Rahastoluokan kehitys: Kokonaistuotto

Rahastoluokka

Kaikki Morningstar-rahastoluokat ja kaikkien tietyn kategorian rahastojen keskimääräiset historialliset tuotot (3 kk, vuoden alusta, 1 vuosi, 3 vuotta, 5 vuotta).

Morningstar-rahastoluokkaa käytetään rahastojen vertailukohtana mm. Morningstarin rahastoraporteissa. Napsauttamalla yksittäistä rahastoluokkaa näet luettelon rahastoista, jotka kuuluvat kyseiseen luokkaan.

×
Morningstar-
luokka
Vuoden alusta%3kk tuotto %1v tuotto %3v tuotto p.a. %5v tuotto p.a. %3v keskihaj.Pvm
Sektori uusiutuva energia osakkeet2,4614,3864,0327,0120,5523,1425.02.2021
Sektori teknologia osakkeet9,0314,6147,2624,4523,6520,5125.02.2021
Ruotsi pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet2,7015,2844,8123,3517,9823,1925.02.2021
Yhdysvallat kasvuyhtiöt osakkeet3,655,9823,5320,2018,2718,5225.02.2021
Taiwan suuret yhtiöt osakkeet12,6119,1236,1518,7117,9318,7625.02.2021
Raaka-aineet arvometallit0,894,034,8218,4412,8217,2325.02.2021
Sektori arvometallit osakkeet-5,592,478,8017,2511,9234,3925.02.2021
Yhdysvallat pienyhtiöt osakkeet11,8116,3226,6615,3816,0524,1125.02.2021
Pohjoismaat pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet4,4216,9348,7615,2216,1023,7325.02.2021
Maailma kasvuyhtiöt osakkeet4,206,7919,0215,0514,2516,3025.02.2021
Sektori ympäristö osakkeet3,508,1625,2714,5613,5818,0825.02.2021
Suur-Kiina osakkeet12,5814,8035,4314,4718,8519,1725.02.2021
Yhdysvallat joustava osakkeet6,408,1214,8614,0913,4619,8725.02.2021
Kiina A-sarja osakkeet5,8310,8231,5113,7315,8520,3625.02.2021
Yhdysvallat suuret yhtiöt sekatyyli osakk.4,484,8710,1513,6113,3717,7625.02.2021
Ruotsi osakkeet4,828,2726,2013,3212,1019,6525.02.2021
Yhdysvallat keskikok. yhtiöt osakkeet9,9111,5214,0713,1413,0921,5225.02.2021
Tanska osakkeet-0,317,3729,3212,8012,4116,1125.02.2021
Maailma pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet8,0413,1123,9212,0512,7521,5625.02.2021
Sektori bioteknologia osakkeet3,429,6720,1712,0212,0022,5125.02.2021
Sektori terveydenhuolto osakkeet2,585,6210,7811,989,1115,9425.02.2021
Sektori pääomasijoitus osakkeet7,6910,856,0411,9714,4722,4625.02.2021
Suomi osakkeet5,198,8323,3911,7813,7819,9225.02.2021
Kiina osakkeet9,9212,8133,8411,4217,2719,0125.02.2021
Sektori vesi osakkeet4,915,115,8311,3310,7816,1525.02.2021
Aasia ei-Japani osakkeet10,5914,0529,9511,1615,4917,0725.02.2021
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osakkeet9,1512,3425,2911,0214,6017,1725.02.2021
Korko vaihtovelkakirjat maailma4,126,8216,1010,918,019,6325.02.2021
Pohjoismaat osakkeet3,629,7022,0210,8410,7418,1125.02.2021
Sektori viestintä osakkeet6,569,2119,5810,613,9916,6125.02.2021
Australia ja Uusi-Seelanti osakkeet8,4611,1422,6310,4611,8723,1025.02.2021
Eurooppa suuret kasvuyhtiöt osakkeet1,816,0611,3410,309,8015,7225.02.2021
Sektori kuluttajatuott.- ja palvelut osakkeet2,865,1216,6110,0110,1117,8725.02.2021
Eurooppa keskikokoiset yhtiöt osakkeet4,4511,3519,729,7911,2520,2925.02.2021
Sveitsi osakkeet-0,102,654,279,429,9512,4625.02.2021
Maailma joustava osakkeet6,9710,0814,099,3010,8519,3625.02.2021
Sektori julkishyödykkeet osakkeet-5,18-7,22-15,639,295,6814,6525.02.2021
Maailma suuryhtiöt sekatyyli osakkeet4,676,218,569,2610,3316,4525.02.2021
Sveitsi pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet0,925,2710,949,2513,3916,2325.02.2021
UK pienyhtiöt osakkeet8,9916,3010,249,1110,6124,9425.02.2021
Yhdistelmä Suur-Kiina7,038,0414,499,07-12,4125.02.2021
Alankomaat osakkeet7,5512,2119,178,8913,4520,0725.02.2021
Sektori teollisuusmateriaalit osakkeet5,096,4616,528,8612,8920,6725.02.2021
Korko vaihtovelkakirjat globaali, GBP suojattu8,0511,8018,388,815,7313,1525.02.2021
Tavoite 2046+4,886,379,188,769,4215,3425.02.2021
Korko vaihtovelkakirjat globaali, USD suojattu4,205,448,598,695,798,7225.02.2021
Yhdistelmä riskipitoinen, Ruotsin kruunu4,026,6613,778,587,8213,5925.02.2021
Eurooppa ei-UK pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet4,6111,8425,888,3211,9021,2725.02.2021
Tavoite 2041-20454,706,198,778,198,9714,4525.02.2021
Korko vaihtovelkakirjat globaali, CHF suojattu1,465,2914,828,076,149,4725.02.2021
Eurooppa pienyhtiöt osakkeet5,7413,6821,398,0512,0522,0525.02.2021
Assia-Tyynimeri osakkeet6,878,8117,828,0211,5815,4925.02.2021
Yhdysvallat arvoyhtiöt osakkeet7,246,061,067,528,4918,8025.02.2021
Yhdistelmä Aasia4,285,899,487,496,7612,4025.02.2021
Aasia ei-Japani pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet8,9714,4921,707,4110,0319,9225.02.2021
Saksa pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet5,1211,9023,447,3211,2121,1825.02.2021
Yhdistelmä seikkailunhaluinen, GBP5,077,696,297,228,0816,4425.02.2021
Sektori maatalous osakkeet9,3811,6713,587,138,0217,2625.02.2021
Kehittyvät maat osakkeet8,1612,0019,147,1013,0817,7025.02.2021
Yhdistelmä riskipitoinen, USD2,833,231,147,067,0213,1225.02.2021
Venäjä osakkeet4,598,97-5,647,0515,8824,0425.02.2021
BRIC osakkeet5,547,716,767,0417,4619,5625.02.2021
Korko erittäin pitkä, euro-6,47-6,25-3,287,043,489,6225.02.2021
Tavoite 2031-20353,554,837,626,877,8312,6525.02.2021
Euroalue pienyhtiöt osakkeet5,1310,7616,186,8311,4321,3625.02.2021
Tavoite 2036-20404,666,327,386,818,5814,0225.02.2021
Maailma islamilaiset osakkeet4,295,948,206,767,0515,1525.02.2021
Tyynimeri ei-Japani osakkeet7,798,076,656,6910,3819,0525.02.2021
Korea osakkeet8,0618,8543,736,647,9120,8025.02.2021
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osinko-osakkeet8,509,8611,476,639,9616,4825.02.2021
Sektori luonnonvarat osakkeet11,7415,5918,996,6211,1026,0225.02.2021
Intia osakkeet8,3515,4910,076,5111,5624,3225.02.2021
Maailma osinko-osakkeet4,224,711,736,437,2816,0625.02.2021
Korko pitkä yrityslainat, USD-3,36-5,16-8,976,342,747,4825.02.2021
Kiinteistöyhtiöt P-Amerikka osakkeet7,843,99-18,396,281,6721,6525.02.2021
Japani suuryhtiöt osakkeet3,715,0315,336,289,7415,4825.02.2021
Yhdistelmä riskipitoinen, CHF0,862,640,666,045,3611,0525.02.2021
Yhdistelmä joustava, Ruotsin kruunu2,335,7811,826,025,8213,6425.02.2021
Yhdistelmä maltillisesti seikkailunhaluinen, GBP4,276,232,955,986,0314,7125.02.2021
Korko pitkä yrityslaina globaali, USD suoj.-2,04-3,95-8,345,973,287,5625.02.2021
korko vaihtovelkakirjat maailma, eurosuojaus3,687,3218,345,955,799,2625.02.2021
Norja osakkeet7,9214,4216,135,8712,0327,7025.02.2021
Korko pitkä kehittyvät maat yrityslainat0,08-0,55-6,925,824,6710,5325.02.2021
Sektori infrastruktuuri osakkeet2,211,00-8,285,826,1616,3225.02.2021
Yhdistelmä globaali riskipitoinen, euro3,675,587,385,767,3013,4225.02.2021
Eurooppa ei-UK osakkeet2,475,757,755,698,4018,3025.02.2021
Yhdistelmä maltillinen, USD1,731,16-3,165,634,859,9925.02.2021
Vietnam osakkeet8,7915,3225,365,5811,3024,3025.02.2021
Yhdistelmä maltillinen, SEK2,164,2010,605,445,0010,9025.02.2021
Yhdistelmä joustava, USD1,731,45-2,585,384,8810,6025.02.2021
Kiinteistöyhtiöt maailma osakkeet5,164,28-15,095,383,6217,8125.02.2021
Korko pitkä high yield, USD1,080,06-5,725,385,019,0625.02.2021
Korko pitkä Aasia-0,12-1,42-7,015,342,847,3425.02.2021
Korko pitkä inflaatiosidotut, USD-1,96-3,26-6,765,291,256,4225.02.2021
Tavoite 2026-20302,383,484,805,246,5510,6425.02.2021
Kehittyvät maat pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet7,9213,4415,595,189,7420,5225.02.2021
Korko pitkä yrityslaina globaali-1,61-2,72-6,265,142,896,7925.02.2021
Korko pitkä yrityslainat, GBP-0,670,55-2,325,123,679,3225.02.2021
Korko pitkä maailma high yield1,070,45-5,625,085,049,7325.02.2021
Maailma arvoyhtiöt osakkeet6,627,154,794,977,4917,8725.02.2021
Eurooppa joustava osakkeet3,598,4611,354,937,3019,7825.02.2021
Raaka-aineet viljat7,5417,5340,454,90-19,0317.02.2021
Korko pitkä yhdistelmä, USD-1,83-4,08-8,794,881,136,3825.02.2021
Korko pitkä high yield, GBP4,695,590,534,724,4713,2425.02.2021
Korko pitkä yrityslaina globaali, GBP suoj.1,461,53-1,274,702,118,9325.02.2021
Yhdistelmä maltillinen GBP3,815,200,744,634,1512,6525.02.2021
Yhdistelmä kehittyvät maat5,127,097,284,557,8713,1425.02.2021
Korko joustava, USD-0,17-1,63-7,524,552,957,9025.02.2021
Korko joustava globaali, USD suojattu-0,47-2,09-7,764,553,017,7225.02.2021
Korko high yield globaali, GBP suojattu4,625,780,694,494,4912,7425.02.2021
Korko pitkä yrityslaina globaali, CHF suoj.-4,52-3,83-2,834,482,527,7225.02.2021
Korko pitkä Kiina1,210,26-0,684,413,286,3725.02.2021
Eurooppa suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet2,855,393,534,406,5117,3425.02.2021
Yhdistelmä varovainen, USD0,37-0,93-6,504,392,907,2425.02.2021
Yhdistelmä joustava, GBP4,295,921,764,294,1713,1025.02.2021
Korko pitkä valtionobligaatiot, USD-2,64-5,15-10,184,280,017,5025.02.2021
Yhdistelmä riskipitoinen, NOK4,746,466,424,276,8518,0725.02.2021
Korko joustava globaali, GBP suojattu2,973,420,234,242,569,4525.02.2021
UK joustava osakkeet7,0911,24-0,654,235,6223,3125.02.2021
Yhdistelmä maltillinen, CHF-0,720,89-0,854,223,698,7325.02.2021
Korko pitkä yhdistelmä, GBP-0,770,06-3,504,222,387,8625.02.2021
Japani joustava osakkeet1,262,4914,754,2010,3016,9225.02.2021
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, USD-1,99-3,33-9,154,191,946,8125.02.2021
Hongkong osakkeet11,0511,3412,954,1811,7116,9825.02.2021
Korko pitkä Aasia paikall. valuutta-1,62-1,98-5,224,072,576,4125.02.2021
Sektori rahoituspalvelut osakkeet9,4811,332,604,0210,3224,9625.02.2021
Yhdistelmä maltillisen varovainen, GBP2,783,71-0,824,002,889,7725.02.2021
Korko pitkä maailma, USD suojattu-1,33-3,45-9,463,990,936,6225.02.2021
Korko pitkä, HKD0,02-2,29-8,423,950,625,9825.02.2021
Korko high yield Suur-Kiina-0,23-0,22-5,493,954,918,8925.02.2021
Korko pitkä Aasia high yield0,600,23-8,053,933,3210,2025.02.2021
Korko pitkä kehittyvät maat-1,81-2,04-8,613,893,8310,5425.02.2021
Kanada osakkeet2,620,94-3,993,863,4720,4025.02.2021
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, GBP1,432,07-1,853,751,136,6325.02.2021
Korko pitkä high yield globaali, CHF suoj.-1,220,44-1,003,743,8610,2525.02.2021
Korko pitkä maailma, USD-0,14-1,17-6,233,741,596,1225.02.2021
Korko pitkä maailma, ILS-0,40-2,04-7,063,720,827,4425.02.2021
Yhdistelmä varovainen, GBP2,002,54-1,943,622,468,4525.02.2021
Korko renminbi, kotimaa1,080,11-2,553,620,546,8125.02.2021
Korko pitkä inflaatiosidottu, GBP-4,79-2,08-8,003,573,3710,2125.02.2021
Korko pitkä valtionobligaatiot, GBP-4,18-3,30-7,533,560,897,4725.02.2021
Yhdistelmä globaali maltillinen, euro1,863,103,463,534,499,5425.02.2021
Korko joustava globaali0,22-0,38-4,393,472,726,7425.02.2021
Tavoite 2021-20251,262,184,273,463,896,7125.02.2021
Japani pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet1,463,5318,733,3611,5218,3525.02.2021
Korko pitkä maailma, GBP suojattu1,571,63-2,093,280,397,1225.02.2021
Yhdistelmä riskipitoinen, euro2,704,994,553,275,7914,4025.02.2021
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma-0,79-1,62-6,603,260,784,8325.02.2021
Afrikka ja Lähi-itä osakkeet4,324,37-3,933,254,8817,6525.02.2021
Korko pitkä maailma, CHF suojattu-3,62-3,31-4,273,230,476,2325.02.2021
Yhdistelmä globaali joustava, euro2,744,373,533,204,6511,0325.02.2021
Korko pitkä kehittyvät maat yritysl., euro-painotus-0,161,702,893,164,4510,1125.02.2021
Korko pitkä maailma-1,49-2,36-5,203,131,115,1425.02.2021
Korko pitkä euro subordinated0,441,112,273,095,719,6825.02.2021
Korko pitkä yrityslaina globaali, EUR suoj.-2,19-1,591,653,073,016,1325.02.2021
Korko lyhyt yrityslaina, GBP3,052,94-1,473,011,066,7725.02.2021
Euroalue suuret yhtiöt osakkeet2,574,773,252,956,9719,1225.02.2021
Korko joustava globaali, CHF suojattu-2,84-1,88-1,422,942,207,4125.02.2021
Yhdistelmä maltillinen NOK3,645,526,422,924,2616,4525.02.2021
Korko pitkä maailma, CHF-1,28-0,69-3,242,911,386,6825.02.2021
Korko pitkä high yield, euro1,192,132,692,895,019,3325.02.2021
Korko high yield globaali, EUR suojattu0,862,383,702,895,239,8325.02.2021
Korko pitkä Eurooppa-1,16-1,06-0,342,762,123,7125.02.2021
Euroalue keskikok. yhtiöt osakkeet3,837,887,192,708,4620,6325.02.2021
Yhdistelmä maltillinen, euro1,542,982,462,683,8110,2425.02.2021
Yhdistelmä varovainen, Ruotsin kruunu0,832,537,432,681,978,1725.02.2021
UK suuret yhtiöt osakkeet8,479,61-3,662,624,2122,7225.02.2021
Yhdistelmä varovainen, CHF-1,52-0,56-3,562,561,766,8825.02.2021
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, USD0,22-2,29-9,802,52-0,186,1425.02.2021
Tavoite 2016-20200,731,041,942,492,685,5625.02.2021
Korko high yield, SEK1,133,156,582,462,8511,6925.02.2021
Kiinteistöyhtiöt Eurooppa osakkeet-2,100,67-15,682,434,0318,8025.02.2021
Kiinteistöyhtiöt Aasia osakkeet5,594,01-11,252,414,9018,2125.02.2021
Eurooppa osinko-osakkeet3,434,06-2,602,144,6118,5925.02.2021
Korko pitkä yrityslainat, euro-0,66-0,400,632,122,505,1725.02.2021
Korko pitkä valtionobligaatiot, euro-2,13-2,12-1,082,001,113,4625.02.2021
Yhdistelmä globaali varovainen, euro0,551,300,841,952,506,1325.02.2021
Korko vaihtovelkakirjat Eurooppa0,273,255,841,934,047,3825.02.2021
Yhdistelmä joustava, euro1,803,862,261,903,8511,9125.02.2021
Korko joustava globaali, EUR suojattu-0,500,402,231,892,946,6025.02.2021
Korko pitkä, CHF-3,32-2,86-6,851,85-0,586,8225.02.2021
Yhdistelmä varovainen, euro0,220,880,361,792,286,0725.02.2021
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, euro-2,21-1,060,811,771,694,0725.02.2021
Korko pitkä yhdistelmä, euro-1,21-1,04-0,501,651,423,7825.02.2021
Raaka-aineet pehmeät11,291,6211,211,61-4,6124,8624.11.2016
Korko rahamarkkina lyhyt, USD0,10-2,64-10,861,60-0,945,9925.02.2021
Korko joustava, euro-0,090,340,131,492,035,5925.02.2021
Korko high yield, NOK5,858,241,811,495,2218,1625.02.2021
Korko pitkä maailma, euro-0,85-0,70-3,001,481,234,2625.02.2021
Korko rahamarkkina, USD0,07-2,68-10,991,47-1,065,9925.02.2021
Saksa osakkeet2,297,127,331,447,0821,8925.02.2021
Korko pitkä maailma, euro suojattu-1,73-1,160,681,441,113,7825.02.2021
Korko pitkä, Tanskan kruunu-2,24-2,00-1,621,421,832,9625.02.2021
Yhdistelmä varovainen NOK2,593,892,651,412,5813,6925.02.2021
Korko pitkä kehittyvät maat, euro-1,910,03-0,351,413,6111,3625.02.2021
Korko pitkä maailma, NOK suojattu0,401,400,401,341,2711,3425.02.2021
Korko pitkä yrityslainat, SEK-0,251,115,731,320,347,7825.02.2021
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, GBP3,292,68-3,211,28-1,255,2725.02.2021
Italia osakkeet3,705,354,021,246,9322,2925.02.2021
UK osingostrategia osakkeet6,598,66-7,221,162,4421,8125.02.2021
Raaka-aineet laaja kori11,7114,7115,281,142,8314,8625.02.2021
Korko pitkä kehittyvä Eurooppa-0,47-0,20-4,401,041,887,3925.02.2021
Korko pitkä inflaatiosidottu, euro-0,81-0,32-0,231,041,314,7825.02.2021
Korko rahamarkkina lyhyt, GBP3,402,76-3,401,00-1,455,2125.02.2021
Korko Tanska pitkä, DKK-1,90-1,68-1,340,991,402,1925.02.2021
Korko rahamarkkina, GBP3,462,79-3,400,97-1,475,2325.02.2021
Euroalue joustava osakkeet3,685,900,230,876,2420,1925.02.2021
Korko pitkä yhdistelmä, SEK-1,52-0,474,120,83-0,575,8025.02.2021
Tavoite 2011-2015-0,390,171,780,700,536,2430.10.2020
Korko rahamarkkina, CHF-2,16-2,15-4,610,60-1,044,5825.02.2021
Korko yrityslainat lyhyet bondit, euro0,070,170,300,541,042,9125.02.2021
Korko pitkä, Norjan kruunu1,632,031,870,500,8310,2525.02.2021
Korko pitkä, Japanin jeni-3,12-5,14-11,260,48-0,778,0225.02.2021
Kiinteistöt Eurooppa suorat sijoitukset0,29-0,120,620,430,133,3925.02.2021
Eurooppa suuret arvoyhtiöt osakkeet4,666,190,520,414,8520,7525.02.2021
Kehittyvä Eurooppa osakkeet3,448,92-10,010,118,8724,5525.02.2021
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, euro-0,12-0,10-0,040,050,172,2425.02.2021
Korko lyhyet bondit, Norjan kruunu2,463,291,110,050,9210,4925.02.2021
Korko hyvin lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-0,170,945,380,00-1,365,9325.02.2021
Korko lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-0,340,785,37-0,03-1,316,0325.02.2021
Korko pitkä kehittyvät maat, paikall. valuutta-2,29-1,69-9,84-0,112,8810,5425.02.2021
Korko hyvin lyhyet bondit, euro-0,04-0,06-0,20-0,20-0,121,1925.02.2021
Kiinteistöt maailma suorat sijoitukset-1,34-0,42-4,40-0,23-0,584,6925.02.2021
Korko rahamarkkina, euro-0,08-0,13-0,37-0,34-0,280,3525.02.2021
Korko lyhyet valtionobligaatiot, euro-0,32-0,41-0,66-0,35-0,441,5725.02.2021
Korko rahamarkkina lyhyt, euro-0,11-0,17-0,52-0,47-0,420,1525.02.2021
Kiinteistöt UK suorat sijoitukset3,682,91-7,97-0,48-1,776,2925.02.2021
Raaka-aineet karjatalous-12,971,13-11,82-1,05-3,6118,8224.11.2016
Singapore osakkeet4,382,35-7,09-1,145,3419,6625.02.2021
Espanja osakkeet0,713,12-6,61-1,224,0923,1325.02.2021
Brasilia osakkeet-7,28-0,12-25,77-1,4213,3536,9825.02.2021
ASEAN-maat osakkeet3,933,71-0,94-2,034,1319,3325.02.2021
Frontier-markkinat osakkeet4,928,842,23-2,374,8119,9225.02.2021
Kehittyvä Eurooppa ei-Venäjä osakkeet2,789,07-6,77-3,064,4022,4825.02.2021
Korko pitkä, Australian dollari-3,75-3,49-7,60-3,30-1,867,6127.04.2018
Thaimaa osakkeet4,211,65-2,62-3,804,6024,2425.02.2021
Ranska pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet10,1818,1011,76-5,021,3521,9025.02.2021
Latinalainen Amerikka osakkeet-4,691,83-20,49-5,065,9431,3425.02.2021
Sektori energia osakkeet16,9313,89-5,89-5,180,4232,0025.02.2021
Indonesia osakkeet1,244,61-6,88-5,60-0,2127,4425.02.2021
Afrikka osakkeet0,37-4,04-16,30-7,71-1,4518,7725.02.2021
Kiinteistöt muut suorat sijoitukset0,05-8,87-11,43-9,18-27,219,9625.02.2021
Turkki osakkeet1,5216,94-5,79-12,25-4,2739,1025.02.2021
Raaka-aineet maatalous-18,98-7,55-21,20-13,82-11,3312,3615.06.2020
Raaka-aineet energia32,0236,00-27,74-16,00-5,0944,8525.02.2021
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Islamilaiset osakkeet, muut-------
Kiinteistöyhtiöt muut-------
Korko pitkä määräaikainen-------
Korko pitkä muut-------
Korko rahamarkkina, muut-------
Korko vaihtovelkakirjat muut-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Long-Only Equity -------
Long-Only Other -------
Multistrategy-------
Muut-------
Muut osakkeet-------
Pääomaturvatut-------
Raaka-aineet muut-------
Raaka-aineet teollisuusmetallit10,3026,3133,90---17.02.2021
Systematic Futures-------
Takuutuottoiset-------
Treidaus - Vivutettu/käänteinen hyödykkeet-------
Treidaus - Vivutettu/käänteinen muut-------
Vaihtoehtoiset - Event driven-------
Vaihtoehtoiset - Globaali makro-------
Vaihtoehtoiset - Hajautettu arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - long/short credit-------
Vaihtoehtoiset - Long/short Eurooppa-------
Vaihtoehtoiset - Long/short globaali-------
Vaihtoehtoiset - Long/short kehittyvät maat-------
Vaihtoehtoiset - Long/short UK-------
Vaihtoehtoiset - Long/short USA-------
Vaihtoehtoiset - long/short, muut-------
Vaihtoehtoiset - Markkinaneutraali - osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - muut-------
Vaihtoehtoiset - relative value arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Systematic futures-------
Vaihtoehtoiset - Valuutat-------
Vaihtoehtoiset - Volatiliteetti-------
Yhdistelmä, muut-------
Kattava lista kaikista Morningstarin rahastoluokista. 3kk, vuoden alusta, 1v, 3v ja 5v tuotot ja 3v tuoton keskihajonta.
Tuottoluvut on ilmoitettu euroissa.
© Copyright 2021 Morningstar, Inc. Kaikki oikeudet pidätetään.

Käyttöehdot        Yksityisyys        Evästeet