Jatkamalla tämän sivuston käyttöä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää täältä evästeihin liittyvistä periaatteistamme ja millaisia evästeitä käytämme.

Rahastoluokan kehitys: Kokonaistuotto

Rahastoluokka

Kaikki Morningstar-rahastoluokat ja kaikkien tietyn kategorian rahastojen keskimääräiset historialliset tuotot (3 kk, vuoden alusta, 1 vuosi, 3 vuotta, 5 vuotta).

Morningstar-rahastoluokkaa käytetään rahastojen vertailukohtana mm. Morningstarin rahastoraporteissa. Napsauttamalla yksittäistä rahastoluokkaa näet luettelon rahastoista, jotka kuuluvat kyseiseen luokkaan.

×
Morningstar-
luokka
Vuoden alusta%3kk tuotto %1v tuotto %3v tuotto p.a. %5v tuotto p.a. %3v keskihaj.Pvm
Kiina A-sarja osakkeet1,190,1913,5426,6214,2934,6220.01.2017
Intia osakkeet1,45-5,3917,8720,8912,2619,7820.01.2017
Vietnam osakkeet0,35-3,1723,9417,2822,1115,6620.01.2017
Tanska osakkeet2,281,2416,9317,1521,6812,8920.01.2017
Kiinteistöyhtiöt P-Amerikka osakkeet0,151,9813,9217,0412,3716,2720.01.2017
Sektori teknologia osakkeet2,585,3729,2516,8715,4315,8320.01.2017
Sveitsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet2,124,7628,3316,7118,3011,7220.01.2017
Yhdysvallat keskikok. yhtiöt osakkeet-0,1910,2333,1316,2516,1014,9720.01.2017
Yhdysvallat suuret yhtiöt sekatyyli osakk.-0,048,8826,1815,9115,8413,1420.01.2017
Korko pitkä Aasia high yield-0,063,1417,7115,5911,978,3820.01.2017
Japani pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet1,021,0827,7715,1618,1615,4220.01.2017
Ruotsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet0,982,9123,1715,1517,6215,4120.01.2017
Yhdysvallat arvoyhtiöt osakkeet-0,8910,1829,1615,0415,3513,2820.01.2017
Yhdysvallat kasvuyhtiöt osakkeet1,506,8420,8614,8215,9814,4220.01.2017
Thaimaa osakkeet0,914,4330,5114,3610,7614,8420.01.2017
Korko high yield, renminbi1,441,179,9714,12-9,1020.01.2017
Yhdysvallat joustava osakkeet0,408,9826,0413,7614,7914,5520.01.2017
Yhdysvallat pienyhtiöt osakkeet-1,3213,1939,1913,2815,0517,4120.01.2017
Korko pitkä kehittyvät maat yrityslainat-0,141,8415,7412,919,488,4520.01.2017
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, USD-1,62-0,339,8312,836,5710,2520.01.2017
Korko pitkä Aasia-0,410,678,2612,528,168,3220.01.2017
Taiwan suuret yhtiöt osakkeet2,070,5631,9212,2911,1013,9620.01.2017
Sektori terveydenhuolto osakkeet0,631,004,1312,2016,8616,5820.01.2017
Sektori infrastruktuuri osakkeet0,461,2822,3012,009,8513,3520.01.2017
Kiinteistöyhtiöt maailma osakkeet-0,730,6811,3411,8110,2813,3420.01.2017
Korko pitkä yrityslaina globaali, USD suoj.-1,110,478,2111,808,278,9620.01.2017
Korko pitkä kehittyvät maat-0,040,5016,0911,687,788,7320.01.2017
Aasia ei-Japani pienet ja keskis. osakkeet2,31-1,5819,5411,6112,7714,8920.01.2017
Japani suuryhtiöt osakkeet1,393,8620,0911,5611,8515,6220.01.2017
Suomi osakkeet0,754,9126,1411,4413,9814,1020.01.2017
Maailma pienyhtiöt osakkeet0,147,1825,8311,2614,4913,1720.01.2017
Korko pitkä yrityslainat, USD-0,98-0,367,0211,167,298,7420.01.2017
Sektori bioteknologia osakkeet2,467,185,5011,0722,3129,3220.01.2017
Korko pitkä inflaatiosidotut, USD-1,35-0,649,0110,974,829,5220.01.2017
Sektori julkishyödykkeet osakkeet-1,180,7011,4910,968,8712,3420.01.2017
Korko vaihtovelkakirjat globaali, USD suojattu-0,194,3010,6210,929,889,8620.01.2017
Kiina osakkeet3,10-0,4324,9110,868,8521,3120.01.2017
Maailma kasvuyhtiöt osakkeet1,174,2918,3810,7411,8213,1420.01.2017
Suur-Kiina osakkeet3,24-0,8126,3110,729,3818,8520.01.2017
Korko joustava, USD-0,572,1911,7610,687,168,3220.01.2017
Maailma arvoyhtiöt osakkeet0,397,8924,5110,6712,3012,4420.01.2017
Aasia ei-Japani osakkeet2,96-0,7424,9310,657,8014,9720.01.2017
Korko joustava globaali-0,501,9713,8610,567,317,8620.01.2017
Yhdistelmä Aasia0,700,7515,7610,526,8311,5520.01.2017
Maailma osinko-osakkeet-0,395,4519,5110,5011,2111,7320.01.2017
Sektori arvometallit osakkeet7,12-5,2590,9110,49-9,3640,1920.01.2017
Korko pitkä maailma high yield-0,163,9619,3410,489,558,5420.01.2017
Korko pitkä high yield, USD-0,353,7020,3110,468,948,7620.01.2017
Korko pitkä yhdistelmä, USD-1,04-0,013,9910,405,918,9020.01.2017
Aasia-Tyynimeri ml. Japani osakkeet2,181,6523,3910,399,8814,0820.01.2017
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osakkeet2,701,2326,9710,338,5214,1120.01.2017
Yhdistelmä maltillinen, USD-0,413,8214,1710,268,729,8520.01.2017
Korko pitkä maailma, USD-0,17-0,224,9310,195,838,4620.01.2017
Pohjoismaat osakkeet1,533,4519,9910,1913,2213,1720.01.2017
Korko pitkä maailma, ILS-0,121,8511,4210,129,158,4719.01.2017
Euroalue pienyhtiöt osakkeet2,446,0017,3410,1112,7713,4420.01.2017
Korko pitkä maailma, USD suojattu-1,330,803,8910,065,919,0720.01.2017
Korko joustava globaali, USD suojattu-0,852,528,0510,067,478,7820.01.2017
Kiinteistöt muut suorat sijoitukset-1,834,3426,0010,052,838,9920.01.2017
Eurooppa ei-UK pien-/keskik. yht. osakkeet0,923,6516,0710,0515,9612,6820.01.2017
Maailma suuryhtiöt sekatyyli osakkeet0,405,8019,459,9611,2412,6020.01.2017
Korko pitkä, HKD-1,081,103,839,854,578,6120.01.2017
Sektori kuluttajatuott.- ja palvelut osakkeet1,172,1918,909,8211,2113,9120.01.2017
BRIC osakkeet2,340,4046,859,753,6018,0520.01.2017
Sektori rahoituspalvelut osakkeet0,2011,1629,469,7312,1117,6020.01.2017
Hongkong osakkeet2,92-0,3024,559,708,3818,3120.01.2017
Indonesia osakkeet-1,54-5,6419,499,14-0,1121,3820.01.2017
Korko vaihtovelkakirjat Aasia/Japani-0,581,826,669,068,309,2720.01.2017
Alankomaat osakkeet0,855,5819,658,9911,6214,3220.01.2017
Maailma joustava osakkeet0,595,7321,498,9610,2012,9620.01.2017
Norja osakkeet3,7310,4351,178,869,5515,4220.01.2017
Korko vaihtovelkakirjat maailma0,243,3411,098,838,828,2120.01.2017
Korko pitkä valtionobligaatiot, USD-1,25-0,141,388,814,188,8720.01.2017
Korko pitkä yrityslaina globaali-0,95-0,165,588,806,357,0820.01.2017
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, USD-1,132,233,248,714,728,3420.01.2017
Sveitsi suuret yhtiöt osakkeet1,615,4816,118,6512,6712,3320.01.2017
Korko erittäin pitkä, euro-3,40-8,181,298,619,0010,9720.01.2017
Korko pitkä Aasia paikall. valuutta-0,10-1,326,488,564,038,4020.01.2017
Kiinteistöyhtiöt Eurooppa osakkeet-3,28-2,480,648,5512,0515,1420.01.2017
Tavoite 2046+0,504,9818,148,539,6710,9920.01.2017
Kehittyvät maat pien- / keskikok. yhtiöt osakkeet1,02-1,8724,838,516,2314,0520.01.2017
Korko rahamarkkina lyhyt, USD-1,202,462,478,494,048,3920.01.2017
Kiinteistöyhtiöt Aasia osakkeet1,29-0,5019,138,499,4613,5420.01.2017
Korko rahamarkkina, USD-1,172,562,638,474,048,3420.01.2017
Tavoite 2041-20450,444,7917,918,479,3410,7120.01.2017
Yhdistelmä joustava, USD-0,553,2513,888,407,0110,9620.01.2017
Eurooppa pienyhtiöt osakkeet1,253,9114,108,3815,1613,7920.01.2017
Korko pitkä inflaatiosidottu, GBP-3,35-0,922,928,365,8311,7220.01.2017
Sektori teollisuusmateriaalit osakkeet1,7510,1840,208,367,5416,4920.01.2017
Sektori pääomasijoitus osakkeet1,7211,7525,188,3113,6913,6720.01.2017
Yhdistelmä varovainen, USD-0,842,398,118,246,118,9120.01.2017
Ruotsi osakkeet1,195,0921,338,2212,0313,7620.01.2017
Tavoite 2031-20350,414,4916,248,179,4410,3820.01.2017
Maailma islamilaiset osakkeet0,652,8423,228,107,8212,2220.01.2017
Euroalue keskikok. yhtiöt osakkeet1,785,1817,598,0914,5914,4620.01.2017
Yhdistelmä riskipitoinen, USD-0,193,8213,827,947,7410,7620.01.2017
Tavoite 2036-20400,404,3017,337,819,3610,5320.01.2017
Australia ja Uusi-Seelanti osakkeet2,983,4429,197,664,7016,8620.01.2017
Sektori viestintä osakkeet1,494,4411,167,5911,4012,5820.01.2017
ASEAN-maat osakkeet0,91-2,2718,577,455,3913,2220.01.2017
Yhdistelmä maltillinen, CHF0,161,7811,167,416,0910,1720.01.2017
Korko pitkä yrityslaina globaali, CHF suoj.-0,28-1,556,037,366,1411,4420.01.2017
Eurooppa keskikokoiset yhtiöt osakkeet1,554,5310,937,3413,9813,7020.01.2017
Korko pitkä, Japanin jeni-0,24-9,195,397,32-1,9612,1420.01.2017
Korko renminbi0,45-0,663,177,255,919,0520.01.2017
Sektori vesi osakkeet0,122,8729,667,2112,1012,2420.01.2017
Korko pitkä high yield globaali, CHF suoj.0,482,2414,197,108,0011,3520.01.2017
Kehittyvät maat osakkeet1,96-0,2930,977,104,3414,6420.01.2017
Singapore osakkeet4,035,0724,257,076,3214,0720.01.2017
Korko pitkä, Australian dollari2,96-1,7313,117,010,637,9820.01.2017
Tavoite 2026-20300,032,9613,186,898,679,4120.01.2017
Korko pitkä maailma-0,99-0,974,236,854,057,1820.01.2017
Sektori ympäristö osakkeet0,553,3618,236,8410,6513,3720.01.2017
Yhdistelmä kehittyvät maat1,12-0,1222,446,683,1810,7720.01.2017
Korko vaihtovelkakirjat globaali, CHF suojattu0,492,127,876,517,8911,8020.01.2017
Eurooppa ei-UK suuret yhtiöt osakkeet0,324,6412,536,4512,1513,7120.01.2017
Sektori maatalous osakkeet0,666,4422,556,445,7813,6420.01.2017
Eurooppa suuret kasvuyhtiöt osakkeet0,432,639,596,3811,2813,3920.01.2017
Korko pitkä, CHF-0,31-0,361,516,274,0811,1920.01.2017
Yhdistelmä riskipitoinen, Ruotsin kruunu0,773,7113,016,158,209,5020.01.2017
Ranska suuret yhtiöt osakkeet0,516,9117,906,1210,6314,4820.01.2017
Frontier-markkinat osakkeet0,805,5427,106,0511,4812,1620.01.2017
Korko joustava globaali, CHF suojattu0,070,555,695,914,5010,7620.01.2017
Saksa suuret yhtiöt osakkeet1,356,0117,605,9112,7616,8320.01.2017
Yhdistelmä globaali riskipitoinen, euro0,433,8512,875,717,409,8120.01.2017
Euroalue joustava osakkeet0,503,7113,115,6910,6013,7720.01.2017
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma-0,891,184,345,581,977,2420.01.2017
Saksa pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet1,814,9212,845,5210,8512,9820.01.2017
Korko pitkä maailma, CHF-0,28-0,345,685,514,299,9120.01.2017
Yhdistelmä riskipitoinen, GBP-0,544,737,275,378,0112,1020.01.2017
Euroalue suuret yhtiöt osakkeet0,696,3716,605,3410,9814,7020.01.2017
Tavoite 2021-2025-0,052,219,275,347,176,9620.01.2017
Eurooppa joustava osakkeet0,804,4111,875,1710,6513,5020.01.2017
Korko pitkä valtionobligaatiot, GBP-3,68-0,12-6,635,143,0310,7120.01.2017
Yhdistelmä varovainen, CHF-0,020,894,765,094,089,8520.01.2017
Korko pitkä maailma, CHF suojattu-0,500,674,975,084,6011,3920.01.2017
Yhdistelmä riskipitoinen, CHF0,341,5110,524,924,1610,5020.01.2017
Eurooppa suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet0,174,8212,134,879,9813,2720.01.2017
Eurooppa osinko-osakkeet-0,204,6012,314,849,7912,4920.01.2017
Korko rahamarkkina, Singaporen dollari0,05-0,023,564,761,876,4120.01.2017
Korko pitkä, Kanadan dollari-0,75-1,5110,214,730,427,2220.01.2017
Eurooppa suuret arvoyhtiöt osakkeet0,607,8518,124,6210,4214,1120.01.2017
Yhdistelmä riskipitoinen, euro0,513,739,574,587,2410,3920.01.2017
UK pienyhtiöt osakkeet0,819,184,484,5614,4216,6220.01.2017
Korko renminbi, kotimaa0,04-0,74-0,674,532,998,8220.01.2017
Yhdistelmä joustava, GBP-0,693,557,094,525,4811,9020.01.2017
Korko pitkä high yield Eurooppa0,511,9810,444,488,444,8420.01.2017
UK osingostrategia osakkeet-1,024,745,254,4310,3414,2620.01.2017
Korko lyhyet bondit, CHF-0,150,520,734,402,0210,1120.01.2017
Korea osakkeet3,35-1,247,214,361,8014,5120.01.2017
Korko rahamarkkina, Australian dollari3,011,4613,984,30-0,997,8420.01.2017
Afrikka ja Lähi-itä osakkeet-0,3211,4921,464,2710,0316,7420.01.2017
Korko pitkä yrityslainat, GBP-2,192,19-3,864,196,0510,6020.01.2017
Korko pitkä yhdistelmä, GBP-2,241,90-4,594,194,3110,2220.01.2017
Korko rahamarkkina, CHF-0,190,711,034,182,079,9220.01.2017
Tavoite 2016-2020-0,241,236,654,185,495,0220.01.2017
Yhdistelmä maltillinen, SEK0,772,7910,294,176,037,3520.01.2017
Korko pitkä high yield, euro0,571,4811,744,157,634,8120.01.2017
Yhdistelmä globaali maltillinen, euro0,231,558,644,085,346,8020.01.2017
Yhdistelmä maltillinen GBP-0,924,182,024,046,1710,8620.01.2017
Kanada osakkeet-0,834,5635,953,973,0613,0820.01.2017
UK kasvuyhtiöt osakkeet-0,855,736,083,968,9614,8220.01.2017
Yhdistelmä maltillinen, euro0,011,627,543,795,637,7120.01.2017
Kiinteistöt UK suorat sijoitukset-1,464,42-12,993,654,4710,8520.01.2017
Raaka-aineet arvometallit3,28-0,8114,223,64-3,8119,0820.01.2017
Eurooppa Lähi-itä Aasia osakkeet-0,235,8040,113,604,9916,1620.01.2017
Venäjä osakkeet-0,4517,1882,863,591,7028,0320.01.2017
UK suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet-0,425,9710,763,549,0414,3020.01.2017
Korko pitkä kehittyvät maat yritysl., euro-painotus0,89-1,0210,793,525,025,1820.01.2017
Korko pitkä valtionobligaatiot, euro-1,09-2,610,773,463,973,9020.01.2017
Korko pitkä high yield, GBP-0,704,992,543,417,8510,9320.01.2017
Korko pitkä kehittyvät maat, paikall. valuutta-0,40-2,7415,763,410,6610,4420.01.2017
UK arvoyhtiöt osakkeet-0,438,4115,823,3910,8013,9020.01.2017
Yhdistelmä globaali joustava, euro0,342,008,813,324,217,8920.01.2017
UK joustava osakkeet-0,276,908,643,2610,7315,6120.01.2017
Korko pitkä Eurooppa-0,86-1,341,633,194,113,6620.01.2017
Korko pitkä kehittyvät maat, euro0,90-2,2312,163,193,686,5820.01.2017
Korko pitkä, Tanskan kruunu-0,10-0,264,383,133,123,6420.01.2017
Korko pitkä yrityslainat, euro-0,40-1,324,813,124,953,1720.01.2017
Korko pitkä yhdistelmä, euro-0,66-1,872,033,124,093,2820.01.2017
Yhdistelmä varovainen, GBP-1,303,13-2,163,094,749,8120.01.2017
Korko pitkä kehittyvä Eurooppa-0,56-2,345,472,993,995,8720.01.2017
Korko joustava, GBP-1,562,96-4,512,985,3110,0920.01.2017
Korko vaihtovelkakirjat Eurooppa0,342,346,422,966,156,5120.01.2017
Korko pitkä maailma, euro-0,28-0,922,842,923,193,4220.01.2017
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, euro-0,34-2,225,032,651,784,8220.01.2017
Korko high yield globaali, EUR suojattu0,811,3615,082,635,605,3320.01.2017
Korko Tanska pitkä, DKK-0,25-0,433,072,612,592,3320.01.2017
Yhdistelmä joustava, Ruotsin kruunu0,861,184,592,603,209,0620.01.2017
Yhdistelmä globaali varovainen, euro-0,010,144,752,583,494,3120.01.2017
Kehittyvä Eurooppa ei-Venäjä osakkeet1,993,3919,732,564,9611,8720.01.2017
Korko joustava, euro0,06-0,075,112,554,433,4820.01.2017
Yhdistelmä varovainen, euro-0,080,304,322,474,064,2420.01.2017
Yhdistelmä joustava, euro0,462,467,232,284,448,6320.01.2017
korko vaihtovelkakirjat maailma, eurosuojaus0,671,336,192,285,526,1220.01.2017
Tavoite 2011-20150,161,122,522,284,364,6620.01.2017
Korko pitkä inflaatiosidottu, euro-0,99-1,312,682,272,604,2520.01.2017
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, GBP-1,630,88-5,962,101,669,1120.01.2017
Korko high yield globaali, GBP suojattu-0,684,683,152,085,9210,9220.01.2017
Korko pitkä yrityslaina globaali, EUR suoj.-0,01-2,094,232,063,383,6820.01.2017
Sektori uusiutuva energia osakkeet0,72-0,2714,302,037,5916,0620.01.2017
Korko rahamarkkina, Kanadan dollari-0,641,5012,411,94-1,117,7120.01.2017
Korko pitkä yrityslaina globaali, GBP suoj.-1,431,20-6,491,713,279,3120.01.2017
Korko joustava globaali, GBP suojattu-0,993,12-4,611,634,969,9220.01.2017
Korko joustava globaali, EUR suojattu0,31-0,356,111,593,173,6020.01.2017
Korko pitkä maailma, GBP suojattu-1,681,51-6,951,492,639,2920.01.2017
Italia osakkeet1,859,466,361,439,4618,3120.01.2017
Sektori luonnonvarat osakkeet3,6112,7179,101,41-3,8221,5420.01.2017
Korko vaihtovelkakirjat globaali, GBP suojattu-0,594,67-4,361,375,2512,3520.01.2017
Korko pitkä maailma, euro suojattu-0,22-1,512,291,182,143,3420.01.2017
Latinalainen Amerikka osakkeet2,84-4,5448,840,98-3,6321,2220.01.2017
Espanja osakkeet0,315,3217,710,979,2215,6220.01.2017
Kehittyvä Eurooppa osakkeet-1,129,3547,480,851,6018,5020.01.2017
Brasilia osakkeet7,40-2,0096,820,79-7,1830,3220.01.2017
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, euro-0,05-0,120,730,741,561,0220.01.2017
Korko yrityslainat lyhyet bondit, euro0,02-0,061,350,712,411,3020.01.2017
Korko pitkä, Norjan kruunu1,25-0,6210,050,60-0,017,9220.01.2017
Yhdistelmä varovainen, Ruotsin kruunu0,701,943,160,472,155,1520.01.2017
Korko pitkä maailma, NOK suojattu0,53-0,2714,200,471,269,4420.01.2017
Korko lyhyet valtionobligaatiot, euro-0,15-0,13-0,110,421,180,8020.01.2017
Korko pitkä, Ruotsin kruunu0,240,10-0,130,340,744,0920.01.2017
Korko hyvin lyhyet bondit, euro-0,02-0,060,100,070,520,3820.01.2017
Korko rahamarkkina, euro-0,02-0,06-0,160,000,180,0920.01.2017
Korko rahamarkkina lyhyt, euro-0,02-0,10-0,33-0,12-0,020,0720.01.2017
Korko lyhyet bondit, Norjan kruunu1,260,1910,78-0,57-0,908,2720.01.2017
Turkki osakkeet-4,08-14,70-4,05-0,74-1,2524,5220.01.2017
Korko rahamarkkina, GBP-1,442,87-10,16-0,86-1,248,6620.01.2017
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, GBP-1,402,72-9,05-0,98-0,068,9120.01.2017
Korko pitkä yrityslainat, SEK0,861,941,51-1,230,924,3420.01.2017
Korko rahamarkkina lyhyt, GBP-1,503,01-11,06-1,26-0,578,9720.01.2017
Kiinteistöt Eurooppa suorat sijoitukset0,050,520,24-1,71-0,833,7920.01.2017
Korko lyhyet bondit, Ruotsin kruunu0,671,63-1,05-2,20-0,503,9820.01.2017
Korko high yield, NOK2,693,3118,63-2,412,8211,6620.01.2017
Kiinteistöt maailma suorat sijoitukset-0,56-0,760,36-2,48-4,624,2420.01.2017
Korko rahamarkkina, Ruotsin kruunu0,671,79-1,49-2,56-0,934,0920.01.2017
Sektori energia osakkeet-0,918,8658,24-3,54-2,8521,4820.01.2017
Raaka-aineet maatalous3,197,056,02-4,11-5,8313,9120.01.2017
Afrikka osakkeet-0,41-1,7513,04-6,24-0,5414,7620.01.2017
Raaka-aineet laaja kori0,622,9819,57-8,38-8,3713,3120.01.2017
Aasia ei-Japani osakkeet, valuuttasuoj.-------
Aasia-Tyynimeri osakkeet, muut-------
Aasia-Tyynimeri osakkeet, valuuttasuoj.-------
Afrikka ja Lähi-itä osakkeet, muut-------
Amerikka osakkeet, muut-------
Eurooppa osakkeet, muut-------
Eurooppa osakkeet, valuuttasuoj.-------
Fund of Funds - Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Islamilaiset osakkeet, muut-------
Japani joustava osakkeet-------
Japani osakkeet, valuuttasuoj.-------
Kehittyvät maat osakkeet, valuuttasuoj.-------
Kiinteistöyhtiöt muut-------
Korko pitkä high yield suojattu, muut-------
Korko pitkä maailma, muut suojatut-------
Korko pitkä määräaikainen-------
Korko pitkä muut-------
Korko pitkä muut inflaatiosidotut-------
Korko rahamarkkina, muut-------
Korko vaihtovelkakirjat muut-------
Korko vaihtovelkakirjat suojatut, muut-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Long-Only Equity -------
Long-Only Other -------
Maailma osakkeet, valuuttasuojattu-------
Multistrategy-------
Muut-------
Pääomaturvatut-------
Sektori muut osakkeet-------
Systematic Futures-------
Takuutuottoiset-------
Treidaus - Vivutettu/käänteinen hyödykkeet-------
Treidaus - Vivutettu/käänteinen korot-------
Vaihtoehtoiset - Event driven-------
Vaihtoehtoiset - Globaali makro-------
Vaihtoehtoiset - Hajautettu arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Long/short Eurooppa-------
Vaihtoehtoiset - Long/short globaali-------
Vaihtoehtoiset - Long/short kehittyvät maat-------
Vaihtoehtoiset - Long/short UK-------
Vaihtoehtoiset - Long/short USA-------
Vaihtoehtoiset - Long/short velka-------
Vaihtoehtoiset - long/short, muut-------
Vaihtoehtoiset - Markkinaneutraali - osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Systematic futures-------
Vaihtoehtoiset - Valuutat-------
Vaihtoehtoiset - Velka-arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Volatiliteetti-------
Yhdistelmä, muut-------
Yhdysvallat osakkeet valuuttasuojattu-------
Kattava lista kaikista Morningstarin rahastoluokista. 3kk, vuoden alusta, 1v, 3v ja 5v tuotot ja 3v tuoton keskihajonta.
Tuottoluvut on ilmoitettu euroissa.