Rahastoluokan kehitys: Kokonaistuotto

Rahastoluokka

Kaikki Morningstar-rahastoluokat ja kaikkien tietyn kategorian rahastojen keskimääräiset historialliset tuotot (3 kk, vuoden alusta, 1 vuosi, 3 vuotta, 5 vuotta).

Morningstar-rahastoluokkaa käytetään rahastojen vertailukohtana mm. Morningstarin rahastoraporteissa. Napsauttamalla yksittäistä rahastoluokkaa näet luettelon rahastoista, jotka kuuluvat kyseiseen luokkaan.

×
Morningstar-
luokka
Vuoden alusta%3kk tuotto %1v tuotto %3v tuotto p.a. %5v tuotto p.a. %3v keskihaj.Pvm
Sektori teknologia osakkeet29,643,2022,6716,2617,1916,0816.10.2019
Yhdysvallat kasvuyhtiöt osakkeet26,99-0,3015,6915,0915,7913,6716.10.2019
Sektori pääomasijoitus osakkeet30,423,2916,4314,1812,9311,8516.10.2019
Venäjä osakkeet29,02-1,4620,7613,2111,3117,5116.10.2019
Raaka-aineet arvometallit26,769,8132,2512,754,6613,9516.10.2019
Yhdysvallat suuret yhtiöt sekatyyli osakk.24,050,7013,2911,9113,2813,0316.10.2019
Yhdysvallat joustava osakkeet23,60-0,1911,7311,8213,0614,6116.10.2019
BRIC osakkeet18,34-1,9418,6211,2410,4312,7916.10.2019
Maailma kasvuyhtiöt osakkeet23,200,1314,3510,8911,6012,0316.10.2019
Sektori rahoituspalvelut osakkeet21,32-0,509,9610,608,5215,2916.10.2019
Thaimaa osakkeet15,47-2,568,5510,597,8212,5116.10.2019
Alankomaat osakkeet27,472,4815,6810,4114,0613,3716.10.2019
Italia osakkeet20,940,4010,7010,276,1616,2516.10.2019
Sveitsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet25,112,4511,2410,2015,7612,3816.10.2019
Sektori julkishyödykkeet osakkeet23,235,3524,8910,099,4811,3716.10.2019
UK pienyhtiöt osakkeet15,744,453,469,808,7914,2616.10.2019
Brasilia osakkeet18,99-6,5024,139,574,6227,2416.10.2019
Yhdysvallat pienyhtiöt osakkeet20,27-0,515,349,4611,8517,9316.10.2019
Kehittyvä Eurooppa osakkeet21,02-1,5816,569,456,2513,6416.10.2019
Taiwan suuret yhtiöt osakkeet22,406,7021,489,3310,4013,6316.10.2019
Sektori vesi osakkeet25,722,8018,559,2910,6311,4316.10.2019
Yhdysvallat keskikok. yhtiöt osakkeet24,480,7511,089,1412,4115,5016.10.2019
Sektori kuluttajatuott.- ja palvelut osakkeet23,180,9816,109,0810,0812,4316.10.2019
Sveitsi suuret yhtiöt osakkeet23,782,4417,599,0610,309,7816.10.2019
Kiinteistöyhtiöt Eurooppa osakkeet21,898,4516,728,9710,2311,7016.10.2019
Sektori teollisuusmateriaalit osakkeet21,390,209,188,959,3414,5316.10.2019
Suur-Kiina osakkeet20,151,3119,478,9110,5215,6416.10.2019
Yhdysvallat arvoyhtiöt osakkeet19,721,199,748,8811,3413,6416.10.2019
Sektori ympäristö osakkeet23,191,2014,698,539,5412,4416.10.2019
Maailma suuryhtiöt sekatyyli osakkeet19,860,7111,088,509,5211,1316.10.2019
Euroalue keskikok. yhtiöt osakkeet18,79-0,216,258,2610,2313,0916.10.2019
Kiinteistöyhtiöt Aasia osakkeet18,46-1,3525,268,038,7510,3416.10.2019
Ruotsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet19,23-2,5212,487,9515,1212,7216.10.2019
Maailma pienyhtiöt osakkeet19,01-0,326,957,9210,6013,0116.10.2019
Japani pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet15,253,631,307,9013,6413,5016.10.2019
Kiina osakkeet17,700,2817,097,879,2716,5516.10.2019
Euroalue pienyhtiöt osakkeet15,691,754,447,8411,1313,7416.10.2019
Eurooppa keskikokoiset yhtiöt osakkeet20,650,987,487,6510,3412,6516.10.2019
Eurooppa suuret kasvuyhtiöt osakkeet22,801,1212,377,649,3111,3716.10.2019
Eurooppa ei-UK suuret yhtiöt osakkeet21,042,6211,287,609,0311,5916.10.2019
Kiina A-sarja osakkeet32,362,7130,437,4714,7018,5016.10.2019
Singapore osakkeet9,78-4,0413,377,355,0012,8316.10.2019
Sektori infrastruktuuri osakkeet21,012,6019,667,358,1510,6116.10.2019
Tavoite 2046+17,791,1910,177,338,149,8716.10.2019
Kiinteistöyhtiöt maailma osakkeet24,685,0923,477,329,2311,0916.10.2019
Maailma osinko-osakkeet18,301,4911,767,308,5610,2316.10.2019
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osakkeet14,75-0,3014,617,278,1712,1216.10.2019
Yhdistelmä seikkailunhaluinen, GBP16,932,419,687,266,8410,4416.10.2019
Tyynimeri ei-Japani osakkeet17,31-3,2717,007,257,1510,8216.10.2019
Euroalue suuret yhtiöt osakkeet19,571,549,157,227,8612,1516.10.2019
Afrikka ja Lähi-itä osakkeet8,30-5,5410,117,171,3211,3116.10.2019
Maailma joustava osakkeet17,28-0,038,076,998,6512,3316.10.2019
Eurooppa pienyhtiöt osakkeet15,23-0,581,666,9611,1413,4016.10.2019
Japani joustava osakkeet15,985,212,866,9410,8312,9816.10.2019
Yhdistelmä Suur-Kiina14,980,2416,116,88-10,5816.10.2019
Sektori terveydenhuolto osakkeet11,25-1,164,106,848,8513,3316.10.2019
Tavoite 2041-204516,621,129,566,837,639,4116.10.2019
Aasia ei-Japani osakkeet14,99-0,1316,016,828,2212,6416.10.2019
Sektori uusiutuva energia osakkeet24,861,3220,786,706,1815,1616.10.2019
Japani suuryhtiöt osakkeet16,986,045,766,7010,3511,3616.10.2019
UK joustava osakkeet17,763,737,416,616,4613,7416.10.2019
Maailma arvoyhtiöt osakkeet15,671,036,196,588,2311,5816.10.2019
Tavoite 2036-204017,091,609,716,557,428,6616.10.2019
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osinko-osakkeet14,75-0,5814,896,487,0710,4416.10.2019
Yhdistelmä maltillisesti seikkailunhaluinen, GBP15,813,289,336,425,709,4616.10.2019
Espanja osakkeet11,35-3,015,056,405,8912,5016.10.2019
Eurooppa suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet18,861,119,256,397,0310,9816.10.2019
Suomi osakkeet15,870,175,486,3811,4312,1816.10.2019
UK suuret yhtiöt osakkeet16,902,439,006,375,8011,9316.10.2019
Kehittyvä Eurooppa ei-Venäjä osakkeet7,66-2,457,166,264,2812,0616.10.2019
Sektori maatalous osakkeet16,25-0,915,566,176,0211,7816.10.2019
Aasia-Tyynimeri ml. Japani osakkeet15,481,7711,396,098,1411,0416.10.2019
Norja osakkeet7,00-5,96-9,676,078,0114,3316.10.2019
Kehittyvät maat osakkeet13,42-1,4013,255,895,9511,6316.10.2019
Tavoite 2031-203513,730,787,935,866,668,0916.10.2019
Maailma islamilaiset osakkeet15,320,127,145,787,2310,7216.10.2019
Eurooppa ei-UK pien-/keskik. yht. osakkeet15,11-1,682,935,7811,3412,7316.10.2019
Korko pitkä high yield, GBP13,245,666,675,703,107,8816.10.2019
Ruotsi osakkeet14,45-1,136,605,578,6212,7116.10.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, USD16,100,7011,135,507,619,4216.10.2019
Korko high yield globaali, GBP suojattu13,425,476,595,502,408,2116.10.2019
Hongkong osakkeet9,16-5,2111,365,497,5314,0816.10.2019
Euroalue joustava osakkeet15,691,817,985,498,0812,6216.10.2019
Kiinteistöyhtiöt P-Amerikka osakkeet27,815,5525,755,469,6515,4616.10.2019
Eurooppa osinko-osakkeet15,741,587,695,376,3210,8516.10.2019
Australia ja Uusi-Seelanti osakkeet21,991,3815,785,366,1711,9916.10.2019
Eurooppa suuret arvoyhtiöt osakkeet15,021,554,955,335,8411,9816.10.2019
Korko pitkä yrityslainat, GBP13,276,1710,805,323,017,7216.10.2019
Kiinteistöt UK suorat sijoitukset4,024,471,485,311,817,1816.10.2019
Saksa suuret yhtiöt osakkeet17,751,084,945,237,7613,7616.10.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, euro11,800,195,405,236,059,0116.10.2019
Yhdistelmä maltillinen GBP13,564,238,025,203,808,3616.10.2019
Saksa pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet14,570,782,345,208,0013,2316.10.2019
Yhdistelmä globaali riskipitoinen, euro14,180,137,165,195,878,8016.10.2019
UK osingostrategia osakkeet14,943,396,495,115,1712,5516.10.2019
Pohjoismaat osakkeet13,72-1,725,895,108,4411,2616.10.2019
Korko pitkä inflaatiosidottu, GBP14,996,5814,635,085,079,9116.10.2019
Eurooppa joustava osakkeet15,910,185,374,967,5112,0316.10.2019
Tavoite 2026-203013,881,537,874,955,756,8316.10.2019
Yhdistelmä maltillinen, USD14,691,8411,874,927,017,5216.10.2019
Latinalainen Amerikka osakkeet12,66-6,269,894,902,6019,4516.10.2019
Yhdistelmä joustava, GBP13,333,727,364,893,769,1516.10.2019
Korko pitkä yhdistelmä, GBP12,326,2710,374,832,667,8016.10.2019
Korko pitkä maailma, ILS16,073,1214,894,837,216,9616.10.2019
Pohjoismaat pien- ja keskikok. yhtiöt osakkeet13,43-2,911,574,7812,2012,9916.10.2019
Sektori bioteknologia osakkeet11,57-5,33-3,674,736,3120,4016.10.2019
Korko pitkä valtionobligaatiot, GBP13,457,9313,804,682,978,9016.10.2019
Yhdistelmä varovainen, GBP12,045,668,614,662,696,8516.10.2019
Tanska osakkeet12,69-2,584,444,6412,5611,2816.10.2019
Korko pitkä high yield Eurooppa-0,14-0,773,054,595,844,6827.04.2018
Korko pitkä maailma high yield13,612,4011,004,587,026,4116.10.2019
Korko pitkä high yield, USD13,722,6910,554,506,916,8816.10.2019
Korko pitkä kehittyvät maat yrityslainat14,482,5615,504,417,366,2016.10.2019
Korko erittäin pitkä, euro18,514,6422,344,416,319,0616.10.2019
Vietnam osakkeet9,202,003,354,409,1613,0316.10.2019
Yhdistelmä maltillisen varovainen, GBP11,954,657,834,292,677,1616.10.2019
Yhdistelmä joustava, USD14,441,7210,714,276,688,5216.10.2019
Korko joustava globaali, GBP suojattu11,095,357,264,241,367,3016.10.2019
Sektori viestintä osakkeet21,010,9214,094,176,9211,9116.10.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, USD suoj.14,773,8416,314,066,916,2716.10.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, GBP suoj.13,006,4510,184,001,386,7116.10.2019
Yhdistelmä kehittyvät maat11,77-0,7511,153,994,158,2516.10.2019
Yhdistelmä Aasia13,521,1614,053,946,028,1216.10.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, Ruotsin kruunu11,54-1,105,663,836,158,2316.10.2019
Korko pitkä yrityslainat, USD14,764,2616,683,676,086,4216.10.2019
ASEAN-maat osakkeet9,34-3,5111,593,633,579,8416.10.2019
Intia osakkeet3,74-2,7613,203,578,1616,7116.10.2019
Korko joustava globaali, USD suojattu11,752,5112,373,526,216,4016.10.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali13,263,4814,243,505,594,8016.10.2019
Yhdistelmä varovainen, USD12,002,3711,893,485,696,3516.10.2019
Korko pitkä high yield, euro7,820,584,033,473,923,3516.10.2019
Korko pitkä Aasia13,322,8315,773,466,446,0416.10.2019
Korko vaihtovelkakirjat globaali, GBP suojattu10,953,643,753,431,299,6516.10.2019
Korko pitkä kehittyvät maat14,031,4014,803,406,296,4816.10.2019
Korko joustava, USD11,732,7311,963,376,176,2116.10.2019
Korko pitkä Aasia high yield13,231,6714,073,358,286,5716.10.2019
Kanada osakkeet22,100,358,753,332,8412,9716.10.2019
Yhdistelmä globaali joustava, euro10,020,184,643,303,577,0716.10.2019
Tavoite 2021-20259,780,845,403,283,754,6816.10.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, NOK11,43-2,511,993,246,629,8816.10.2019
Korko vaihtovelkakirjat globaali, USD suojattu11,951,169,313,206,917,3016.10.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, CHF13,420,749,303,154,537,7816.10.2019
Yhdistelmä globaali maltillinen, euro9,920,345,603,103,725,7516.10.2019
Korko pitkä maailma, GBP suojattu10,265,798,593,070,656,6916.10.2019
Yhdistelmä joustava, euro9,340,294,463,043,227,4616.10.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, GBP9,825,387,303,020,746,5616.10.2019
Korko joustava globaali9,301,519,022,865,035,4716.10.2019
Yhdistelmä maltillinen, euro9,230,464,642,783,406,3816.10.2019
Korko high yield, renminbi11,602,2113,762,77-6,1116.10.2019
Korko pitkä maailma, USD suojattu10,422,9912,882,715,616,4616.10.2019
Korko vaihtovelkakirjat maailma9,460,115,852,695,785,8716.10.2019
Korko high yield globaali, EUR suojattu8,040,363,632,612,753,7416.10.2019
Korko pitkä Aasia paikall. valuutta9,431,4715,892,544,745,3916.10.2019
Korko pitkä kehittyvät maat, paikall. valuutta11,620,2714,502,502,637,7416.10.2019
Korko renminbi6,44-0,189,502,474,585,6516.10.2019
Korko pitkä yhdistelmä, USD11,753,6914,652,465,326,2716.10.2019
Kehittyvät maat pien- / keskikok. yhtiöt osakkeet11,23-1,8512,622,364,5811,3716.10.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, USD10,122,3611,672,336,176,9916.10.2019
Tavoite 2016-20206,380,764,482,283,213,5516.10.2019
Yhdistelmä maltillinen, CHF11,441,019,462,264,216,2316.10.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma9,272,0610,212,132,894,9516.10.2019
Korko pitkä, Tanskan kruunu3,250,243,752,042,142,0616.10.2019
Korko pitkä Eurooppa6,611,647,192,032,322,7116.10.2019
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, GBP5,355,003,091,92-0,986,6616.10.2019
Korko pitkä kehittyvät maat yritysl., euro-painotus8,170,397,081,892,363,8516.10.2019
Korko rahamarkkina lyhyt, GBP4,574,902,271,87-1,246,7816.10.2019
Yhdistelmä varovainen, euro6,670,534,631,852,113,3116.10.2019
Korko pitkä yrityslainat, euro5,850,415,131,852,142,3116.10.2019
Korko rahamarkkina, GBP4,474,862,151,80-1,286,7816.10.2019
Sektori luonnonvarat osakkeet10,48-3,51-3,271,791,2716,5916.10.2019
Aasia ei-Japani pienet ja keskis. osakkeet10,17-2,1912,461,734,7112,4316.10.2019
Korko pitkä valtionobligaatiot, USD9,563,5613,721,664,246,9216.10.2019
Frontier-markkinat osakkeet7,59-2,806,531,651,489,1216.10.2019
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, USD6,562,098,161,614,216,3616.10.2019
Yhdistelmä globaali varovainen, euro6,850,414,491,612,133,4216.10.2019
Korko pitkä maailma, USD9,912,1910,921,584,515,7016.10.2019
Korko pitkä maailma9,102,5610,771,573,284,4216.10.2019
Korko Tanska pitkä, DKK2,160,052,631,541,711,6816.10.2019
Yhdistelmä maltillinen, SEK5,38-1,702,751,533,336,6916.10.2019
Korko pitkä valtionobligaatiot, euro6,411,418,161,522,103,2716.10.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, EUR suoj.8,001,427,261,491,753,1216.10.2019
Korko pitkä high yield globaali, CHF suoj.9,630,727,081,413,855,5916.10.2019
Afrikka osakkeet6,130,063,841,41-3,9811,9316.10.2019
Korko joustava, euro5,560,844,481,411,282,5816.10.2019
Korko pitkä inflaatiosidotut, USD9,862,3411,551,363,856,9716.10.2019
Korko vaihtovelkakirjat Eurooppa5,86-0,231,521,342,774,5916.10.2019
Korko rahamarkkina lyhyt, USD5,112,067,011,333,946,3916.10.2019
Korko rahamarkkina, USD5,312,087,151,293,906,3416.10.2019
Korko pitkä kehittyvät maat, euro8,48-0,567,301,272,325,7016.10.2019
Korko pitkä yhdistelmä, euro5,310,975,731,251,762,4316.10.2019
Yhdistelmä joustava, Ruotsin kruunu6,25-2,092,441,192,708,1616.10.2019
Korko pitkä kehittyvä Eurooppa7,831,7410,431,182,084,9816.10.2019
Korko joustava globaali, EUR suojattu5,350,153,781,181,512,9716.10.2019
Korko pitkä inflaatiosidottu, euro4,830,954,521,171,703,5216.10.2019
Korko pitkä, HKD6,661,839,171,124,376,2516.10.2019
korko vaihtovelkakirjat maailma, eurosuojaus6,22-1,121,701,082,235,1316.10.2019
Korko high yield, NOK-0,15-6,49-6,490,91-2,496,6016.10.2019
Korko pitkä maailma, euro4,910,895,100,851,472,3416.10.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, CHF suoj.10,051,9411,360,783,745,9516.10.2019
Yhdistelmä varovainen, CHF8,780,978,130,742,795,4716.10.2019
Korko vaihtovelkakirjat globaali, CHF suojattu8,10-0,445,600,613,956,6616.10.2019
Kiinteistöt Eurooppa suorat sijoitukset1,31-0,011,050,570,433,7916.10.2019
Korko yrityslainat lyhyet bondit, euro2,210,071,400,510,680,9416.10.2019
Sektori arvometallit osakkeet29,062,4330,580,497,0622,4716.10.2019
Korko pitkä maailma, euro suojattu4,570,614,850,400,762,7016.10.2019
Korko joustava globaali, CHF suojattu6,940,247,410,292,245,4616.10.2019
Korko pitkä maailma, CHF7,601,488,750,172,165,7416.10.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, euro4,490,244,250,101,183,3216.10.2019
Korko renminbi, kotimaa2,93-0,787,000,073,316,1516.10.2019
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, euro1,17-0,030,90-0,020,181,0216.10.2019
Korko lyhyet valtionobligaatiot, euro0,88-0,011,31-0,030,111,4216.10.2019
Korko hyvin lyhyet bondit, euro0,20-0,03-0,05-0,20-0,060,4516.10.2019
Korko pitkä, CHF5,110,677,84-0,212,476,0616.10.2019
Tavoite 2011-20150,18-1,33-0,23-0,210,614,5616.10.2019
Korko pitkä maailma, CHF suojattu7,221,449,62-0,262,575,8916.10.2019
Korko rahamarkkina, euro-0,16-0,08-0,26-0,29-0,160,1416.10.2019
Kiinteistöt maailma suorat sijoitukset2,430,852,12-0,34-0,534,5016.10.2019
Korko rahamarkkina lyhyt, euro-0,35-0,12-0,44-0,42-0,300,0516.10.2019
Ranska pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet10,81-2,71-8,49-0,763,6414,2716.10.2019
Yhdistelmä varovainen NOK4,35-4,59-1,95-0,78-0,036,5316.10.2019
Korko pitkä, Japanin jeni7,111,2812,62-0,834,428,1416.10.2019
Yhdistelmä varovainen, Ruotsin kruunu-0,01-2,22-0,39-1,13-0,285,4316.10.2019
Korko rahamarkkina, CHF1,640,363,18-1,261,065,0216.10.2019
Korko pitkä maailma, NOK suojattu4,38-4,190,42-1,32-0,575,9016.10.2019
Korko lyhyet bondit, CHF1,450,073,22-1,461,155,1716.10.2019
Korko lyhyet bondit, Norjan kruunu0,09-4,92-4,66-1,77-1,825,5916.10.2019
Korko pitkä, Norjan kruunu0,03-4,80-4,14-1,85-1,605,3516.10.2019
Korea osakkeet-2,58-0,16-3,79-1,860,8815,8116.10.2019
Raaka-aineet laaja kori4,92-1,01-5,70-2,03-6,7510,4016.10.2019
Indonesia osakkeet2,49-7,1615,54-2,251,6715,5716.10.2019
Korko pitkä yrityslainat, SEK-3,83-2,42-3,07-2,31-2,195,7216.10.2019
Korko pitkä, Ruotsin kruunu-3,80-2,36-1,49-2,74-1,895,4316.10.2019
Sektori energia osakkeet5,40-6,17-13,68-2,77-3,9217,8216.10.2019
Korko pitkä, Australian dollari-3,75-3,49-7,60-3,30-1,867,6127.04.2018
Korko lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-5,99-2,86-4,67-3,66-3,435,6616.10.2019
Kiinteistöt muut suorat sijoitukset5,604,675,86-3,87-3,3616,9616.10.2019
Korko hyvin lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-6,43-2,96-5,10-3,90-3,505,7616.10.2019
Turkki osakkeet-2,39-4,69-0,99-12,09-8,9931,8316.10.2019
Aasia-Tyynimeri osakkeet, muut-------
Fund of Funds - Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Islamilaiset osakkeet, muut-------
Kiinteistöyhtiöt muut-------
Korko pitkä euro subordinated-------
Korko pitkä määräaikainen-------
Korko pitkä muut-------
Korko pitkä muut inflaatiosidotut-------
Korko rahamarkkina, muut-------
Korko vaihtovelkakirjat muut-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Long-Only Equity -------
Long-Only Other -------
Multistrategy-------
Muut-------
Muut osakkeet-------
Pääomaturvatut-------
Systematic Futures-------
Takuutuottoiset-------
Treidaus - Vivutettu/käänteinen hyödykkeet-------
Vaihtoehtoiset - Event driven-------
Vaihtoehtoiset - Globaali makro-------
Vaihtoehtoiset - Hajautettu arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - long/short credit-------
Vaihtoehtoiset - Long/short Eurooppa-------
Vaihtoehtoiset - Long/short globaali-------
Vaihtoehtoiset - Long/short kehittyvät maat-------
Vaihtoehtoiset - Long/short UK-------
Vaihtoehtoiset - Long/short USA-------
Vaihtoehtoiset - long/short, muut-------
Vaihtoehtoiset - Markkinaneutraali - osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - relative value arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Systematic futures-------
Vaihtoehtoiset - Valuutat-------
Vaihtoehtoiset - Volatiliteetti-------
Yhdistelmä, muut-------
Kattava lista kaikista Morningstarin rahastoluokista. 3kk, vuoden alusta, 1v, 3v ja 5v tuotot ja 3v tuoton keskihajonta.
Tuottoluvut on ilmoitettu euroissa.