainen, GBP10,342,535,632,551,797,1120.09.2019
Frontier-markkinat osakkeet7,39-0,734,162,500,199,1720.09.2019
Tavoite 2016-20206,441,503,822,402,203,4620.09.2019
Korko pitkä high yield globaali, CHF suoj.10,902,336,212,323,625,6020.09.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma9,022,5411,962,321,934,9620.09.2019
Korko pitkä yhdistelmä, GBP10,623,689,542,252,677,8720.09.2019
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, USD6,763,0710,112,234,366,3620.09.2019
Korko joustava globaali, GBP suojattu9,132,186,262,160,627,1820.09.2019
Korko pitkä, Tanskan kruunu3,600,293,852,132,401,9820.09.2019
Korko pitkä valtionobligaatiot, GBP12,545,3913,392,103,559,0820.09.2019
Korko pitkä maailma, USD10,073,6012,612,084,655,7020.09.2019
Korko pitkä kehittyvät maat yritysl., euro-painotus8,051,097,342,002,273,8520.09.2019
Korko pitkä Eurooppa7,072,477,101,942,622,7820.09.2019
Korko pitkä yrityslainat, euro6,121,265,121,912,272,2720.09.2019
Korko rahamarkkina lyhyt, USD5,283,048,901,874,036,4020.09.2019
Korko pitkä valtionobligaatiot, USD9,103,6714,011,864,646,9420.09.2019
Korko rahamarkkina, USD5,633,139,151,854,006,3520.09.2019
Yhdistelmä varovainen, euro6,721,253,141,851,733,3220.09.2019
Korko pitkä maailma9,002,7311,381,783,624,4720.09.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, GBP suoj.10,582,718,541,760,936,7520.09.2019
Yhdistelmä globaali varovainen, euro7,031,373,081,741,823,4220.09.2019
Korko pitkä kehittyvä Eurooppa8,272,8811,761,722,644,9520.09.2019
Korko Tanska pitkä, DKK2,550,132,811,711,941,6320.09.2019
Korko pitkä, HKD6,842,8611,091,694,706,2620.09.2019
Aasia ei-Japani pienet ja keskis. osakkeet10,600,645,711,663,2312,3220.09.2019
Korko joustava, euro5,651,323,671,651,512,5820.09.2019
Yhdistelmä maltillinen, SEK6,830,600,921,632,486,7820.09.2019
Korko pitkä valtionobligaatiot, euro6,672,427,241,572,183,2420.09.2019
Korko pitkä kehittyvät maat, euro8,710,437,641,552,195,7520.09.2019
Korko joustava globaali, EUR suojattu5,700,713,851,451,512,8720.09.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, EUR suoj.8,041,646,671,451,893,1020.09.2019
Korko pitkä inflaatiosidotut, USD10,473,1112,941,443,996,6420.09.2019
Korko vaihtovelkakirjat globaali, GBP suojattu10,031,610,611,41-0,419,6220.09.2019
Korko vaihtovelkakirjat Eurooppa6,310,78-0,381,391,874,5820.09.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, CHF suoj.11,182,9710,171,354,195,9420.09.2019
korko vaihtovelkakirjat maailma, eurosuojaus7,120,31-0,601,331,375,1420.09.2019
Yhdistelmä varovainen, CHF9,892,486,021,332,595,4420.09.2019
Korko pitkä inflaatiosidottu, euro5,202,353,561,311,573,4720.09.2019
Korko vaihtovelkakirjat globaali, CHF suojattu9,631,662,621,273,186,6620.09.2019
Yhdistelmä joustava, Ruotsin kruunu7,340,340,601,261,538,1820.09.2019
Korko pitkä yhdistelmä, euro5,441,585,141,251,852,4120.09.2019
Tavoite 2011-20154,060,831,811,210,394,5320.09.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, GBP8,232,146,471,160,546,5720.09.2019
Korko pitkä maailma, euro5,241,505,081,051,712,3320.09.2019
Korko pitkä maailma, GBP suojattu7,291,806,701,010,016,8920.09.2019
Korko joustava globaali, CHF suojattu8,391,817,000,972,715,3720.09.2019
Sektori energia osakkeet11,440,23-9,870,81-6,8417,7020.09.2019
Yhdistelmä varovainen NOK6,33-1,32-0,110,70-0,586,6020.09.2019
Korko renminbi, kotimaa3,460,508,660,583,456,1220.09.2019
Korko yrityslainat lyhyet bondit, euro2,320,351,380,520,570,9220.09.2019
Korko pitkä maailma, CHF8,232,328,130,512,335,7120.09.2019
Korko pitkä maailma, euro suojattu4,350,574,270,510,822,7720.09.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, euro5,100,894,130,471,663,2820.09.2019
Korko pitkä, CHF6,192,227,460,402,686,0220.09.2019
Korko pitkä maailma, CHF suojattu7,231,708,000,392,455,9020.09.2019
Kiinteistöt Eurooppa suorat sijoitukset2,190,602,000,390,413,4120.09.2019
Ranska pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet13,400,66-9,960,301,6714,3220.09.2019
Korko pitkä maailma, NOK suojattu4,79-2,272,530,16-1,496,5020.09.2019
Korko lyhyet valtionobligaatiot, euro1,230,201,33-0,020,041,4420.09.2019
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, euro1,180,210,71-0,030,151,0120.09.2019
Raaka-aineet laaja kori7,132,95-0,22-0,17-6,8310,5320.09.2019
Korko hyvin lyhyet bondit, euro0,170,01-0,12-0,19-0,070,4520.09.2019
Korko lyhyet bondit, Norjan kruunu1,95-1,96-1,33-0,31-2,065,9020.09.2019
Korko rahamarkkina, euro-0,11-0,05-0,27-0,32-0,200,1520.09.2019
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, GBP3,321,362,32-0,33-1,576,6020.09.2019
Korko rahamarkkina lyhyt, GBP2,431,121,36-0,34-1,926,7120.09.2019
Korko rahamarkkina, GBP2,321,071,25-0,44-1,986,7120.09.2019
Korko rahamarkkina lyhyt, euro-0,35-0,13-0,48-0,47-0,340,0420.09.2019
Sektori arvometallit osakkeet37,9718,8146,74-0,546,4822,1320.09.2019
Kiinteistöt maailma suorat sijoitukset2,090,511,40-0,54-0,914,4920.09.2019
Korko pitkä, Japanin jeni9,002,3916,09-0,565,578,0820.09.2019
Korko pitkä, Norjan kruunu1,91-2,12-0,87-0,65-1,805,6620.09.2019
Korko rahamarkkina, CHF2,511,232,46-0,841,225,0220.09.2019
Korko lyhyet bondit, CHF2,471,142,64-0,951,365,1720.09.2019
Indonesia osakkeet4,72-1,3614,17-1,000,0415,5820.09.2019
Yhdistelmä varovainen, Ruotsin kruunu1,370,30-0,33-1,05-0,445,4020.09.2019
Korko pitkä yrityslainat, SEK-2,72-0,10-1,76-2,32-1,975,7020.09.2019
Korko pitkä, Ruotsin kruunu-2,31-0,16-0,13-2,64-1,305,4420.09.2019
Korea osakkeet-3,21-2,67-10,08-3,23-1,5415,3220.09.2019
Korko pitkä, Australian dollari-3,75-3,49-7,60-3,30-1,867,6127.04.2018
Korko lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-4,78-0,62-3,35-3,66-3,155,6320.09.2019
Korko hyvin lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-5,26-0,68-3,76-3,92-3,235,7320.09.2019
Korko pitkä, Kanadan dollari-4,36-1,99-6,42-5,21-1,086,8027.04.2018
Turkki osakkeet6,177,1219,62-10,03-7,7030,9920.09.2019
Aasia-Tyynimeri osakkeet, muut-------
Fund of Funds - Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Islamilaiset osakkeet, muut-------
Kiinteistöyhtiöt muut-------
Korko pitkä euro subordinated-------
Korko pitkä määräaikainen-------
Korko pitkä muut-------
Korko pitkä muut inflaatiosidotut-------
Korko rahamarkkina, muut-------
Korko vaihtovelkakirjat muut-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Long-Only Equity -------
Long-Only Other -------
Multistrategy-------
Muut-------
Muut osakkeet-------
Pääomaturvatut-------
Systematic Futures-------
Takuutuottoiset-------
Treidaus - Vivutettu/käänteinen hyödykkeet-------
Vaihtoehtoiset - Event driven-------
Vaihtoehtoiset - Globaali makro-------
Vaihtoehtoiset - Hajautettu arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - long/short credit-------
Vaihtoehtoiset - Long/short Eurooppa-------
Vaihtoehtoiset - Long/short globaali-------
Vaihtoehtoiset - Long/short kehittyvät maat-------
Vaihtoehtoiset - Long/short UK-------
Vaihtoehtoiset - Long/short USA-------
Vaihtoehtoiset - long/short, muut-------
Vaihtoehtoiset - Markkinaneutraali - osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - relative value arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Systematic futures-------
Vaihtoehtoiset - Valuutat-------
Vaihtoehtoiset - Volatiliteetti-------
Yhdistelmä, muut-------
Kattava lista kaikista Morningstarin rahastoluokista. 3kk, vuoden alusta, 1v, 3v ja 5v tuotot ja 3v tuoton keskihajonta.
Tuottoluvut on ilmoitettu euroissa.