Rahastoluokan kehitys: Kokonaistuotto

Rahastoluokka

Kaikki Morningstar-rahastoluokat ja kaikkien tietyn kategorian rahastojen keskimääräiset historialliset tuotot (3 kk, vuoden alusta, 1 vuosi, 3 vuotta, 5 vuotta).

Morningstar-rahastoluokkaa käytetään rahastojen vertailukohtana mm. Morningstarin rahastoraporteissa. Napsauttamalla yksittäistä rahastoluokkaa näet luettelon rahastoista, jotka kuuluvat kyseiseen luokkaan.

×
Morningstar-
luokka
Vuoden alusta%3kk tuotto %1v tuotto %3v tuotto p.a. %5v tuotto p.a. %3v keskihaj.Pvm
Japani pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet6,724,3020,1217,7618,9513,2922.06.2018
Sektori teknologia osakkeet12,917,7520,2214,4418,8416,2222.06.2018
Sveitsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet2,094,962,2612,8218,2511,4722.06.2018
Ruotsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet2,718,02-1,6412,7520,1214,9322.06.2018
Euroalue pienyhtiöt osakkeet0,11-2,337,5311,817,6512,0222.06.2018
Norja osakkeet11,2211,9122,0210,8611,9615,2522.06.2018
Eurooppa pienyhtiöt osakkeet2,253,948,7910,3115,2912,7722.06.2018
Yhdysvallat kasvuyhtiöt osakkeet11,8310,6314,6310,1016,7713,9622.06.2018
Suomi osakkeet5,993,970,769,8914,3812,3521.06.2018
Japani joustava osakkeet1,902,4310,759,5113,8713,5322.06.2018
Yhdysvallat pienyhtiöt osakkeet10,5412,5314,269,1214,7516,3422.06.2018
Eurooppa ei-UK pien-/keskik. yht. osakkeet2,093,494,529,0714,4611,8922.06.2018
Venäjä osakkeet1,25-4,4911,088,943,5318,7722.06.2018
Vietnam osakkeet-1,41-8,515,898,7815,7015,1422.06.2018
Alankomaat osakkeet-0,31-1,844,038,7114,4713,9622.06.2018
Maailma pienyhtiöt osakkeet6,227,0010,848,1913,7012,4822.06.2018
Yhdysvallat suuret yhtiöt sekatyyli osakk.5,758,448,688,1214,3013,0022.06.2018
Yhdysvallat joustava osakkeet8,099,0511,628,0914,1614,1922.06.2018
Euroalue keskikok. yhtiöt osakkeet1,922,445,838,0015,4413,1722.06.2018
Saksa pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet-0,180,074,557,8610,2612,0222.06.2018
Tanska osakkeet0,381,59-2,717,4118,1812,5122.06.2018
BRIC osakkeet-0,36-2,9612,817,3610,6615,9122.06.2018
Taiwan suuret yhtiöt osakkeet4,652,066,947,1012,1213,9422.06.2018
Suur-Kiina osakkeet4,912,3915,126,8914,5118,1322.06.2018
UK pienyhtiöt osakkeet6,347,1516,396,8714,4716,4522.06.2018
Maailma kasvuyhtiöt osakkeet6,746,8310,446,8613,0012,7222.06.2018
Intia osakkeet-4,945,51-0,426,7016,6915,8422.06.2018
Yhdysvallat keskikok. yhtiöt osakkeet7,4010,639,516,6214,5914,4122.06.2018
Japani suuryhtiöt osakkeet1,442,977,636,5810,7313,5822.06.2018
Ruotsi osakkeet-0,454,48-2,606,5414,5812,9422.06.2018
Sektori teollisuusmateriaalit osakkeet0,574,476,296,3810,7115,9522.06.2018
Thaimaa osakkeet-2,82-6,586,466,277,4712,5622.06.2018
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osakkeet0,861,926,926,2710,7713,4522.06.2018
Eurooppa keskikokoiset yhtiöt osakkeet3,775,257,196,1613,4312,6522.06.2018
Aasia ei-Japani osakkeet-0,070,177,375,9411,7813,7422.06.2018
Kiina osakkeet5,012,0917,905,8015,3019,4122.06.2018
Euroalue joustava osakkeet0,551,661,435,698,9713,3122.06.2018
Yhdysvallat arvoyhtiöt osakkeet2,737,985,245,6412,3113,3022.06.2018
Sektori kuluttajatuott.- ja palvelut osakkeet2,937,314,915,6010,9213,1022.06.2018
Sektori vesi osakkeet-1,691,833,075,529,5311,5722.06.2018
Maailma joustava osakkeet2,794,496,285,4810,7512,6122.06.2018
Sektori arvometallit osakkeet-4,125,20-7,215,352,3234,6722.06.2018
Aasia-Tyynimeri ml. Japani osakkeet0,942,026,585,3410,0613,1522.06.2018
Korko pitkä, Japanin jeni6,551,57-2,055,042,1710,3422.06.2018
Hongkong osakkeet3,331,6813,654,8912,4816,2622.06.2018
Maailma suuryhtiöt sekatyyli osakkeet2,695,345,194,8510,4312,0322.06.2018
Kiinteistöyhtiöt Eurooppa osakkeet2,455,847,964,8011,7513,1522.06.2018
Pohjoismaat osakkeet1,704,100,014,7011,7511,7222.06.2018
Sektori ympäristö osakkeet1,323,344,454,6210,6112,5322.06.2018
Korko pitkä high yield Eurooppa-0,14-0,773,054,595,844,6827.04.2018
Maailma arvoyhtiöt osakkeet1,045,103,834,4810,6012,1822.06.2018
Saksa suuret yhtiöt osakkeet-2,731,290,694,419,7615,7922.06.2018
Tavoite 2036-20401,634,304,444,359,7910,1622.06.2018
Kehittyvät maat osakkeet-3,57-3,783,504,347,6713,5322.06.2018
Ranska suuret yhtiöt osakkeet-0,063,840,904,319,6213,5722.06.2018
Tavoite 2046+2,034,594,284,218,4510,6522.06.2018
Sektori luonnonvarat osakkeet1,897,7117,744,053,4120,9122.06.2018
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osinko-osakkeet-0,621,712,093,988,7512,7922.06.2018
Tavoite 2041-20451,754,254,153,947,3110,2022.06.2018
Korko pitkä high yield, euro-1,15-0,490,463,884,954,3722.06.2018
Eurooppa joustava osakkeet-0,532,402,123,849,2612,3422.06.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, USD2,876,652,043,847,4310,6322.06.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, NOK3,084,755,833,767,6210,8922.06.2018
Sektori rahoituspalvelut osakkeet0,550,655,373,7610,6517,5422.06.2018
Eurooppa ei-UK suuret yhtiöt osakkeet0,713,881,803,6910,1912,5522.06.2018
Korko pitkä maailma, ILS-1,302,21-5,353,676,717,7122.06.2018
Korko erittäin pitkä, euro1,08-0,47-0,403,676,2611,0822.06.2018
Maailma osinko-osakkeet0,094,711,263,509,2711,2022.06.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, euro-0,061,881,623,456,929,9422.06.2018
Korko pitkä Aasia high yield-0,302,51-4,573,327,628,1422.06.2018
Kiinteistöyhtiöt Aasia osakkeet4,035,374,383,297,4911,6822.06.2018
Euroalue suuret yhtiöt osakkeet-0,103,110,543,269,3013,9122.06.2018
Korko pitkä maailma high yield2,245,47-2,183,246,737,8022.06.2018
Sektori infrastruktuuri osakkeet-0,576,14-2,543,188,8812,6922.06.2018
Tavoite 2031-20351,203,413,173,177,369,2822.06.2018
Kehittyvä Eurooppa osakkeet-7,54-9,340,133,121,0814,4822.06.2018
Eurooppa suuret kasvuyhtiöt osakkeet2,616,462,643,089,2412,3522.06.2018
Korko pitkä, Tanskan kruunu0,130,591,183,022,862,3422.06.2018
Yhdistelmä globaali riskipitoinen, euro0,372,342,832,896,879,5122.06.2018
Australia ja Uusi-Seelanti osakkeet0,365,344,582,875,8115,6222.06.2018
Espanja osakkeet3,774,940,762,868,4815,5422.06.2018
Kehittyvät maat pien- / keskikok. yhtiöt osakkeet-4,32-3,11-1,142,867,3612,5722.06.2018
Maailma islamilaiset osakkeet1,204,561,892,757,6611,8422.06.2018
Korko pitkä high yield, USD3,296,57-1,522,736,238,2122.06.2018
Kiinteistöyhtiöt maailma osakkeet2,499,600,932,688,2711,3822.06.2018
Tavoite 2026-20300,672,702,392,687,788,6022.06.2018
Korko high yield globaali, EUR suojattu-1,54-0,34-0,062,663,604,6422.06.2018
Frontier-markkinat osakkeet-3,60-4,93-2,792,646,7411,0722.06.2018
Kehittyvä Eurooppa ei-Venäjä osakkeet-9,33-8,21-6,262,595,2512,2022.06.2018
Korko Tanska pitkä, DKK0,160,651,102,512,291,9422.06.2018
Korko pitkä kehittyvät maat yrityslainat-0,962,81-4,792,476,347,7622.06.2018
Korko pitkä kehittyvät maat-2,360,64-5,382,475,157,6322.06.2018
Korko vaihtovelkakirjat maailma3,313,670,382,426,807,0122.06.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, USD3,225,91-2,972,395,868,3822.06.2018
Yhdistelmä Aasia-0,121,75-0,132,386,339,6822.06.2018
Yhdistelmä maltillinen, USD2,556,06-0,322,296,579,1422.06.2018
Yhdistelmä seikkailunhaluinen, GBP2,334,195,742,298,5512,3022.06.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, USD suoj.1,105,26-4,452,255,837,3422.06.2018
Aasia ei-Japani pienet ja keskis. osakkeet-0,220,992,932,168,8913,6022.06.2018
Korko pitkä yrityslainat, euro-0,82-0,210,162,103,012,9722.06.2018
UK joustava osakkeet4,618,2710,672,0310,3115,6022.06.2018
Yhdistelmä kehittyvät maat-3,60-3,36-0,961,964,699,9022.06.2018
Korko joustava, USD2,035,37-3,751,925,007,5322.06.2018
Korko renminbi4,283,514,121,845,447,1122.06.2018
Kiinteistöyhtiöt P-Amerikka osakkeet1,2414,58-4,561,838,7215,1022.06.2018
Korko pitkä kehittyvät maat, euro-6,07-4,25-4,091,822,535,8622.06.2018
Sektori julkishyödykkeet osakkeet-0,116,90-5,981,827,7413,1122.06.2018
Korko joustava globaali, USD suojattu2,065,01-3,381,795,337,5722.06.2018
Korko vaihtovelkakirjat globaali, USD suojattu3,845,50-1,391,777,629,1222.06.2018
Yhdistelmä maltillinen, euro-0,600,880,151,774,537,5222.06.2018
Sektori terveydenhuolto osakkeet9,389,966,481,7414,4814,7922.06.2018
Singapore osakkeet-1,05-2,441,991,745,2414,3122.06.2018
Yhdistelmä globaali maltillinen, euro-0,481,170,901,714,716,3722.06.2018
Korko pitkä kehittyvät maat yritysl., euro-painotus-5,13-3,36-3,351,702,384,6122.06.2018
Sveitsi suuret yhtiöt osakkeet-1,933,55-3,881,669,2811,0822.06.2018
Eurooppa suuret arvoyhtiöt osakkeet-0,793,000,181,668,0313,4722.06.2018
Korko pitkä Aasia0,023,81-5,041,664,907,2122.06.2018
Sektori pääomasijoitus osakkeet-0,984,940,481,546,2512,3522.06.2018
Eurooppa suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet0,154,671,151,548,2312,4022.06.2018
Korko joustava globaali0,462,12-2,701,484,856,3822.06.2018
Yhdistelmä joustava, euro-0,960,73-0,031,474,188,3422.06.2018
Yhdistelmä varovainen, USD2,225,74-2,541,414,977,8322.06.2018
Yhdistelmä joustava, USD2,215,76-0,591,375,4410,0622.06.2018
Korko vaihtovelkakirjat Eurooppa-0,710,22-0,881,343,685,9222.06.2018
Yhdistelmä globaali joustava, euro-0,531,171,001,334,397,7022.06.2018
Korko pitkä yrityslainat, USD-0,274,82-5,741,325,367,1222.06.2018
Korko pitkä Eurooppa-0,64-0,64-0,481,313,653,3022.06.2018
Tavoite 2021-2025-0,141,550,461,294,466,3822.06.2018
Eurooppa osinko-osakkeet-1,003,72-0,591,288,1411,8622.06.2018
Korko joustava globaali, EUR suojattu-2,22-1,28-1,561,202,043,5422.06.2018
Korko pitkä yhdistelmä, euro-0,78-0,52-0,681,142,272,9022.06.2018
Korko pitkä inflaatiosidottu, euro0,010,151,481,131,943,9122.06.2018
Sektori maatalous osakkeet0,506,507,171,125,6812,9322.06.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali-0,313,02-3,801,104,115,6622.06.2018
ASEAN-maat osakkeet-3,99-5,69-0,141,103,1112,3422.06.2018
Korko pitkä maailma, USD suojattu2,565,35-4,141,064,917,6022.06.2018
korko vaihtovelkakirjat maailma, eurosuojaus-0,06-0,200,591,053,855,7022.06.2018
Yhdistelmä varovainen, euro-0,610,46-0,330,942,613,9122.06.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, EUR suoj.-3,29-1,18-2,840,921,893,3922.06.2018
Yhdistelmä globaali varovainen, euro-1,040,21-0,540,892,613,9722.06.2018
Korko joustava, euro-1,20-0,86-0,730,861,713,3322.06.2018
Italia osakkeet0,06-0,764,880,849,9017,8422.06.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, euro-1,16-0,48-1,270,801,493,8622.06.2018
Korko pitkä valtionobligaatiot, euro-0,16-0,32-0,710,802,333,5622.06.2018
Korko high yield, NOK6,372,894,050,67-2,019,7822.06.2018
Korko pitkä kehittyvä Eurooppa-3,83-2,83-4,860,641,754,9322.06.2018
Korko pitkä Aasia paikall. valuutta-0,182,64-3,420,613,666,7122.06.2018
Yhdistelmä varovainen NOK2,821,601,470,521,357,7122.06.2018
Yhdistelmä maltillisesti seikkailunhaluinen, GBP1,813,773,900,507,1811,5322.06.2018
Tavoite 2016-20200,311,340,560,443,825,1022.06.2018
Korko pitkä maailma, euro-0,880,03-1,640,431,692,8322.06.2018
Tavoite 2011-20150,590,990,780,423,484,3422.06.2018
Korko yrityslainat lyhyet bondit, euro-0,65-0,49-0,460,380,911,0822.06.2018
UK suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet3,669,397,310,337,9813,9522.06.2018
Korko pitkä maailma, euro suojattu-1,80-1,34-2,140,261,122,9622.06.2018
Korko pitkä yhdistelmä, USD0,815,14-6,100,244,067,2022.06.2018
UK arvoyhtiöt osakkeet3,9310,307,560,227,7313,8122.06.2018
Korea osakkeet-4,28-1,99-0,710,196,9614,5222.06.2018
Korko pitkä inflaatiosidottu, GBP-0,38-0,91-1,470,085,8312,6622.06.2018
UK kasvuyhtiöt osakkeet3,679,666,650,028,3614,0822.06.2018
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, euro-0,64-0,44-0,70-0,010,521,1122.06.2018
Korko pitkä maailma0,411,82-3,58-0,042,615,3122.06.2018
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, USD3,376,10-3,55-0,052,927,2922.06.2018
Korko rahamarkkina lyhyt, USD3,846,19-3,00-0,062,877,4522.06.2018
Korko pitkä kehittyvät maat, paikall. valuutta-4,05-4,73-7,15-0,130,449,1722.06.2018
Korko hyvin lyhyet bondit, euro-0,38-0,26-0,46-0,150,100,4222.06.2018
Korko rahamarkkina, USD3,796,16-3,18-0,182,737,3922.06.2018
Korko renminbi, kotimaa5,354,193,10-0,203,476,5722.06.2018
Korko rahamarkkina, euro-0,25-0,14-0,45-0,25-0,070,1222.06.2018
Korko lyhyet valtionobligaatiot, euro-0,54-0,44-0,85-0,310,350,8822.06.2018
Korko pitkä maailma, NOK suojattu3,110,72-0,18-0,31-0,188,5422.06.2018
Korko rahamarkkina lyhyt, euro-0,24-0,13-0,50-0,35-0,200,0622.06.2018
Korko pitkä, HKD2,275,44-4,87-0,383,557,2622.06.2018
Raaka-aineet arvometallit1,341,004,57-0,40-0,8116,5422.06.2018
UK osingostrategia osakkeet2,387,924,42-0,478,3714,0922.06.2018
Latinalainen Amerikka osakkeet-11,79-15,08-5,75-0,53-0,8720,6722.06.2018
Korko pitkä maailma, USD-0,773,50-7,63-0,563,266,8922.06.2018
Korko pitkä valtionobligaatiot, USD1,355,05-5,20-0,582,827,4622.06.2018
Korko lyhyet bondit, Norjan kruunu4,861,461,97-0,58-1,317,2022.06.2018
Korko pitkä, Norjan kruunu4,331,651,53-0,61-1,067,0322.06.2018
Indonesia osakkeet-7,15-2,84-10,16-0,61-1,6219,6722.06.2018
Yhdistelmä joustava, Ruotsin kruunu-6,25-0,63-4,12-0,82-8,9422.06.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma1,312,87-3,83-0,891,595,8122.06.2018
Sektori uusiutuva energia osakkeet-2,161,305,47-0,967,8614,6522.06.2018
Kiinteistöt Eurooppa suorat sijoitukset-1,39-1,63-2,21-0,98-1,044,2122.06.2018
Korko pitkä inflaatiosidotut, USD2,396,24-4,33-0,992,227,2822.06.2018
Kiinteistöt maailma suorat sijoitukset0,490,671,33-1,11-3,154,8522.06.2018
Brasilia osakkeet-16,37-20,31-1,68-1,23-3,2029,9922.06.2018
Yhdistelmä maltillinen GBP1,022,262,31-1,305,4410,5022.06.2018
Yhdistelmä maltillinen, CHF-0,371,41-4,89-1,474,427,1722.06.2018
Korko pitkä high yield, GBP0,33-0,201,39-1,504,8910,6422.06.2018
Korko pitkä high yield globaali, CHF suoj.0,151,24-6,27-1,584,136,7522.06.2018
Yhdistelmä joustava, GBP0,762,012,89-1,695,3811,0822.06.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, CHF-0,571,28-4,73-1,854,468,7322.06.2018
Korko pitkä, Ruotsin kruunu-3,50-0,59-4,95-1,87-0,024,5722.06.2018
Korko pitkä valtionobligaatiot, GBP0,96-0,10-0,55-1,874,319,7222.06.2018
Korko pitkä yrityslainat, SEK-3,16-0,82-4,73-1,88-1,585,3022.06.2018
Korko pitkä yrityslainat, GBP-0,21-0,02-0,12-1,954,669,8722.06.2018
Korko pitkä yhdistelmä, GBP1,070,810,75-2,214,289,3922.06.2018
Korko vaihtovelkakirjat globaali, CHF suojattu1,961,57-4,97-2,244,627,6522.06.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, CHF suoj.-1,720,28-8,66-2,243,265,8522.06.2018
Korko pitkä maailma, CHF-1,000,47-6,88-2,372,095,5422.06.2018
Yhdistelmä maltillinen, SEK-5,87-1,60-5,03-2,44-7,0622.06.2018
Sektori energia osakkeet6,1413,5614,10-2,52-1,3420,0122.06.2018
Yhdistelmä maltillisen varovainen, GBP0,611,210,94-2,523,949,3922.06.2018
Yhdistelmä varovainen, GBP0,580,640,81-2,643,859,0822.06.2018
Afrikka ja Lähi-itä osakkeet9,164,293,04-2,655,0214,2422.06.2018
Sektori viestintä osakkeet-0,324,91-6,80-2,678,7212,7822.06.2018
Kiinteistöt UK suorat sijoitukset3,381,157,22-2,786,4710,5122.06.2018
Korko joustava globaali, CHF suojattu-0,650,10-7,49-2,782,815,7422.06.2018
Korko high yield globaali, GBP suojattu0,26-0,361,55-2,853,8610,6722.06.2018
Korko pitkä, CHF0,611,70-6,88-2,892,165,7822.06.2018
Korko joustava, GBP0,36-0,470,28-2,933,529,3222.06.2018
Korko pitkä maailma, CHF suojattu-0,280,39-8,03-3,212,295,7222.06.2018
Yhdistelmä varovainen, CHF-0,460,84-7,13-3,252,745,9822.06.2018
Korko pitkä, Australian dollari-3,75-3,49-7,60-3,30-1,867,6127.04.2018
Sektori bioteknologia osakkeet9,859,523,75-3,4916,9323,9822.06.2018
Afrikka osakkeet3,48-3,066,27-3,53-0,2114,5122.06.2018
Korko lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-4,85-2,36-5,54-3,57-2,844,9321.06.2018
Raaka-aineet laaja kori1,342,897,86-3,72-5,2312,4122.06.2018
Korko rahamarkkina, Australian dollari-3,72-3,68-7,93-3,85-3,568,2827.04.2018
Korko joustava globaali, GBP suojattu-0,45-1,220,08-3,863,049,6022.06.2018
Kiinteistöt muut suorat sijoitukset-4,761,87-11,01-3,93-4,5712,9622.06.2018
Korko rahamarkkina, CHF1,161,19-6,64-3,980,715,0222.06.2018
Korko rahamarkkina, Ruotsin kruunu-5,04-2,46-5,87-3,99-3,095,1221.06.2018
Korko lyhyet bondit, CHF1,051,00-6,77-4,220,805,1322.06.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, GBP suoj.-1,21-1,10-1,17-4,382,488,7722.06.2018
Kiina A-sarja osakkeet-3,83-4,736,94-4,3814,9023,9222.06.2018
Korko vaihtovelkakirjat globaali, GBP suojattu1,63-0,472,19-4,424,3312,4222.06.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, GBP0,42-0,63-0,01-4,451,758,3822.06.2018
Yhdistelmä varovainen, Ruotsin kruunu-6,48-2,42-6,45-4,50-1,515,2822.06.2018
Korko pitkä maailma, GBP suojattu-0,45-1,58-1,31-4,881,968,7522.06.2018
Korko pitkä, Kanadan dollari-4,36-1,99-6,42-5,21-1,086,8027.04.2018
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, GBP1,01-0,230,12-5,63-0,138,3422.06.2018
Kanada osakkeet-5,367,55-4,91-5,731,3013,2622.06.2018
Korko rahamarkkina lyhyt, GBP1,35-0,340,67-6,14-0,338,9622.06.2018
Korko rahamarkkina, GBP1,31-0,350,61-6,17-0,358,9522.06.2018
Raaka-aineet maatalous-3,79-3,99-12,22-9,60-8,6112,9522.06.2018
Turkki osakkeet-24,94-22,55-26,31-11,38-7,6522,6822.06.2018
Aasia-Tyynimeri osakkeet, muut-------
Fund of Funds - Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Islamilaiset osakkeet, muut-------
Japani osakkeet, valuuttasuoj.-------
Kiinteistöyhtiöt muut-------
Korko high yield, renminbi-0,223,12-5,42--7,5221.06.2018
Korko pitkä high yield suojattu, muut-------
Korko pitkä määräaikainen-------
Korko pitkä muut-------
Korko pitkä muut inflaatiosidotut-------
Korko rahamarkkina, muut-------
Korko vaihtovelkakirjat muut-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Long-Only Equity -------
Long-Only Other -------
Multistrategy-------
Muut-------
Muut osakkeet-------
Pääomaturvatut-------
Pohjoismaat pien- ja keskikok. yhtiöt osakkeet-------
Systematic Futures-------
Takuutuottoiset-------
Treidaus - Vivutettu/käänteinen hyödykkeet-------
Tyynimeri ei-Japani osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Event driven-------
Vaihtoehtoiset - Globaali makro-------
Vaihtoehtoiset - Hajautettu arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Long/short Eurooppa-------
Vaihtoehtoiset - Long/short globaali-------
Vaihtoehtoiset - Long/short kehittyvät maat-------
Vaihtoehtoiset - Long/short UK-------
Vaihtoehtoiset - Long/short USA-------
Vaihtoehtoiset - Long/short velka-------
Vaihtoehtoiset - long/short, muut-------
Vaihtoehtoiset - Markkinaneutraali - osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Systematic futures-------
Vaihtoehtoiset - Valuutat-------
Vaihtoehtoiset - Velka-arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Volatiliteetti-------
Yhdistelmä riskipitoinen, Ruotsin kruunu-7,04-0,88-6,24--9,1422.06.2018
Yhdistelmä Suur-Kiina-------
Yhdistelmä, muut-------
Kattava lista kaikista Morningstarin rahastoluokista. 3kk, vuoden alusta, 1v, 3v ja 5v tuotot ja 3v tuoton keskihajonta.
Tuottoluvut on ilmoitettu euroissa.