Rahastoluokan kehitys: Kokonaistuotto

Rahastoluokka

Kaikki Morningstar-rahastoluokat ja kaikkien tietyn kategorian rahastojen keskimääräiset historialliset tuotot (3 kk, vuoden alusta, 1 vuosi, 3 vuotta, 5 vuotta).

Morningstar-rahastoluokkaa käytetään rahastojen vertailukohtana mm. Morningstarin rahastoraporteissa. Napsauttamalla yksittäistä rahastoluokkaa näet luettelon rahastoista, jotka kuuluvat kyseiseen luokkaan.

×
Morningstar-
luokka
Vuoden alusta%3kk tuotto %1v tuotto %3v tuotto p.a. %5v tuotto p.a. %3v keskihaj.Pvm
Japani pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet0,51-5,5513,1218,2215,8713,0420.09.2018
Sektori teknologia osakkeet7,47-6,5913,0116,4516,2214,7320.09.2018
Sveitsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet4,922,548,7715,9116,6310,1520.09.2018
Norja osakkeet13,512,4413,2215,6610,8013,3820.09.2018
Venäjä osakkeet2,121,084,0115,181,7718,0920.09.2018
Yhdysvallat kasvuyhtiöt osakkeet16,192,6123,8913,2815,7412,9020.09.2018
Thaimaa osakkeet4,535,3912,9713,217,7012,8620.09.2018
Yhdysvallat pienyhtiöt osakkeet13,200,9421,5113,0813,6615,9020.09.2018
Ruotsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet7,782,946,0812,5013,3814,5620.09.2018
Yhdysvallat suuret yhtiöt sekatyyli osakk.10,613,2918,5512,3914,2111,8820.09.2018
Yhdysvallat joustava osakkeet12,332,1120,3112,3513,9613,2620.09.2018
Vietnam osakkeet-0,850,1014,6312,3416,0013,5020.09.2018
Sektori teollisuusmateriaalit osakkeet3,030,908,3612,268,6114,8020.09.2018
Suomi osakkeet6,86-0,104,3212,1510,8611,0320.09.2018
Japani joustava osakkeet-0,86-3,009,5611,9211,8013,1520.09.2018
BRIC osakkeet-4,54-6,10-0,2911,867,1614,2620.09.2018
Alankomaat osakkeet-3,55-4,83-0,5111,4611,7712,6720.09.2018
Eurooppa pienyhtiöt osakkeet1,25-1,524,8110,9212,3712,1420.09.2018
Euroalue pienyhtiöt osakkeet-1,27-2,271,3810,906,9111,2720.09.2018
Yhdysvallat arvoyhtiöt osakkeet7,843,3215,1110,8512,4512,2820.09.2018
Maailma pienyhtiöt osakkeet6,47-0,4913,1410,8511,5711,4820.09.2018
Brasilia osakkeet-20,07-5,98-23,7810,61-5,0729,7020.09.2018
Sektori luonnonvarat osakkeet-0,14-3,557,9910,361,0419,3520.09.2018
Suur-Kiina osakkeet-6,30-11,68-1,7010,2610,1715,2620.09.2018
Yhdysvallat keskikok. yhtiöt osakkeet10,051,2818,4510,2613,4513,7520.09.2018
Japani suuryhtiöt osakkeet1,27-1,0610,639,929,5512,8620.09.2018
Maailma kasvuyhtiöt osakkeet7,18-0,3712,899,8111,2311,4420.09.2018
Eurooppa ei-UK pien-/keskik. yht. osakkeet1,85-0,733,569,6411,9911,1620.09.2018
Taiwan suuret yhtiöt osakkeet0,25-4,682,419,509,5911,7620.09.2018
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osakkeet-4,36-6,100,789,367,9811,2720.09.2018
Kiina osakkeet-7,78-13,46-2,699,349,6416,4120.09.2018
Sektori vesi osakkeet1,421,777,519,329,0010,4820.09.2018
Aasia-Tyynimeri ml. Japani osakkeet-2,47-4,224,609,148,0211,5420.09.2018
Euroalue keskikok. yhtiöt osakkeet0,19-2,691,188,8512,1712,2720.09.2018
Hongkong osakkeet-5,14-9,47-0,648,688,3713,5820.09.2018
Tanska osakkeet2,560,280,528,5415,7510,9420.09.2018
Aasia ei-Japani osakkeet-7,84-8,77-2,738,518,4711,6520.09.2018
Australia ja Uusi-Seelanti osakkeet-1,56-1,552,978,433,2513,2420.09.2018
Maailma suuryhtiöt sekatyyli osakkeet3,980,559,178,419,2710,8220.09.2018
Maailma arvoyhtiöt osakkeet2,610,768,038,229,3510,9320.09.2018
Saksa pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet-1,15-1,861,688,188,4611,6420.09.2018
Maailma joustava osakkeet2,40-1,377,238,119,1811,5220.09.2018
Sektori kuluttajatuott.- ja palvelut osakkeet2,08-2,067,967,958,7811,7020.09.2018
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osinko-osakkeet-3,13-3,650,277,906,7910,6220.09.2018
Sektori arvometallit osakkeet-16,74-13,85-17,947,88-2,5533,6220.09.2018
Kehittyvät maat osakkeet-8,54-6,11-4,797,734,8111,7020.09.2018
Kehittyvä Eurooppa osakkeet-8,82-1,39-6,157,63-0,8313,9320.09.2018
Eurooppa keskikokoiset yhtiöt osakkeet3,14-0,955,657,4710,7611,8120.09.2018
Sektori rahoituspalvelut osakkeet1,660,146,787,478,9316,6420.09.2018
Sektori ympäristö osakkeet1,41-0,885,637,458,7211,4520.09.2018
Tavoite 2046+3,300,817,217,308,119,5620.09.2018
Latinalainen Amerikka osakkeet-10,23-0,24-14,697,23-1,7920,7320.09.2018
Ruotsi osakkeet3,773,851,727,197,4712,2720.09.2018
Pohjoismaat osakkeet3,671,902,626,968,1010,6420.09.2018
Maailma osinko-osakkeet2,021,226,476,948,379,9220.09.2018
Tavoite 2041-20452,730,646,646,927,849,1220.09.2018
Intia osakkeet-9,22-5,36-4,086,9016,0014,8520.09.2018
Maailma islamilaiset osakkeet-0,34-1,173,886,906,0910,4520.09.2018
Tavoite 2036-20401,27-0,215,316,758,039,0520.09.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, NOK2,27-1,234,456,746,279,3820.09.2018
Saksa suuret yhtiöt osakkeet-5,09-3,58-1,306,737,2415,1220.09.2018
ASEAN-maat osakkeet-5,31-3,891,726,693,6910,6420.09.2018
Singapore osakkeet-4,25-4,521,536,593,8512,6420.09.2018
Sektori maatalous osakkeet2,941,829,256,455,9611,6420.09.2018
Euroalue joustava osakkeet0,44-0,831,256,447,3412,4120.09.2018
Kiinteistöyhtiöt Aasia osakkeet-0,19-4,363,046,354,539,9620.09.2018
UK pienyhtiöt osakkeet4,61-1,7610,806,2911,0616,2420.09.2018
Sektori infrastruktuuri osakkeet-1,43-1,37-1,926,268,0611,3820.09.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, USD2,88-0,826,726,216,889,5120.09.2018
Eurooppa ei-UK suuret yhtiöt osakkeet0,69-0,661,966,017,9911,5420.09.2018
Tavoite 2031-20351,850,435,125,897,108,2820.09.2018
Sveitsi suuret yhtiöt osakkeet2,464,824,785,888,629,5320.09.2018
Euroalue suuret yhtiöt osakkeet-0,97-1,62-0,135,746,5412,8120.09.2018
Sektori julkishyödykkeet osakkeet1,611,12-0,335,727,3911,6520.09.2018
Eurooppa joustava osakkeet-1,13-1,531,305,586,9811,4820.09.2018
Eurooppa suuret kasvuyhtiöt osakkeet2,46-0,474,105,407,3710,9520.09.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, Ruotsin kruunu1,240,582,395,176,018,5020.09.2018
Yhdistelmä globaali riskipitoinen, euro0,45-0,453,905,065,788,5320.09.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, euro-0,21-0,751,855,015,719,0820.09.2018
Tavoite 2026-20300,19-0,643,274,936,427,6420.09.2018
Sektori energia osakkeet8,271,3116,214,91-2,8518,6720.09.2018
Sektori pääomasijoitus osakkeet2,442,924,774,845,9211,8520.09.2018
Espanja osakkeet4,53-1,738,034,786,4614,8320.09.2018
Indonesia osakkeet-12,77-9,42-9,724,680,2818,6420.09.2018
Korko pitkä high yield Eurooppa-0,14-0,773,054,595,844,6827.04.2018
Kehittyvä Eurooppa ei-Venäjä osakkeet-8,77-0,81-8,924,503,6312,0920.09.2018
Korko pitkä high yield, euro-0,340,640,314,414,474,2120.09.2018
Kehittyvät maat pien- / keskikok. yhtiöt osakkeet-12,17-9,22-8,954,374,8611,0020.09.2018
Yhdistelmä seikkailunhaluinen, GBP1,30-1,255,664,356,8511,2820.09.2018
Eurooppa suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet-0,24-0,741,984,356,1311,1920.09.2018
Sektori terveydenhuolto osakkeet12,272,7714,184,3213,2114,0620.09.2018
Eurooppa suuret arvoyhtiöt osakkeet-1,40-1,130,124,295,7512,5420.09.2018
Yhdistelmä Aasia-3,06-4,00-0,544,235,628,5820.09.2018
Korko pitkä maailma, ILS-1,89-0,38-0,864,186,157,3520.09.2018
Kiinteistöyhtiöt maailma osakkeet2,03-0,085,404,157,2210,1420.09.2018
Yhdistelmä joustava, USD1,83-1,514,634,035,889,1320.09.2018
Kiinteistöyhtiöt Eurooppa osakkeet1,84-0,408,514,0010,6111,9720.09.2018
Aasia ei-Japani pienet ja keskis. osakkeet-9,72-10,43-5,684,006,5011,2720.09.2018
Yhdistelmä kehittyvät maat-7,21-4,31-4,713,942,778,8020.09.2018
Korko pitkä maailma high yield2,44-0,233,023,936,567,3420.09.2018
Sektori uusiutuva energia osakkeet-3,96-3,90-0,513,915,0513,2620.09.2018
Yhdistelmä maltillinen, USD2,37-0,835,043,896,388,1620.09.2018
Eurooppa osinko-osakkeet-1,25-0,320,453,846,2110,7620.09.2018
Korko pitkä Aasia high yield-1,72-2,22-1,393,727,687,7620.09.2018
Ranska pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet-8,49-4,72-5,933,725,4611,1320.09.2018
Korko pitkä high yield, USD3,61-0,254,243,706,427,7320.09.2018
Korko high yield globaali, EUR suojattu-0,910,65-0,713,653,204,5020.09.2018
Korko high yield, NOK5,45-0,491,043,20-2,698,6820.09.2018
Korko pitkä kehittyvät maat yrityslainat-1,66-1,01-0,973,106,597,4420.09.2018
Yhdistelmä globaali maltillinen, euro-0,69-0,531,353,104,095,6820.09.2018
UK joustava osakkeet1,36-3,666,903,047,2415,0120.09.2018
Tavoite 2021-2025-0,31-0,181,362,953,925,5720.09.2018
Kiinteistöyhtiöt P-Amerikka osakkeet1,781,942,872,948,4814,0020.09.2018
Yhdistelmä maltillinen, euro-0,71-0,570,642,913,856,8520.09.2018
Korko vaihtovelkakirjat maailma1,85-1,752,442,885,596,6220.09.2018
Yhdistelmä globaali joustava, euro-1,18-0,971,062,873,567,0120.09.2018
Kiina A-sarja osakkeet-17,17-15,06-11,362,7711,4420,9420.09.2018
Korko erittäin pitkä, euro0,82-0,411,982,767,019,6420.09.2018
Korko pitkä kehittyvät maat-3,70-1,36-3,332,664,937,4920.09.2018
Frontier-markkinat osakkeet-11,53-8,49-7,182,654,4910,0120.09.2018
Korko pitkä, Tanskan kruunu0,020,010,592,633,042,0020.09.2018
UK arvoyhtiöt osakkeet-0,67-4,303,112,584,6912,9320.09.2018
Yhdistelmä maltillinen, SEK-1,410,47-1,942,423,186,8520.09.2018
Korko pitkä kehittyvät maat yritysl., euro-painotus-5,48-0,18-5,502,422,384,5920.09.2018
Korko pitkä, Japanin jeni2,20-4,241,022,362,0510,3820.09.2018
Korko Tanska pitkä, DKK0,210,120,722,332,641,7320.09.2018
Yhdistelmä joustava, euro-2,04-1,44-0,712,223,097,7220.09.2018
Korko pitkä kehittyvät maat, euro-6,92-0,46-6,832,171,976,1320.09.2018
UK suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet0,19-3,674,962,165,2612,9020.09.2018
Korko vaihtovelkakirjat globaali, USD suojattu1,86-2,492,972,156,628,5820.09.2018
Korko joustava, USD1,64-0,972,092,155,357,3420.09.2018
Italia osakkeet-0,32-1,74-1,612,126,5317,6020.09.2018
Yhdistelmä varovainen, USD1,47-1,352,922,054,857,3020.09.2018
Yhdistelmä maltillisesti seikkailunhaluinen, GBP0,83-1,284,052,035,6810,7420.09.2018
Korko pitkä yrityslainat, euro-1,00-0,21-0,442,022,802,6120.09.2018
Korko pitkä Aasia-0,92-1,55-0,522,005,206,8220.09.2018
Korko joustava globaali-0,70-1,76-0,482,005,086,1620.09.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, USD suoj.0,74-0,981,671,966,266,8120.09.2018
Yhdistelmä maltillinen, CHF1,241,061,821,853,966,4520.09.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, CHF2,222,083,861,803,897,7320.09.2018
Korko joustava globaali, USD suojattu1,63-0,992,291,805,517,1720.09.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, USD1,68-2,053,391,776,197,9620.09.2018
Korko vaihtovelkakirjat Eurooppa-1,35-0,91-1,391,692,555,4820.09.2018
korko vaihtovelkakirjat maailma, eurosuojaus-1,11-1,29-0,651,602,575,3420.09.2018
Yhdistelmä joustava, Ruotsin kruunu-2,22-0,08-2,471,571,718,0420.09.2018
Korko joustava globaali, EUR suojattu-2,39-0,27-2,241,531,773,3920.09.2018
Korko pitkä kehittyvät maat, paikall. valuutta-8,86-5,04-9,911,52-0,609,0820.09.2018
Tavoite 2016-2020-0,68-0,540,431,482,824,5220.09.2018
Yhdistelmä globaali varovainen, euro-1,50-0,67-0,581,422,263,4820.09.2018
Korko renminbi-1,32-6,28-0,081,394,606,4220.09.2018
Korko pitkä high yield globaali, CHF suoj.2,762,671,261,374,176,5320.09.2018
Yhdistelmä varovainen, euro-0,96-0,57-0,191,342,243,5020.09.2018
Yhdistelmä varovainen NOK1,74-1,18-1,211,310,826,8720.09.2018
UK kasvuyhtiöt osakkeet-0,21-4,124,571,265,6013,1220.09.2018
Korko pitkä yrityslainat, USD-0,41-0,850,401,215,656,9020.09.2018
Korko pitkä Aasia paikall. valuutta-3,44-4,34-1,941,183,456,1220.09.2018
Korko pitkä inflaatiosidottu, euro-0,68-0,800,421,141,613,5820.09.2018
Korko joustava, euro-1,31-0,23-1,021,091,513,0820.09.2018
Korko pitkä Eurooppa-1,13-0,53-0,491,093,382,9820.09.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, EUR suoj.-3,36-0,17-3,061,071,933,1220.09.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali-0,64-0,82-0,281,044,435,2220.09.2018
Korko pitkä yhdistelmä, euro-1,13-0,51-0,850,922,202,5420.09.2018
Korko pitkä maailma, NOK suojattu1,02-1,90-3,750,78-0,757,7920.09.2018
Korko lyhyet bondit, Norjan kruunu3,54-1,04-1,060,71-1,466,5320.09.2018
Korko pitkä maailma, USD suojattu1,56-1,471,670,655,127,2720.09.2018
Korko vaihtovelkakirjat globaali, CHF suojattu3,040,691,930,614,047,3620.09.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, euro-2,32-1,24-1,890,591,343,6620.09.2018
Korko pitkä valtionobligaatiot, euro-0,53-0,60-0,320,542,363,1720.09.2018
Korko yrityslainat lyhyet bondit, euro-0,70-0,05-0,640,520,911,0220.09.2018
Korea osakkeet-9,70-6,23-0,360,493,1513,7820.09.2018
Korko pitkä, Norjan kruunu2,94-1,27-1,730,47-0,996,4320.09.2018
UK osingostrategia osakkeet-0,75-3,582,870,405,7313,3020.09.2018
Tavoite 2011-2015-0,61-0,13-0,710,401,764,1020.09.2018
Korko pitkä maailma, euro-1,54-0,66-1,500,381,632,5520.09.2018
Afrikka ja Lähi-itä osakkeet2,28-6,020,790,302,7312,3720.09.2018
Kanada osakkeet-2,362,49-0,560,180,9711,9520.09.2018
Raaka-aineet arvometallit-3,13-5,750,940,04-2,5616,0620.09.2018
Korko pitkä maailma, euro suojattu-2,58-0,81-3,020,010,792,7620.09.2018
Sektori viestintä osakkeet-0,87-1,00-1,79-0,025,8712,0020.09.2018
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, euro-0,80-0,19-0,88-0,050,421,0620.09.2018
Korko pitkä kehittyvä Eurooppa-8,45-3,31-8,30-0,070,745,1620.09.2018
Korko pitkä yhdistelmä, USD0,18-1,300,08-0,114,616,9320.09.2018
Korko hyvin lyhyet bondit, euro-0,43-0,08-0,50-0,120,090,4520.09.2018
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, USD2,96-0,962,99-0,193,377,2620.09.2018
Korko rahamarkkina, euro-0,30-0,10-0,39-0,22-0,060,1320.09.2018
Korko joustava globaali, CHF suojattu0,941,63-0,41-0,232,745,6720.09.2018
Korko pitkä maailma-0,81-1,54-1,06-0,232,644,9720.09.2018
Yhdistelmä joustava, GBP-0,72-1,501,86-0,244,1610,5820.09.2018
Yhdistelmä maltillinen GBP-0,13-1,202,01-0,254,229,9420.09.2018
Korko rahamarkkina lyhyt, USD3,29-1,043,50-0,283,357,3520.09.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma-0,49-2,10-0,75-0,281,365,4620.09.2018
Korko rahamarkkina lyhyt, euro-0,33-0,11-0,46-0,32-0,170,0520.09.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, CHF suoj.0,141,73-1,04-0,363,735,7720.09.2018
Korko lyhyet valtionobligaatiot, euro-0,68-0,31-0,83-0,410,260,8520.09.2018
Kiinteistöt maailma suorat sijoitukset0,720,230,32-0,44-1,924,2820.09.2018
Korko pitkä maailma, USD-1,64-1,27-2,40-0,454,546,5020.09.2018
Korko rahamarkkina, USD3,18-1,063,28-0,463,167,2920.09.2018
Kiinteistöt Eurooppa suorat sijoitukset-0,79-0,06-1,89-0,56-0,964,2220.09.2018
Korko pitkä, HKD1,50-1,380,85-0,653,967,1320.09.2018
Korko pitkä maailma, CHF-0,760,11-2,08-0,912,205,5420.09.2018
Korko pitkä high yield, GBP0,04-0,270,51-0,923,9510,4220.09.2018
Yhdistelmä varovainen, CHF0,770,930,25-0,952,685,5420.09.2018
Korko renminbi, kotimaa0,09-5,950,66-0,974,796,4720.09.2018
Yhdistelmä varovainen, Ruotsin kruunu-4,37-0,63-5,94-0,980,005,4920.09.2018
Raaka-aineet laaja kori-3,11-4,670,57-1,00-7,0511,3020.09.2018
Korko pitkä valtionobligaatiot, USD0,03-1,68-0,54-1,183,067,2620.09.2018
Korko pitkä inflaatiosidotut, USD0,91-1,840,83-1,182,577,0620.09.2018
Korko pitkä maailma, CHF suojattu0,860,89-1,11-1,202,395,6720.09.2018
Korko pitkä, CHF1,711,010,62-1,402,365,9720.09.2018
Korko pitkä inflaatiosidottu, GBP-2,83-2,66-0,23-1,535,7612,5220.09.2018
Korko high yield globaali, GBP suojattu0,160,140,25-1,883,0210,3920.09.2018
Korko rahamarkkina, CHF3,001,801,33-1,901,145,1420.09.2018
Yhdistelmä maltillisen varovainen, GBP-0,71-1,370,61-1,963,109,0520.09.2018
Sektori bioteknologia osakkeet10,230,836,40-2,0312,3322,8920.09.2018
Korko lyhyet bondit, CHF2,791,681,24-2,081,225,2720.09.2018
Korko pitkä yrityslainat, SEK-4,46-0,25-7,33-2,10-2,205,5320.09.2018
Korko pitkä yrityslainat, GBP-1,94-1,82-0,47-2,364,009,6720.09.2018
Yhdistelmä varovainen, GBP-0,60-1,220,64-2,373,128,8120.09.2018
Korko pitkä, Ruotsin kruunu-4,22-0,93-6,94-2,50-1,204,9020.09.2018
Kiinteistöt UK suorat sijoitukset3,15-0,035,51-2,795,3410,1220.09.2018
Afrikka osakkeet-8,78-11,10-3,01-2,86-2,7013,5220.09.2018
Korko pitkä yhdistelmä, GBP-1,82-2,04-0,53-2,933,649,2220.09.2018
Korko pitkä, Australian dollari-3,75-3,49-7,60-3,30-1,867,6127.04.2018
Korko lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-4,89-0,48-7,86-3,36-3,335,2220.09.2018
Korko pitkä valtionobligaatiot, GBP-1,98-3,01-0,30-3,523,769,6120.09.2018
Korko joustava globaali, GBP suojattu-1,41-0,84-1,25-3,612,219,4020.09.2018
Korko rahamarkkina, Ruotsin kruunu-5,03-0,41-8,03-3,62-3,565,3520.09.2018
Korko vaihtovelkakirjat globaali, GBP suojattu-0,94-2,51-0,59-3,812,4512,1120.09.2018
Korko rahamarkkina, Australian dollari-3,72-3,68-7,93-3,85-3,568,2827.04.2018
Kiinteistöt muut suorat sijoitukset-5,17-0,40-6,56-3,87-4,5912,8820.09.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, GBP suoj.-2,08-0,76-2,05-4,342,008,5220.09.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, GBP-1,53-1,83-1,36-4,461,088,0820.09.2018
Korko pitkä maailma, GBP suojattu-2,27-1,63-2,75-4,931,178,5720.09.2018
Korko pitkä, Kanadan dollari-4,36-1,99-6,42-5,21-1,086,8027.04.2018
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, GBP0,07-0,84-0,22-5,47-0,588,1420.09.2018
Korko rahamarkkina, GBP0,34-0,800,01-6,06-0,738,7820.09.2018
Korko rahamarkkina lyhyt, GBP0,35-0,790,02-6,07-0,748,7820.09.2018
Raaka-aineet maatalous-10,58-7,14-13,05-9,20-9,1012,0520.09.2018
Turkki osakkeet-42,36-22,52-42,43-13,29-12,9426,6720.09.2018
Aasia-Tyynimeri osakkeet, muut-------
Fund of Funds - Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Islamilaiset osakkeet, muut-------
Japani osakkeet, valuuttasuoj.-------
Kiinteistöyhtiöt muut-------
Korko high yield, renminbi-1,77-1,79-1,57--6,8320.09.2018
Korko pitkä high yield suojattu, muut-------
Korko pitkä määräaikainen-------
Korko pitkä muut-------
Korko pitkä muut inflaatiosidotut-------
Korko rahamarkkina, muut-------
Korko vaihtovelkakirjat muut-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Long-Only Equity -------
Long-Only Other -------
Multistrategy-------
Muut-------
Muut osakkeet-------
Pääomaturvatut-------
Pohjoismaat pien- ja keskikok. yhtiöt osakkeet-------
Systematic Futures-------
Takuutuottoiset-------
Treidaus - Vivutettu/käänteinen hyödykkeet-------
Tyynimeri ei-Japani osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Event driven-------
Vaihtoehtoiset - Globaali makro-------
Vaihtoehtoiset - Hajautettu arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Long/short Eurooppa-------
Vaihtoehtoiset - Long/short globaali-------
Vaihtoehtoiset - Long/short kehittyvät maat-------
Vaihtoehtoiset - Long/short UK-------
Vaihtoehtoiset - Long/short USA-------
Vaihtoehtoiset - Long/short velka-------
Vaihtoehtoiset - long/short, muut-------
Vaihtoehtoiset - Markkinaneutraali - osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Systematic futures-------
Vaihtoehtoiset - Valuutat-------
Vaihtoehtoiset - Velka-arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Volatiliteetti-------
Yhdistelmä Suur-Kiina-------
Yhdistelmä, muut-------
Kattava lista kaikista Morningstarin rahastoluokista. 3kk, vuoden alusta, 1v, 3v ja 5v tuotot ja 3v tuoton keskihajonta.
Tuottoluvut on ilmoitettu euroissa.