Rahastoluokan kehitys: Kokonaistuotto

Rahastoluokka

Kaikki Morningstar-rahastoluokat ja kaikkien tietyn kategorian rahastojen keskimääräiset historialliset tuotot (3 kk, vuoden alusta, 1 vuosi, 3 vuotta, 5 vuotta).

Morningstar-rahastoluokkaa käytetään rahastojen vertailukohtana mm. Morningstarin rahastoraporteissa. Napsauttamalla yksittäistä rahastoluokkaa näet luettelon rahastoista, jotka kuuluvat kyseiseen luokkaan.

×
Morningstar-
luokka
Vuoden alusta%3kk tuotto %1v tuotto %3v tuotto p.a. %5v tuotto p.a. %3v keskihaj.Pvm
Sektori teknologia osakkeet34,4810,7028,9918,1415,9916,0714.11.2019
Brasilia osakkeet24,320,6627,7316,427,1126,0214.11.2019
Yhdysvallat kasvuyhtiöt osakkeet30,916,5020,2015,2913,5613,7014.11.2019
Venäjä osakkeet36,3711,0428,7615,2712,8617,5514.11.2019
Sektori pääomasijoitus osakkeet34,8710,5119,7314,3711,1311,5714.11.2019
BRIC osakkeet22,239,1220,0014,1910,4712,7314.11.2019
Alankomaat osakkeet33,859,0521,3412,4113,0013,3814.11.2019
Ruotsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet27,1610,8922,1212,4013,5212,1414.11.2019
Sveitsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet29,157,7417,9712,0114,0912,3614.11.2019
Maailma kasvuyhtiöt osakkeet27,467,5718,0611,9810,1012,0414.11.2019
Kehittyvä Eurooppa osakkeet28,389,4923,7311,827,0313,6214.11.2019
Yhdysvallat suuret yhtiöt sekatyyli osakk.28,578,1016,5311,7011,3613,0414.11.2019
Yhdysvallat joustava osakkeet28,267,5716,5011,6511,3814,7014.11.2019
Raaka-aineet arvometallit26,994,2732,2211,545,3613,6514.11.2019
Taiwan suuret yhtiöt osakkeet26,6313,2025,2311,3110,1413,8014.11.2019
Sektori julkishyödykkeet osakkeet22,554,9518,7711,277,8711,4014.11.2019
Thaimaa osakkeet15,643,8610,4510,806,9312,7114.11.2019
Suur-Kiina osakkeet22,5611,6318,1710,799,5015,6914.11.2019
Sveitsi suuret yhtiöt osakkeet27,947,0320,4510,588,659,5814.11.2019
Kiinteistöyhtiöt Eurooppa osakkeet22,6912,1111,5310,518,1810,8914.11.2019
UK pienyhtiöt osakkeet19,5913,596,8510,448,4514,0114.11.2019
Sektori kuluttajatuott.- ja palvelut osakkeet24,547,0416,4810,408,5612,4414.11.2019
Italia osakkeet24,2314,2117,0510,005,9416,1714.11.2019
Eurooppa suuret kasvuyhtiöt osakkeet27,178,9417,099,948,0311,1814.11.2019
Sektori ympäristö osakkeet27,638,5417,519,928,2712,3414.11.2019
Eurooppa keskikokoiset yhtiöt osakkeet25,3010,7513,369,898,5412,5514.11.2019
Sektori vesi osakkeet28,377,3319,869,848,8211,4214.11.2019
Euroalue keskikok. yhtiöt osakkeet23,7810,2712,089,579,2513,0514.11.2019
Japani pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet20,1810,429,489,5513,7113,4414.11.2019
Eurooppa ei-UK suuret yhtiöt osakkeet23,649,9214,509,257,7611,5414.11.2019
Eurooppa pienyhtiöt osakkeet20,6110,409,049,2110,2613,3214.11.2019
Sektori teollisuusmateriaalit osakkeet28,0411,8317,289,208,9014,5114.11.2019
Maailma suuryhtiöt sekatyyli osakkeet23,818,2713,959,208,2511,1014.11.2019
Pohjoismaat pien- ja keskikok. yhtiöt osakkeet22,8512,8713,289,1011,3613,1414.11.2019
Kiina osakkeet19,379,5714,979,087,9616,5714.11.2019
Aasia ei-Japani osakkeet17,7010,2116,398,977,3312,6614.11.2019
Singapore osakkeet13,937,2314,858,954,6312,8414.11.2019
Suomi osakkeet21,4511,1113,678,9010,5212,2114.11.2019
Ruotsi osakkeet22,1714,2616,658,897,5412,6814.11.2019
Sektori infrastruktuuri osakkeet21,985,9117,228,867,1710,6114.11.2019
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osakkeet17,469,3115,338,807,2712,1314.11.2019
Tanska osakkeet19,047,4611,038,6711,4211,2814.11.2019
Yhdysvallat keskikok. yhtiöt osakkeet30,088,0015,578,6710,3815,4514.11.2019
Yhdysvallat pienyhtiöt osakkeet25,938,4511,228,6110,8417,8614.11.2019
Tavoite 2046+21,859,3513,688,607,169,8814.11.2019
Sektori rahoituspalvelut osakkeet22,458,4711,908,607,7015,0414.11.2019
Maailma pienyhtiöt osakkeet23,658,1111,878,589,5712,9014.11.2019
Kiinteistöyhtiöt Aasia osakkeet15,884,9917,228,457,0810,2414.11.2019
Pohjoismaat osakkeet20,1911,1813,368,437,2911,1614.11.2019
Espanja osakkeet15,356,717,508,395,8012,4214.11.2019
Sektori uusiutuva energia osakkeet25,616,6117,058,344,8715,1714.11.2019
Euroalue pienyhtiöt osakkeet16,269,375,998,329,2713,7614.11.2019
Latinalainen Amerikka osakkeet12,891,5912,778,323,2218,7014.11.2019
Sektori terveydenhuolto osakkeet17,855,739,308,297,7812,9914.11.2019
Kiinteistöyhtiöt maailma osakkeet24,026,7316,178,197,3310,5314.11.2019
Kehittyvät maat osakkeet16,289,0414,528,195,4811,6014.11.2019
Maailma joustava osakkeet21,947,6212,178,117,6312,3614.11.2019
Eurooppa ei-UK pien-/keskik. yht. osakkeet20,388,5710,178,089,7612,6414.11.2019
Maailma osinko-osakkeet21,778,7413,028,027,4210,2314.11.2019
Tavoite 2041-204520,448,8812,688,026,799,3814.11.2019
Yhdysvallat arvoyhtiöt osakkeet24,399,9711,978,009,4313,7014.11.2019
Euroalue suuret yhtiöt osakkeet22,7910,3212,867,976,8712,1214.11.2019
Japani joustava osakkeet21,3813,3411,237,9210,3512,8614.11.2019
Tyynimeri ei-Japani osakkeet19,256,1516,297,905,9912,1214.11.2019
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osinko-osakkeet16,278,2013,877,786,2510,4514.11.2019
Eurooppa suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet22,819,9313,257,755,9810,9314.11.2019
Yhdistelmä Suur-Kiina16,375,9615,107,75-10,5914.11.2019
Tavoite 2036-204020,489,0812,517,656,588,6614.11.2019
Yhdistelmä seikkailunhaluinen, GBP20,029,5911,537,635,9910,3514.11.2019
Aasia-Tyynimeri ml. Japani osakkeet18,9310,3413,937,617,6511,0414.11.2019
Norja osakkeet10,528,07-1,627,405,9414,3614.11.2019
Kehittyvä Eurooppa ei-Venäjä osakkeet11,424,559,907,344,3011,9814.11.2019
Kiina A-sarja osakkeet34,928,7927,327,2813,3218,4714.11.2019
UK joustava osakkeet21,4214,299,787,235,4913,5414.11.2019
Japani suuryhtiöt osakkeet21,5312,9812,637,129,3111,2014.11.2019
Euroalue joustava osakkeet18,198,279,187,086,5812,5614.11.2019
Maailma arvoyhtiöt osakkeet19,9910,389,716,967,1011,5614.11.2019
Tavoite 2031-203516,997,2210,676,885,858,0814.11.2019
Saksa suuret yhtiöt osakkeet22,7711,7111,646,826,9613,8414.11.2019
UK suuret yhtiöt osakkeet20,2512,8010,496,814,6011,7714.11.2019
Hongkong osakkeet8,596,856,916,626,6314,0814.11.2019
Yhdistelmä maltillisesti seikkailunhaluinen, GBP18,389,4610,686,514,889,3314.11.2019
Maailma islamilaiset osakkeet18,928,7710,106,495,9510,7014.11.2019
Eurooppa joustava osakkeet19,488,789,166,496,4811,9714.11.2019
Eurooppa osinko-osakkeet19,0510,4010,576,475,3410,8314.11.2019
Sektori maatalous osakkeet17,493,065,266,414,2311,8714.11.2019
Saksa pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet18,018,346,246,326,9013,2814.11.2019
Intia osakkeet6,888,4011,996,016,5416,6214.11.2019
Afrikka ja Lähi-itä osakkeet9,53-2,047,685,980,5111,4314.11.2019
Yhdistelmä globaali riskipitoinen, euro16,835,359,545,954,998,7214.11.2019
Sektori viestintä osakkeet21,655,1713,585,954,8011,8314.11.2019
Eurooppa suuret arvoyhtiöt osakkeet18,6011,508,555,914,8111,9614.11.2019
Tavoite 2026-203016,246,0710,535,905,086,8214.11.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, euro13,595,077,115,875,439,0914.11.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, USD18,895,5812,095,856,479,3514.11.2019
Korko erittäin pitkä, euro16,58-4,6219,405,805,868,6614.11.2019
Kiinteistöyhtiöt P-Amerikka osakkeet26,704,2716,505,757,4015,2814.11.2019
Yhdistelmä kehittyvät maat13,685,4811,875,623,848,2214.11.2019
Australia ja Uusi-Seelanti osakkeet22,975,0215,735,495,1811,9714.11.2019
UK osingostrategia osakkeet18,3214,058,045,484,0312,3514.11.2019
ASEAN-maat osakkeet10,843,1711,815,382,839,8414.11.2019
Korko pitkä maailma, ILS17,771,5415,565,297,637,0614.11.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, Ruotsin kruunu15,527,009,955,205,168,1414.11.2019
Yhdistelmä maltillinen, USD16,704,7812,015,096,197,5114.11.2019
Vietnam osakkeet10,514,128,205,088,5513,1014.11.2019
Yhdistelmä maltillinen GBP15,619,329,014,963,378,1614.11.2019
Yhdistelmä joustava, GBP15,619,418,904,823,188,9214.11.2019
Korko pitkä yrityslainat, GBP14,527,8210,884,793,366,5214.11.2019
Yhdistelmä joustava, USD16,394,5811,314,765,928,4614.11.2019
Yhdistelmä Aasia15,045,6113,874,735,498,1114.11.2019
Korko pitkä kehittyvät maat yrityslainat15,643,1314,424,706,966,1614.11.2019
Korko high yield globaali, GBP suojattu14,779,678,184,692,288,0614.11.2019
Korko pitkä high yield Eurooppa-0,14-0,773,054,595,844,6827.04.2018
Korko pitkä high yield, GBP14,439,327,824,582,987,7514.11.2019
Korko pitkä maailma high yield14,713,3110,734,476,376,3914.11.2019
Afrikka osakkeet11,097,297,704,44-3,1811,7214.11.2019
Kehittyvät maat pien- / keskikok. yhtiöt osakkeet13,966,9813,094,414,0811,3614.11.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, NOK14,746,476,474,405,429,9114.11.2019
Korko pitkä kehittyvät maat, paikall. valuutta12,392,8413,774,392,617,7214.11.2019
Korko pitkä high yield, USD14,623,4010,094,396,276,8914.11.2019
Korko pitkä valtionobligaatiot, GBP13,155,7011,734,263,307,4114.11.2019
Korko pitkä kehittyvät maat14,392,2913,724,245,856,5014.11.2019
Sektori bioteknologia osakkeet21,776,6210,694,154,9519,9214.11.2019
Korko pitkä yhdistelmä, GBP13,057,219,874,112,796,6814.11.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, USD suoj.15,661,8114,854,096,666,3314.11.2019
Yhdistelmä varovainen, GBP13,578,619,044,042,666,7014.11.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, CHF16,473,1912,154,003,387,7314.11.2019
Korko pitkä yrityslainat, USD16,361,7515,903,926,206,4714.11.2019
Yhdistelmä globaali maltillinen, euro11,533,287,083,853,235,7214.11.2019
Yhdistelmä globaali joustava, euro11,563,426,263,832,926,9814.11.2019
Yhdistelmä maltillisen varovainen, GBP13,368,248,233,792,466,8414.11.2019
Korko pitkä high yield, euro8,121,095,183,773,713,3514.11.2019
Sektori arvometallit osakkeet31,37-4,9143,533,739,7022,2314.11.2019
Korko pitkä inflaatiosidottu, GBP12,052,159,173,654,669,4914.11.2019
Tavoite 2021-202510,643,046,593,652,904,6414.11.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali13,922,2213,013,625,164,8614.11.2019
Yhdistelmä joustava, euro10,913,715,953,622,807,4214.11.2019
Kiinteistöt UK suorat sijoitukset4,377,350,673,551,856,9614.11.2019
Korko pitkä Aasia14,152,3114,383,536,066,0814.11.2019
Korko joustava globaali, USD suojattu12,552,0610,963,465,926,4014.11.2019
Korko pitkä Aasia paikall. valuutta10,612,7412,683,414,545,4314.11.2019
Korko joustava globaali, GBP suojattu12,198,437,923,381,477,0514.11.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, GBP suoj.14,168,0110,873,371,636,3214.11.2019
Korko pitkä Aasia high yield14,673,2814,803,347,776,4814.11.2019
Yhdistelmä varovainen, USD12,882,9110,333,314,946,3614.11.2019
Yhdistelmä maltillinen, euro10,403,415,683,252,786,0514.11.2019
Korko joustava, USD12,522,3510,713,205,656,2214.11.2019
Korko high yield globaali, EUR suojattu8,391,185,183,162,493,7414.11.2019
Korko vaihtovelkakirjat globaali, USD suojattu14,163,779,543,025,597,3114.11.2019
Yhdistelmä maltillinen, SEK8,474,825,953,022,766,5314.11.2019
Aasia ei-Japani pienet ja keskis. osakkeet12,957,2012,783,024,2512,2914.11.2019
Yhdistelmä maltillinen, CHF13,722,2611,482,883,806,2414.11.2019
Yhdistelmä joustava, Ruotsin kruunu10,185,996,702,792,278,0114.11.2019
Tavoite 2016-20206,992,395,272,792,423,5014.11.2019
Korko vaihtovelkakirjat globaali, GBP suojattu13,9110,346,502,780,619,5814.11.2019
Korko pitkä kehittyvät maat yritysl., euro-painotus8,460,888,082,772,393,8414.11.2019
Korko joustava globaali10,132,158,412,714,685,4514.11.2019
Korko renminbi7,982,069,062,714,245,6514.11.2019
Korko pitkä kehittyvät maat, euro8,290,188,242,682,215,6914.11.2019
Korko pitkä Eurooppa7,140,367,232,632,312,5814.11.2019
Korko vaihtovelkakirjat maailma10,522,086,652,584,675,9014.11.2019
Kanada osakkeet24,747,9313,012,560,0713,0814.11.2019
Korko pitkä maailma, USD suojattu10,911,2810,952,545,246,5014.11.2019
Sektori luonnonvarat osakkeet15,706,947,372,501,8016,5814.11.2019
Korko high yield, renminbi11,981,9911,582,49-6,0914.11.2019
Korko pitkä kehittyvä Eurooppa8,841,599,822,462,224,9814.11.2019
Korko pitkä yhdistelmä, USD12,241,3812,612,365,016,3414.11.2019
Korko pitkä, Tanskan kruunu2,80-1,563,112,341,992,0414.11.2019
Korko pitkä maailma, GBP suojattu10,617,288,152,300,766,2814.11.2019
Yhdistelmä varovainen, euro7,141,304,962,291,833,2814.11.2019
Korko pitkä yrityslainat, euro5,99-0,665,472,272,052,2714.11.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, EUR suoj.8,13-0,318,022,131,813,0714.11.2019
Yhdistelmä globaali varovainen, euro7,441,375,082,091,863,4014.11.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, USD10,110,099,292,055,737,2014.11.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, GBP10,186,176,971,970,866,0214.11.2019
Korko pitkä maailma9,170,949,491,883,324,4514.11.2019
Tavoite 2011-20155,103,153,591,860,504,4314.11.2019
Korko pitkä valtionobligaatiot, euro5,24-1,296,531,861,723,1614.11.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma8,630,748,221,821,895,0214.11.2019
Korko pitkä high yield globaali, CHF suoj.11,230,639,181,773,675,6414.11.2019
Korko Tanska pitkä, DKK1,74-1,261,991,771,621,6814.11.2019
Frontier-markkinat osakkeet9,311,546,021,731,119,2014.11.2019
Korko pitkä inflaatiosidottu, euro4,06-0,963,891,611,403,4414.11.2019
Korko vaihtovelkakirjat Eurooppa6,451,352,251,592,194,5914.11.2019
Korko joustava, euro5,540,384,871,591,152,5714.11.2019
Korko high yield, NOK2,36-0,49-1,541,59-1,316,8714.11.2019
Korko pitkä yhdistelmä, euro4,73-0,785,011,591,582,3814.11.2019
Korko joustava globaali, EUR suojattu5,360,114,401,581,342,9314.11.2019
korko vaihtovelkakirjat maailma, eurosuojaus7,641,913,671,521,355,1514.11.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, CHF suoj.11,62-0,8012,851,444,045,9914.11.2019
Korko pitkä, HKD8,231,718,501,414,746,3014.11.2019
Korko pitkä maailma, USD10,391,539,341,364,165,7414.11.2019
Korko pitkä valtionobligaatiot, USD9,130,6510,501,243,687,0014.11.2019
Yhdistelmä varovainen, CHF10,680,689,681,192,655,5014.11.2019
Korko pitkä inflaatiosidotut, USD10,570,5010,301,183,436,9614.11.2019
Korko pitkä maailma, euro4,58-0,264,481,091,342,3414.11.2019
Korko vaihtovelkakirjat globaali, CHF suojattu10,531,098,341,023,426,6714.11.2019
Korko pitkä maailma, euro suojattu4,21-0,844,821,020,752,6414.11.2019
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, USD7,231,836,210,973,846,3414.11.2019
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, GBP6,307,913,140,66-0,856,3714.11.2019
Korko joustava globaali, CHF suojattu8,29-0,348,780,642,235,4714.11.2019
Korko rahamarkkina lyhyt, USD5,691,804,890,613,536,3814.11.2019
Kiinteistöt Eurooppa suorat sijoitukset1,00-0,870,760,600,583,8414.11.2019
Korko rahamarkkina lyhyt, GBP5,518,102,310,58-1,086,6014.11.2019
Korko yrityslainat lyhyet bondit, euro2,39-0,021,730,570,550,9314.11.2019
Korko rahamarkkina, GBP5,428,102,210,52-1,116,6014.11.2019
Korko rahamarkkina, USD5,821,814,960,463,386,3214.11.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, euro3,61-1,993,640,441,103,3714.11.2019
Korko pitkä maailma, CHF8,370,208,600,432,085,8614.11.2019
Ranska pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet13,207,67-1,380,252,5614,2814.11.2019
Korko renminbi, kotimaa4,531,615,720,212,766,1314.11.2019
Yhdistelmä varovainen NOK5,651,131,030,18-0,236,6914.11.2019
Korko pitkä maailma, CHF suojattu8,06-1,389,970,072,755,9714.11.2019
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, euro1,05-0,190,880,040,111,0314.11.2019
Korko lyhyet valtionobligaatiot, euro0,75-0,600,97-0,09-0,041,4314.11.2019
Korko pitkä, CHF5,78-2,517,36-0,122,376,2014.11.2019
Korea osakkeet-0,0613,040,46-0,160,9715,6914.11.2019
Korko hyvin lyhyet bondit, euro0,19-0,070,00-0,19-0,070,4514.11.2019
Yhdistelmä varovainen, Ruotsin kruunu1,872,011,35-0,23-0,505,2514.11.2019
Korko pitkä, Japanin jeni7,01-3,2111,01-0,305,768,2414.11.2019
Korko rahamarkkina, euro-0,20-0,10-0,27-0,32-0,180,1514.11.2019
Korko pitkä maailma, NOK suojattu4,67-1,602,47-0,33-0,466,1414.11.2019
Korko rahamarkkina lyhyt, euro-0,39-0,13-0,44-0,42-0,300,0514.11.2019
Kiinteistöt maailma suorat sijoitukset1,330,900,70-0,54-0,694,5014.11.2019
Indonesia osakkeet1,78-3,858,01-0,570,7415,3814.11.2019
Raaka-aineet laaja kori6,513,65-0,42-1,02-6,2610,3714.11.2019
Korko lyhyet bondit, Norjan kruunu0,60-0,73-2,39-1,26-1,655,8614.11.2019
Korko rahamarkkina, CHF2,90-0,543,93-1,351,215,0614.11.2019
Korko pitkä yrityslainat, SEK-2,360,79-1,66-1,43-1,735,5614.11.2019
Korko lyhyet bondit, CHF2,60-1,223,78-1,501,255,2414.11.2019
Korko pitkä, Norjan kruunu0,04-1,74-2,51-1,50-1,755,6614.11.2019
Korko pitkä, Ruotsin kruunu-2,97-1,00-1,15-1,79-1,615,2214.11.2019
Sektori energia osakkeet8,546,56-3,91-1,81-5,0717,9814.11.2019
Korko lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-4,800,16-3,61-2,91-3,065,4914.11.2019
Korko hyvin lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-5,200,32-3,97-3,15-3,115,5914.11.2019
Korko pitkä, Australian dollari-3,75-3,49-7,60-3,30-1,867,6127.04.2018
Turkki osakkeet9,162,338,83-6,48-9,0732,1614.11.2019
Kiinteistöt muut suorat sijoitukset6,287,115,58-13,75-12,9924,3614.11.2019
Aasia-Tyynimeri osakkeet, muut-------
Fund of Funds - Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Islamilaiset osakkeet, muut-------
Kiinteistöyhtiöt muut-------
Korko pitkä euro subordinated-------
Korko pitkä määräaikainen-------
Korko pitkä muut-------
Korko pitkä muut inflaatiosidotut-------
Korko rahamarkkina, muut-------
Korko vaihtovelkakirjat muut-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Long-Only Equity -------
Long-Only Other -------
Multistrategy-------
Muut-------
Muut osakkeet-------
Pääomaturvatut-------
Systematic Futures-------
Takuutuottoiset-------
Treidaus - Vivutettu/käänteinen hyödykkeet-------
Vaihtoehtoiset - Event driven-------
Vaihtoehtoiset - Globaali makro-------
Vaihtoehtoiset - Hajautettu arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - long/short credit-------
Vaihtoehtoiset - Long/short Eurooppa-------
Vaihtoehtoiset - Long/short globaali-------
Vaihtoehtoiset - Long/short kehittyvät maat-------
Vaihtoehtoiset - Long/short UK-------
Vaihtoehtoiset - Long/short USA-------
Vaihtoehtoiset - long/short, muut-------
Vaihtoehtoiset - Markkinaneutraali - osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - relative value arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Systematic futures-------
Vaihtoehtoiset - Valuutat-------
Vaihtoehtoiset - Volatiliteetti-------
Yhdistelmä, muut-------
Kattava lista kaikista Morningstarin rahastoluokista. 3kk, vuoden alusta, 1v, 3v ja 5v tuotot ja 3v tuoton keskihajonta.
Tuottoluvut on ilmoitettu euroissa.