Rahastoluokan kehitys: Kokonaistuotto

Rahastoluokka

Kaikki Morningstar-rahastoluokat ja kaikkien tietyn kategorian rahastojen keskimääräiset historialliset tuotot (3 kk, vuoden alusta, 1 vuosi, 3 vuotta, 5 vuotta).

Morningstar-rahastoluokkaa käytetään rahastojen vertailukohtana mm. Morningstarin rahastoraporteissa. Napsauttamalla yksittäistä rahastoluokkaa näet luettelon rahastoista, jotka kuuluvat kyseiseen luokkaan.

×
Morningstar-
luokka
Vuoden alusta%3kk tuotto %1v tuotto %3v tuotto p.a. %5v tuotto p.a. %3v keskihaj.Pvm
Turkki osakkeet43,0820,1964,1439,1521,8034,5329.05.2024
Sektori energia osakkeet8,829,9117,9219,278,1722,0629.05.2024
Kehittyvä Eurooppa ei-Venäjä osakkeet19,479,3243,5218,3513,5116,4829.05.2024
Raaka-aineet energia9,180,2311,7615,17-1,1026,9615.05.2024
Intia osakkeet10,494,5928,3513,9912,0714,6029.05.2024
Raaka-aineet teollisuusmetallit0,80-3,5453,3912,61-27,7225.04.2024
Vaihtoeht. - multistrategia USD9,503,7911,4412,216,419,5529.05.2024
Yhdysvallat suuret yhtiöt sekatyyli osakk.12,763,8726,0211,8814,4315,3629.05.2024
Vaihtoeht. - systemaattinen trendi USD11,104,017,8411,888,3016,2629.05.2024
Vaihtoeht. - markkinaneutraali - osakkeet USD10,313,1912,1610,836,229,4029.05.2024
Yhdysvallat osinko-osakkeet8,272,8219,4810,7211,7512,5029.05.2024
Taiwan suuret yhtiöt osakkeet13,257,7928,1310,6718,5821,4829.05.2024
Frontier-markkinat osakkeet15,705,6230,0810,079,1113,4429.05.2024
Sektori pääomasijoitus osakkeet11,224,3939,639,9514,2221,9629.05.2024
Italia osakkeet10,927,3922,729,6211,5716,8629.05.2024
Singapore osakkeet4,757,928,209,215,9211,6229.05.2024
Espanja osakkeet16,5111,3432,399,157,7315,0728.05.2024
Yhdysvallat arvoyhtiöt osakkeet8,743,3818,459,0711,1413,7129.05.2024
Vaihtoeht. - makrotreidaus USD6,092,107,508,706,659,5829.05.2024
Yhdysvallat kasvuyhtiöt osakkeet13,112,9228,078,4414,2719,4429.05.2024
Sektori luonnonvarat osakkeet9,9317,7414,617,9011,8520,3229.05.2024
Eurooppa suuret arvoyhtiöt osakkeet8,667,7315,627,627,9014,5729.05.2024
Maailma osinko-osakkeet6,982,8913,347,539,0411,4229.05.2024
Maailma islamilaiset osakkeet9,042,2815,687,41-13,5129.05.2024
Afrikka ja Lähi-itä osakkeet-4,49-7,83-4,157,365,7614,3229.05.2024
Maailma suuryhtiöt sekatyyli osakkeet10,133,8018,677,3310,0513,3829.05.2024
Korko pitkä maailma, ILS1,99-0,234,567,064,878,4328.05.2024
Korko rahamarkkina, USD4,401,494,426,962,637,3229.05.2024
Eurooppa osinko-osakkeet7,415,0614,236,956,9713,2629.05.2024
Korko rahamarkkina lyhyt, USD4,231,384,056,912,567,4229.05.2024
Raaka-aineet arvometallit14,8816,8416,146,8910,7915,9729.05.2024
Maailma arvoyhtiöt osakkeet7,864,2115,036,889,0912,3429.05.2024
UK suuret yhtiöt osakkeet9,168,8313,976,536,3713,3629.05.2024
Eurooppa ei-UK osakkeet9,294,8115,766,269,8815,7729.05.2024
Eurooppa suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet9,685,4714,266,228,1414,1829.05.2024
Sektori teknologia osakkeet12,234,3528,906,1819,4823,5429.05.2024
Yhdysvallat joustava osakkeet9,502,9522,335,9511,2018,3929.05.2024
UK osingostrategia osakkeet9,609,9915,395,936,2114,4429.05.2024
Sektori teollisuusmateriaalit osakkeet8,026,4917,565,928,6118,2629.05.2024
Yhdistelmä riskipitoinen, USD8,243,2713,675,786,1510,3629.05.2024
Latinalainen Amerikka osakkeet-7,73-4,416,195,721,7522,7029.05.2024
Yhdysvallat keskikok. yhtiöt osakkeet4,800,6214,945,679,9317,5729.05.2024
Long/short globaali8,663,2511,205,528,0311,3029.05.2024
Kanada osakkeet3,692,2011,225,478,6314,5328.05.2024
Vaihtoeht. - multistrategia GBP7,213,8911,745,414,618,0229.05.2024
Sektori viestintä osakkeet12,273,2827,165,054,9915,3329.05.2024
Korko pitkä high yield, USD2,931,088,485,033,537,8429.05.2024
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, USD3,230,963,414,851,986,6129.05.2024
Tavoite 2046+9,734,1718,794,768,9511,9829.05.2024
Ruotsi/maailma osakkeet10,565,4721,454,6911,3017,2129.05.2024
Korko pitkä maailma high yield4,161,6410,204,673,487,6229.05.2024
Vaihtoeht. - markkinaneutraali - osakkeet EUR7,232,5511,184,643,775,5229.05.2024
Tavoite 2041-20459,444,2318,164,647,9111,5029.05.2024
Raaka-aineet laaja kori10,4013,1212,604,605,8414,6629.05.2024
Yhdistelmä joustava, USD5,642,848,044,564,629,5629.05.2024
Yhdistelmä maltillinen, USD5,752,429,814,544,618,4529.05.2024
Euroalue joustava osakkeet13,1910,4019,624,487,1716,1328.05.2024
Korko yrityslainat lyhyet bondit, USD4,751,535,224,441,986,5229.05.2024
Maailma kasvuyhtiöt osakkeet9,211,8318,314,3310,4316,5929.05.2024
Tavoite 2036-20408,563,6017,544,308,2710,9129.05.2024
Eurooppa suuret kasvuyhtiöt osakkeet8,762,6613,034,2210,1717,4229.05.2024
Yhdistelmä 80+ % osakkeet, GBP8,184,6315,324,167,1711,5329.05.2024
Euroalue suuret yhtiöt osakkeet8,734,4413,293,946,8515,4829.05.2024
Yhdistelmä varovainen, USD3,351,365,793,913,316,8629.05.2024
Korko rahamarkkina, CHF-5,27-3,11-0,493,882,484,5929.05.2024
Japani suuryhtiöt osakkeet6,37-1,0011,923,836,6813,0629.05.2024
Korko joustava globaali, USD suojattu2,781,066,203,822,757,1929.05.2024
Sveitsi osakkeet1,151,212,833,798,5713,9229.05.2024
Korko pitkä Kiina3,170,802,693,772,926,1829.05.2024
Yhdistelmä riskipitoinen, CHF-1,01-1,065,883,735,5211,3129.05.2024
Sektori rahoituspalvelut osakkeet8,402,7623,253,656,5818,3429.05.2024
Korko high yield, NOK2,502,6815,043,632,9110,8429.05.2024
Yhdysvallat pienyhtiöt osakkeet5,070,7119,013,6210,3219,5729.05.2024
Norja osakkeet9,6911,7523,933,527,3320,4329.05.2024
Korko renminbi, kotimaa2,630,371,333,403,345,8529.05.2024
Australia ja Uusi-Seelanti osakkeet1,733,849,023,379,3818,6429.05.2024
Korko pitkä, HKD2,190,882,403,311,345,9829.05.2024
Vaihtoeht. - multistrategia EUR5,212,787,773,222,265,4329.05.2024
Yhdistelmä riskipitoinen, NOK7,864,5918,823,196,4713,2829.05.2024
Yhdistelmä maltillinen, CHF-2,87-1,835,583,185,189,0929.05.2024
Yhdistelmä globaali riskipitoinen, euro7,393,5214,123,186,1311,0429.05.2024
Vaihtoeht. - makrotreidaus GBP4,862,408,083,134,677,9729.05.2024
Vietnam osakkeet9,93-0,9413,043,1211,9821,4829.05.2024
Yhdistelmä 60-80 % osakkeet, GBP6,764,1413,203,105,7610,7829.05.2024
Tanska osakkeet12,815,5412,793,0212,2217,6629.05.2024
Korko rahamarkkina, GBP4,061,937,343,002,454,4029.05.2024
Pohjoismaat osakkeet9,686,2016,742,9511,2317,9229.05.2024
Maailma joustava osakkeet7,473,6114,952,938,2715,3629.05.2024
Tavoite 2031-20355,172,5612,982,815,779,7829.05.2024
Kehittyvät maat pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet4,441,2917,412,779,0613,7729.05.2024
ASEAN-maat osakkeet0,37-0,60-2,602,692,6711,3229.05.2024
Korko rahamarkkina lyhyt, GBP3,551,636,642,582,204,4529.05.2024
UK joustava osakkeet9,499,0514,352,545,4915,8629.05.2024
Eurooppa joustava osakkeet8,025,3713,622,516,8116,1629.05.2024
Sektori infrastruktuuri osakkeet1,033,212,022,403,6912,8929.05.2024
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osinko-osakkeet7,375,6710,502,304,6313,0329.05.2024
Long/short Eurooppa6,253,5610,342,277,217,2929.05.2024
Euroalue keskikok. yhtiöt osakkeet6,736,5914,162,167,5017,0629.05.2024
Korko pitkä high yield globaali, CHF suoj.-4,86-2,814,832,153,568,3429.05.2024
Yhdistelmä varovainen, CHF-4,92-2,642,842,143,487,3629.05.2024
Korko joustava, USD1,870,582,362,121,746,8129.05.2024
Kiinteistöyhtiöt P-Amerikka osakkeet-5,51-2,866,112,081,3820,3029.05.2024
Sektori ympäristö osakkeet6,924,5210,492,069,1217,6529.05.2024
Vaihtoeht. - systemaattinen trendi EUR7,362,817,721,992,4011,2029.05.2024
Yhdistelmä riskipitoinen, Ruotsin kruunu6,772,8616,781,987,7214,3529.05.2024
Vaihtoeht. - makrotreidaus EUR3,171,646,311,962,997,4129.05.2024
Aasia ei-Japani pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet7,964,1913,091,948,1213,6329.05.2024
Korko pitkä kehittyvät maat, paikall. valuutta-0,280,024,961,931,206,0229.05.2024
Korko pitkä kehittyvät maat yrityslainat4,741,718,731,891,967,7229.05.2024
Yhdistelmä riskipitoinen, euro5,483,199,811,894,1211,6829.05.2024
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma0,570,651,811,832,677,2528.05.2024
Yhdistelmä globaali joustava, euro5,433,0010,531,703,789,0829.05.2024
Korko pitkä maailma, USD suojattu0,960,332,591,690,296,8729.05.2024
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, GBP3,661,787,321,641,374,8329.05.2024
Korko pitkä kehittyvät maat3,521,7310,761,601,278,3629.05.2024
Korko high yield globaali, GBP suojattu4,702,2713,731,593,849,9329.05.2024
Korko pitkä, CHF-6,40-3,381,391,551,226,9428.05.2024
Saksa osakkeet8,094,7113,521,514,7716,7229.05.2024
Korko pitkä yrityslaina globaali, USD suoj.1,210,635,271,501,686,9629.05.2024
Korko rahamarkkina, euro1,610,973,971,500,750,6429.05.2024
Korko vaihtovelkakirjat globaali, USD suojattu4,542,315,911,483,388,5329.05.2024
Yhdistelmä 40-60 % osakkeet, GBP4,933,3411,031,443,9410,1529.05.2024
Korko rahamarkkina lyhyt, euro1,460,833,671,420,640,6929.05.2024
Indonesia osakkeet-9,09-11,45-14,521,37-4,4015,2729.05.2024
Yhdistelmä joustava, GBP5,123,7210,131,234,2310,2229.05.2024
Korko joustava globaali1,520,975,001,161,226,4229.05.2024
Korko yrityslainat lyhyet bondit, euro1,741,225,521,131,102,5029.05.2024
Kiinteistöt muut suorat sijoitukset-0,64-0,52-4,121,091,343,1329.05.2024
Tyynimeri ei-Japani osakkeet2,683,685,831,074,4714,2229.05.2024
Yhdistelmä maltillinen, euro3,432,288,501,012,658,5229.05.2024
Korko hyvin lyhyet bondit, euro1,370,943,971,010,591,0929.05.2024
Korko pitkä yhdistelmä, USD0,700,251,290,990,616,4629.05.2024
Ruotsi osakkeet7,866,3219,730,9810,7422,3329.05.2024
Yhdistelmä globaali maltillinen, euro4,342,2810,340,983,398,4029.05.2024
Yhdistelmä joustava, euro4,422,979,780,983,519,1929.05.2024
Korko lyhyt yrityslaina, GBP2,952,0910,180,702,047,4529.05.2024
Tavoite 2026-20302,841,579,740,684,138,3629.05.2024
Korko pitkä inflaatiosidottu, euro-1,330,631,660,671,477,3229.05.2024
Eurooppa ei-UK pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet8,546,9013,000,679,5218,3929.05.2024
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, USD0,510,650,960,660,578,2029.05.2024
Korko pitkä yrityslainat, USD0,790,254,040,591,178,2529.05.2024
Korko pitkä Aasia paikall. valuutta-2,07-1,46-0,750,451,315,8529.05.2024
Tavoite 2021-20251,471,166,770,422,666,1329.05.2024
Maailma pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet4,612,0311,880,356,9317,0329.05.2024
Kiinteistöt Eurooppa suorat sijoitukset3,233,791,460,350,985,6829.05.2024
Korko pitkä Aasia3,161,034,440,350,297,0229.05.2024
Korko pitkä high yield, euro2,281,1610,360,331,936,9429.05.2024
Korko vaihtovelkakirjat maailma5,692,886,920,323,698,9629.05.2024
Yhdistelmä 20-40 % osakkeet, GBP3,382,549,120,042,408,8529.05.2024
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, euro0,690,793,93-0,010,112,3429.05.2024
Sektori terveydenhuolto osakkeet2,61-1,580,72-0,047,4814,4829.05.2024
Sveitsi pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet-0,130,55-1,69-0,077,7816,5929.05.2024
Yhdistelmä 0-20 % osakkeet, GBP2,401,968,78-0,252,048,8629.05.2024
Korko pitkä euro subordinated3,772,7812,11-0,252,077,9829.05.2024
Korko pitkä valtionobligaatiot, USD0,13-0,24-0,94-0,30-0,638,1229.05.2024
Korko high yield globaali, EUR suojattu2,031,269,69-0,331,587,3829.05.2024
Kiinteistöt UK suorat sijoitukset0,901,560,57-0,34-0,357,9529.05.2024
Yhdistelmä globaali varovainen, euro1,911,457,15-0,371,225,9929.05.2024
Yhdistelmä maltillinen NOK3,382,8714,97-0,402,7412,5529.05.2024
Kiinteistöt maailma suorat sijoitukset-0,390,650,94-0,410,0513,2829.05.2024
Korko joustava, euro1,101,106,00-0,440,315,2529.05.2024
Sektori vesi osakkeet8,093,4314,57-0,469,9217,3829.05.2024
Japani joustava osakkeet0,02-3,805,54-0,463,0713,5829.05.2024
Sektori arvometallit osakkeet17,6239,7517,85-0,5512,6228,9629.05.2024
Yhdistelmä varovainen, euro1,941,416,77-0,560,935,8029.05.2024
Korko joustava globaali, GBP suojattu2,171,488,68-0,582,228,5329.05.2024
Korko pitkä yrityslaina globaali1,361,027,11-0,631,416,8229.05.2024
Korko joustava globaali, CHF suojattu-7,42-3,86-0,45-0,701,827,8529.05.2024
Korko hyvin lyhyet bondit, Norjan kruunu0,521,7810,36-0,82-0,799,9129.05.2024
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osakkeet6,625,187,73-0,935,8114,1629.05.2024
Yhdistelmä maltillinen, SEK2,871,2012,37-1,073,9212,2529.05.2024
Yhdistelmä joustava, Ruotsin kruunu3,551,7911,62-1,114,7013,5329.05.2024
Assia-Tyynimeri osakkeet6,032,177,96-1,144,9012,9429.05.2024
Tavoite 2016-20200,250,148,79-1,181,607,8229.05.2024
Korko lyhyet bondit, Norjan kruunu0,662,2411,48-1,32-0,8310,1429.05.2024
Korko pitkä yrityslainat, euro1,832,618,52-1,74-0,136,2429.05.2024
Yhdistelmä Aasia6,254,126,71-1,751,3510,2129.05.2024
Korko pitkä yrityslaina globaali, CHF suoj.-7,99-3,880,17-1,781,259,4429.05.2024
Korko pitkä maailma, GBP suojattu0,970,765,64-1,781,158,0529.05.2024
Kehittyvät maat osakkeet7,275,1511,14-1,824,7313,9229.05.2024
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, GBP0,621,454,39-2,011,089,9429.05.2024
Korko vaihtovelkakirjat Eurooppa2,082,175,88-2,010,898,2929.05.2024
Korko vaihtovelkakirjat globaali, CHF suojattu-6,09-2,97-0,01-2,042,6610,1829.05.2024
Kiinteistöyhtiöt maailma osakkeet-3,78-0,346,57-2,150,1317,4429.05.2024
Korko pitkä yrityslaina globaali, GBP suoj.1,151,197,82-2,171,129,6629.05.2024
Yhdistelmä varovainen NOK0,862,2011,69-2,190,4611,2029.05.2024
Korko pitkä maailma, euro-0,980,344,00-2,24-1,025,1229.05.2024
Suomi osakkeet4,977,443,74-2,287,8815,6029.05.2024
Korko pitkä maailma-1,17-0,260,97-2,28-1,096,0929.05.2024
Korko joustava globaali, EUR suojattu-0,090,475,35-2,330,055,9329.05.2024
Korko hyvin lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-1,61-1,475,49-2,43-0,346,7529.05.2024
Korko Tanska pitkä, DKK-0,090,095,07-2,49-1,865,8429.05.2024
UK keskikokoiset yhtiöt osakkeet10,1710,7415,07-2,523,9619,1929.05.2024
Yhdistelmä kehittyvät maat6,894,4311,56-2,532,3510,0729.05.2024
Korko joustava high yield, SEK-0,20-1,1110,74-2,570,719,9429.05.2024
Korko vaihtovelkakirjat globaali, GBP suojattu4,612,928,83-2,822,8311,6029.05.2024
Japani pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet-3,91-5,40-0,27-2,832,5313,8429.05.2024
Yhdistelmä varovainen, Ruotsin kruunu0,38-0,058,98-2,871,209,5029.05.2024
Korko pitkä, Tanskan kruunu-0,430,004,72-2,90-1,956,3929.05.2024
Korko high yield Suur-Kiina8,522,865,62-2,95-3,0619,8129.05.2024
Eurooppa keskikokoiset yhtiöt osakkeet6,566,1510,58-2,996,2617,7029.05.2024
Korko pitkä yhdistelmä, euro-0,790,614,56-3,10-1,385,6129.05.2024
Sektori uusiutuva energia osakkeet3,3210,13-5,19-3,1410,7424,7429.05.2024
Korko lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-2,27-1,735,51-3,16-0,666,9729.05.2024
Eurooppa pienyhtiöt osakkeet6,346,869,41-3,196,5318,0929.05.2024
Korko pitkä yrityslainat, GBP1,111,8811,81-3,290,4712,6329.05.2024
Korko pitkä, Norjan kruunu-0,982,039,86-3,30-1,7710,2429.05.2024
Korko pitkä kehittyvät maat yritysl., euro-painotus1,831,027,23-3,33-0,227,7729.05.2024
Korko pitkä maailma, CHF suojattu-7,31-3,76-0,45-3,35-0,587,9529.05.2024
Korko pitkä yhdistelmä, GBP0,761,589,38-3,48-0,2011,0529.05.2024
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, euro-2,19-0,280,10-3,53-0,756,8329.05.2024
Sektori maatalous osakkeet0,372,01-2,00-3,572,7115,1329.05.2024
Korko pitkä kehittyvät maat, euro1,021,169,72-3,60-1,0010,1429.05.2024
Sektori kuluttajatuott.- ja palvelut osakkeet4,520,179,29-3,692,0617,2329.05.2024
Korko pitkä Eurooppa-0,371,006,26-3,71-0,785,5029.05.2024
Korko pitkä yrityslaina globaali, EUR suoj.-1,050,204,90-3,76-0,557,2929.05.2024
Korko pitkä maailma, euro suojattu-1,46-0,092,75-3,94-1,895,8229.05.2024
Thaimaa osakkeet-3,741,84-10,62-3,97-6,4414,9329.05.2024
Korko pitkä kehittyvä Eurooppa0,800,688,42-4,18-1,738,9529.05.2024
Afrikka osakkeet0,157,357,42-4,26-4,1215,4228.05.2024
Korko pitkä valtionobligaatiot, euro-1,990,063,50-4,26-2,256,5629.05.2024
Ruotsi pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet9,529,3217,41-4,6010,9126,7629.05.2024
Korko pitkä yrityslainat, SEK-2,22-1,477,71-4,69-1,109,0629.05.2024
korko vaihtovelkakirjat maailma, eurosuojaus0,511,124,63-4,800,428,9629.05.2024
Aasia ei-Japani osakkeet8,926,668,18-4,854,8015,4029.05.2024
Sektori bioteknologia osakkeet-1,47-10,572,73-4,856,8421,2829.05.2024
Ranska pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet-3,6813,38-12,09-4,863,5516,5430.01.2024
Kiinteistöyhtiöt Aasia osakkeet-5,90-1,48-3,79-5,02-3,7513,0829.05.2024
Kiinteistöyhtiöt Eurooppa osakkeet1,0811,3124,35-5,09-0,5624,4229.05.2024
Korko pitkä yhdistelmä, SEK-3,82-1,595,50-5,61-2,238,4229.05.2024
Korea osakkeet4,985,617,51-5,985,2924,2329.05.2024
Pohjoismaat pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet11,9710,1515,95-6,0610,0222,0429.05.2024
Korko pitkä maailma, NOK suojattu-2,570,518,52-6,33-3,0612,2329.05.2024
Saksa pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet3,216,872,04-6,564,0117,5829.05.2024
Brasilia osakkeet-13,42-10,35-5,39-7,26-4,5326,4029.05.2024
Hongkong osakkeet8,6610,62-1,17-7,57-1,8121,6429.05.2024
Korko pitkä valtionobligaatiot, GBP-2,040,805,60-7,75-3,8012,5129.05.2024
Korko pitkä Aasia high yield10,593,9411,97-7,81-5,5014,2229.05.2024
Korko pitkä inflaatiosidottu, GBP-2,251,776,00-9,06-4,1818,4829.05.2024
BRIC osakkeet6,088,168,36-9,39-2,9416,4829.04.2024
Suur-Kiina osakkeet9,508,433,88-9,901,7621,9529.05.2024
Yhdistelmä Suur-Kiina8,237,91-0,43-10,98-2,5113,7529.05.2024
Korko pitkä, Japanin jeni-12,43-7,89-17,83-11,10-8,688,4828.05.2024
Korko erittäin pitkä, euro-5,04-0,694,61-11,66-5,7417,7428.05.2024
Kiina A-sarja osakkeet2,802,10-11,14-12,820,9719,5029.05.2024
Kiina osakkeet8,399,64-3,15-14,65-2,0224,3629.05.2024
Venäjä osakkeet-57,6725,96-51,76-15,64-4,7145,4630.05.2022
Kehittyvä Eurooppa osakkeet-59,58-24,31-57,77-22,74-13,3234,4230.05.2022
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Islamilaiset osakkeet, muut-------
Kiinteistöyhtiöt muut-------
Korko hyvin lyhyet bondit, USD-------
Korko lyhyet valtionobligaatiot, euro0,340,512,51--3,9629.05.2024
Korko lyhyet valtionobligaatiot, USD-------
Korko pitkä inflaatiosidotut, USD3,711,493,58--8,5729.05.2024
Korko pitkä määräaikainen-------
Korko pitkä muut-------
Korko rahamarkkina, muut-------
Korko vaihtovelkakirjat muut-------
Long/Short Debt-------
Long/short UK-------
Long/short USA-------
Long/short, muut-------
Long-Only Debt -------
Long-Only Equity -------
Long-Only Other -------
Multistrategy-------
Muut-------
Muut osakkeet-------
Pääomaturvatut-------
Raaka-aineet muut-------
Systematic Futures-------
Takuutuottoiset-------
Treidaus - Vivutettu/käänteinen hyödykkeet-------
Treidaus - Vivutettu/käänteinen muut-------
Vaihtoeht. - event driven-------
Vaihtoeht. - makrotreidaus muut-------
Vaihtoeht. - markkinaneutraali - osakkeet GBP-------
Vaihtoeht. - markkinaneutraali - osakkeet muut-------
Vaihtoeht. - multistrategia muut-------
Vaihtoeht. - optiotreidaus-------
Vaihtoeht. - relative value arbitraasi-------
Vaihtoeht. - systemaattinen trendi muut-------
Vaihtoeht. - valuutat-------
Vaihtoeht. muut-------
Vaihtoehtoiset - long/short credit-------
Yhdistelmä, muut-------
Kattava lista kaikista Morningstarin rahastoluokista. 3kk, vuoden alusta, 1v, 3v ja 5v tuotot ja 3v tuoton keskihajonta.
Tuottoluvut on ilmoitettu euroissa.
© Copyright 2024 Morningstar, Inc. Kaikki oikeudet pidätetään.

Käyttöehdot        Yksityisyys        Cookie Settings          Tietoja