Rahastoluokan kehitys: Kokonaistuotto

Rahastoluokka

Kaikki Morningstar-rahastoluokat ja kaikkien tietyn kategorian rahastojen keskimääräiset historialliset tuotot (3 kk, vuoden alusta, 1 vuosi, 3 vuotta, 5 vuotta).

Morningstar-rahastoluokkaa käytetään rahastojen vertailukohtana mm. Morningstarin rahastoraporteissa. Napsauttamalla yksittäistä rahastoluokkaa näet luettelon rahastoista, jotka kuuluvat kyseiseen luokkaan.

×
Morningstar-
luokka
Vuoden alusta%3kk tuotto %1v tuotto %3v tuotto p.a. %5v tuotto p.a. %3v keskihaj.Pvm
Brasilia osakkeet28,7821,0651,5316,444,5226,9217.07.2019
Sektori teknologia osakkeet24,810,974,0316,4114,8616,1017.07.2019
Venäjä osakkeet30,8411,3921,1115,827,7617,1117.07.2019
Yhdysvallat kasvuyhtiöt osakkeet26,695,7613,5315,2015,3413,6617.07.2019
BRIC osakkeet20,983,5715,4114,7410,0812,6517.07.2019
Sektori pääomasijoitus osakkeet24,905,628,6614,189,6511,8717.07.2019
Sektori rahoituspalvelut osakkeet21,352,706,6512,097,8615,0917.07.2019
Yhdysvallat joustava osakkeet23,673,669,9112,0712,7914,5217.07.2019
Sveitsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet23,443,291,4611,8412,7012,5017.07.2019
Alankomaat osakkeet25,902,095,2811,6611,8413,2917.07.2019
Yhdysvallat suuret yhtiöt sekatyyli osakk.22,824,2511,6211,5312,7212,9217.07.2019
Norja osakkeet12,71-3,30-1,9311,426,0814,3017.07.2019
Maailma kasvuyhtiöt osakkeet23,133,718,7711,3110,9211,9917.07.2019
Suur-Kiina osakkeet18,69-3,182,0311,2010,3815,9017.07.2019
Thaimaa osakkeet17,965,9118,4911,139,3113,2117.07.2019
Hongkong osakkeet14,67-3,315,2211,0210,0814,3017.07.2019
Kiina osakkeet17,34-5,060,7110,939,9316,7217.07.2019
Kehittyvä Eurooppa osakkeet23,347,3817,7910,894,0013,2417.07.2019
Yhdysvallat pienyhtiöt osakkeet20,860,741,5910,1211,6517,8617.07.2019
UK pienyhtiöt osakkeet10,88-3,76-7,9510,036,3114,4417.07.2019
Ruotsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet22,014,3510,379,9712,2912,9217.07.2019
Tyynimeri ei-Japani osakkeet21,544,0912,329,817,3110,8417.07.2019
Latinalainen Amerikka osakkeet20,4410,4624,569,553,1118,9117.07.2019
Sektori teollisuusmateriaalit osakkeet20,560,663,699,297,0014,6117.07.2019
Eurooppa pienyhtiöt osakkeet15,82-1,18-5,899,278,1813,4217.07.2019
Sveitsi suuret yhtiöt osakkeet21,605,2912,509,268,069,8317.07.2019
Euroalue keskikok. yhtiöt osakkeet19,931,01-3,939,137,3013,4017.07.2019
Yhdysvallat keskikok. yhtiöt osakkeet23,573,577,288,9611,5715,3617.07.2019
Eurooppa keskikokoiset yhtiöt osakkeet19,680,14-1,658,927,8212,7617.07.2019
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osakkeet14,93-0,765,618,758,0512,2417.07.2019
Pohjoismaat pien- ja keskikok. yhtiöt osakkeet16,320,33-1,618,678,9813,2517.07.2019
Maailma pienyhtiöt osakkeet19,280,590,838,679,0813,0517.07.2019
Aasia ei-Japani osakkeet14,94-2,163,858,648,3012,7017.07.2019
Maailma suuryhtiöt sekatyyli osakkeet19,022,286,688,528,3511,0717.07.2019
Sektori ympäristö osakkeet21,681,696,398,487,8012,4917.07.2019
Sektori kuluttajatuott.- ja palvelut osakkeet21,702,907,948,468,8312,4717.07.2019
Yhdistelmä Suur-Kiina14,75-1,887,668,46-10,5617.07.2019
Kiinteistöyhtiöt Aasia osakkeet20,025,3918,298,438,6410,2617.07.2019
Japani pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet10,79-0,72-6,918,3012,1014,1317.07.2019
Kehittyvä Eurooppa ei-Venäjä osakkeet10,022,499,478,294,1112,0317.07.2019
Suomi osakkeet14,89-2,30-1,188,298,4712,4117.07.2019
Taiwan suuret yhtiöt osakkeet13,97-0,071,648,267,8313,4617.07.2019
Euroalue pienyhtiöt osakkeet11,03-1,32-6,428,266,9213,8117.07.2019
Sektori vesi osakkeet22,533,2510,228,188,7111,3917.07.2019
Yhdysvallat arvoyhtiöt osakkeet17,741,787,998,1710,3913,3417.07.2019
Espanja osakkeet9,910,38-5,278,163,4812,6517.07.2019
Eurooppa ei-UK pien-/keskik. yht. osakkeet17,12-0,24-3,078,108,1512,7917.07.2019
Eurooppa ei-UK suuret yhtiöt osakkeet18,382,012,527,986,5711,7417.07.2019
Italia osakkeet18,741,04-3,127,932,8416,4717.07.2019
Afrikka ja Lähi-itä osakkeet14,75-0,748,077,862,9511,3617.07.2019
Kehittyvät maat osakkeet14,90-0,586,307,865,6911,5317.07.2019
Maailma joustava osakkeet17,671,323,557,687,5412,2417.07.2019
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osinko-osakkeet15,630,5310,277,667,4210,5517.07.2019
Raaka-aineet arvometallit14,3510,4922,567,542,7813,3317.07.2019
Euroalue suuret yhtiöt osakkeet17,511,320,167,455,0912,2517.07.2019
Eurooppa suuret kasvuyhtiöt osakkeet22,293,333,937,427,2311,5217.07.2019
Singapore osakkeet14,172,0412,647,265,6412,4717.07.2019
Tavoite 2046+16,181,255,587,207,149,8817.07.2019
Aasia-Tyynimeri ml. Japani osakkeet13,24-0,492,497,157,6411,3017.07.2019
Sektori bioteknologia osakkeet17,840,00-4,276,989,7520,9317.07.2019
Intia osakkeet6,61-0,463,206,9010,5816,5317.07.2019
Tavoite 2041-204515,281,095,266,836,819,4117.07.2019
Maailma osinko-osakkeet16,581,738,276,787,2610,1017.07.2019
Sektori uusiutuva energia osakkeet21,720,338,516,754,0314,7817.07.2019
Japani joustava osakkeet9,99-1,24-5,796,718,8613,2217.07.2019
Tavoite 2036-204015,200,704,456,646,458,8317.07.2019
Tanska osakkeet15,830,38-1,386,6210,5211,4617.07.2019
Ruotsi osakkeet14,94-0,254,916,616,4912,6917.07.2019
Sektori infrastruktuuri osakkeet18,264,0813,846,607,6710,6517.07.2019
Maailma arvoyhtiöt osakkeet14,08-0,422,526,486,8311,4717.07.2019
Kiina A-sarja osakkeet28,62-7,2610,266,4417,8318,5217.07.2019
Yhdistelmä seikkailunhaluinen, GBP14,62-0,113,676,415,4610,3717.07.2019
Japani suuryhtiöt osakkeet10,250,04-1,476,418,0611,4517.07.2019
Saksa suuret yhtiöt osakkeet16,16-0,37-5,246,334,4614,0917.07.2019
Sektori maatalous osakkeet17,552,236,926,295,0911,8417.07.2019
Eurooppa suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet17,841,481,776,214,6810,9717.07.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, USD15,813,097,546,187,599,2817.07.2019
Pohjoismaat osakkeet15,520,063,266,166,5711,2217.07.2019
Sektori terveydenhuolto osakkeet12,953,925,246,109,8513,5717.07.2019
Sektori julkishyödykkeet osakkeet17,505,8917,666,087,7811,4417.07.2019
Saksa pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet13,570,00-4,896,035,1513,3817.07.2019
Tavoite 2031-203512,881,034,505,875,888,2417.07.2019
Euroalue joustava osakkeet14,130,85-0,275,835,0512,7417.07.2019
Eurooppa joustava osakkeet15,68-0,39-2,105,775,1312,1617.07.2019
UK joustava osakkeet13,87-3,76-3,915,623,9213,7117.07.2019
Australia ja Uusi-Seelanti osakkeet20,175,326,175,544,4312,5517.07.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, euro11,931,221,025,524,769,0717.07.2019
Yhdistelmä globaali riskipitoinen, euro13,901,632,965,455,048,8217.07.2019
Eurooppa suuret arvoyhtiöt osakkeet13,45-1,84-1,855,433,2011,8917.07.2019
Vietnam osakkeet7,431,037,215,3711,0913,0317.07.2019
Maailma islamilaiset osakkeet14,670,853,275,305,9210,7317.07.2019
UK suuret yhtiöt osakkeet14,19-2,480,025,293,4411,6817.07.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, NOK13,720,391,305,285,369,7617.07.2019
Yhdistelmä kehittyvät maat12,611,367,175,104,228,0817.07.2019
Eurooppa osinko-osakkeet13,90-0,281,745,103,8710,5617.07.2019
Korko pitkä maailma high yield11,032,2510,394,957,306,3317.07.2019
Tavoite 2026-203012,291,293,644,905,116,9717.07.2019
Korko high yield, NOK6,560,642,084,86-1,576,9917.07.2019
Korko pitkä maailma, ILS12,954,4911,374,736,466,6517.07.2019
Yhdistelmä maltillinen, USD12,552,848,344,707,097,3717.07.2019
Kiinteistöyhtiöt Eurooppa osakkeet12,47-1,000,234,676,6611,6517.07.2019
Yhdistelmä maltillisesti seikkailunhaluinen, GBP12,48-0,493,244,664,329,4517.07.2019
Korko pitkä high yield, USD10,721,759,524,626,926,8217.07.2019
Korko pitkä high yield Eurooppa-0,14-0,773,054,595,844,6827.04.2018
Yhdistelmä Aasia12,070,838,674,476,317,9417.07.2019
Korko pitkä kehittyvät maat yrityslainat11,684,3213,864,357,785,9617.07.2019
ASEAN-maat osakkeet13,504,0013,404,354,189,7917.07.2019
Kehittyvät maat pien- / keskikok. yhtiöt osakkeet12,96-1,001,684,335,0211,2217.07.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, Ruotsin kruunu12,821,653,524,075,128,3617.07.2019
Korko pitkä high yield, euro7,111,043,453,963,313,6217.07.2019
Kiinteistöyhtiöt maailma osakkeet18,464,0111,783,847,5911,1917.07.2019
UK osingostrategia osakkeet11,37-4,18-2,353,672,8912,2217.07.2019
Korko pitkä Aasia high yield11,252,4315,043,618,916,4617.07.2019
Korko pitkä kehittyvät maat12,224,5512,433,596,666,2017.07.2019
Yhdistelmä joustava, USD12,332,256,553,556,308,4717.07.2019
Korko vaihtovelkakirjat globaali, USD suojattu10,851,355,563,536,667,1617.07.2019
Korko joustava globaali, USD suojattu9,023,2710,603,426,836,0317.07.2019
Frontier-markkinat osakkeet10,471,750,643,392,218,7917.07.2019
Korko high yield globaali, EUR suojattu7,660,953,483,272,173,9717.07.2019
Aasia ei-Japani pienet ja keskis. osakkeet11,92-1,850,283,204,9212,2517.07.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, USD suoj.10,654,3612,733,197,655,9517.07.2019
Tavoite 2021-20259,061,472,333,133,324,8517.07.2019
Korko joustava, USD8,752,9010,003,126,596,0417.07.2019
Korko renminbi6,620,047,893,126,215,3417.07.2019
Yhdistelmä globaali joustava, euro9,801,121,043,122,717,0817.07.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, CHF12,784,127,103,113,887,7517.07.2019
Yhdistelmä joustava, euro9,021,190,163,082,337,4117.07.2019
Yhdistelmä globaali maltillinen, euro9,501,542,303,083,135,8017.07.2019
Yhdistelmä varovainen, USD9,302,918,203,055,936,1217.07.2019
Yhdistelmä maltillinen, euro9,051,041,102,952,716,4517.07.2019
Korko vaihtovelkakirjat maailma9,301,533,462,934,855,8417.07.2019
Korko pitkä Aasia10,123,6513,932,917,055,8117.07.2019
Korko pitkä kehittyvät maat, paikall. valuutta11,295,4711,222,802,547,3217.07.2019
Korko pitkä inflaatiosidottu, GBP7,921,306,482,775,0110,4417.07.2019
Korko joustava globaali7,482,247,752,735,875,2617.07.2019
Korko high yield, renminbi9,622,5614,192,71-5,7915.07.2019
Korko erittäin pitkä, euro13,879,8013,752,626,778,1617.07.2019
Sektori luonnonvarat osakkeet14,81-2,24-3,112,62-0,8316,6717.07.2019
Yhdistelmä maltillinen GBP9,23-1,342,192,582,548,3317.07.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, USD7,724,109,172,577,176,6117.07.2019
Kiinteistöt UK suorat sijoitukset-0,19-3,89-0,582,551,507,5517.07.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali8,992,999,882,555,574,5417.07.2019
Korko pitkä yrityslainat, USD10,934,5713,002,526,916,0217.07.2019
Korko pitkä high yield, GBP7,11-2,602,672,261,287,9017.07.2019
Yhdistelmä joustava, GBP9,43-1,511,352,212,359,1017.07.2019
Korko vaihtovelkakirjat Eurooppa6,731,00-0,812,201,824,7617.07.2019
Korko pitkä kehittyvät maat yritysl., euro-painotus7,742,846,262,172,153,8617.07.2019
Tavoite 2016-20205,951,212,322,162,753,4117.07.2019
Korko pitkä maailma, USD suojattu7,563,6310,432,136,586,2217.07.2019
Yhdistelmä maltillinen, SEK7,600,812,442,122,976,7117.07.2019
Korko pitkä, Tanskan kruunu3,081,293,082,102,521,8817.07.2019
Yhdistelmä varovainen NOK8,961,051,652,010,986,5217.07.2019
Korko pitkä Aasia paikall. valuutta7,673,3211,881,975,405,1417.07.2019
Korko high yield globaali, GBP suojattu7,62-2,893,091,960,638,1617.07.2019
Korko pitkä yrityslainat, euro5,562,334,221,892,382,3517.07.2019
Korko pitkä high yield globaali, CHF suoj.8,803,608,401,873,365,6717.07.2019
Sektori viestintä osakkeet18,971,978,331,865,0211,8117.07.2019
Yhdistelmä maltillinen, CHF9,994,487,001,863,576,2417.07.2019
Korko pitkä kehittyvät maat, euro9,113,435,791,862,155,7217.07.2019
korko vaihtovelkakirjat maailma, eurosuojaus7,650,12-0,551,841,345,2317.07.2019
Korko Tanska pitkä, DKK2,450,802,351,682,031,5717.07.2019
Korko pitkä maailma, NOK suojattu8,262,253,751,650,086,3917.07.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma6,923,647,511,582,004,6417.07.2019
Yhdistelmä globaali varovainen, euro6,431,501,961,551,863,4517.07.2019
Korko joustava globaali, EUR suojattu5,301,712,981,511,332,9617.07.2019
Yhdistelmä varovainen, euro5,681,011,751,511,713,3717.07.2019
Afrikka osakkeet6,41-2,83-5,631,49-4,2911,9217.07.2019
Korko pitkä yhdistelmä, USD7,793,6810,661,415,975,9117.07.2019
Yhdistelmä joustava, Ruotsin kruunu8,310,761,951,312,088,1517.07.2019
Korko joustava, euro4,781,622,821,291,072,7317.07.2019
Korko lyhyet bondit, Norjan kruunu4,890,360,801,23-0,845,8917.07.2019
Yhdistelmä maltillisen varovainen, GBP7,16-1,382,301,211,517,1417.07.2019
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, USD4,061,617,181,194,946,1717.07.2019
Kiinteistöyhtiöt P-Amerikka osakkeet21,025,7615,401,118,8915,0017.07.2019
Korko pitkä maailma, USD7,472,858,491,085,055,4117.07.2019
Korko vaihtovelkakirjat globaali, CHF suojattu8,583,094,631,072,946,7717.07.2019
Korko pitkä Eurooppa4,792,534,351,052,392,5817.07.2019
Korko pitkä kehittyvä Eurooppa6,113,596,551,052,024,8917.07.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, EUR suoj.6,622,784,821,011,643,0917.07.2019
Yhdistelmä varovainen, GBP6,13-1,542,391,001,586,8517.07.2019
Korko pitkä valtionobligaatiot, euro5,163,504,891,002,233,0317.07.2019
Korko pitkä inflaatiosidottu, euro3,562,631,380,991,093,2017.07.2019
Korko pitkä yrityslainat, GBP6,81-0,624,430,952,337,9417.07.2019
Korko rahamarkkina lyhyt, USD2,941,206,190,854,656,2317.07.2019
Korko pitkä yhdistelmä, euro4,282,343,430,841,802,3617.07.2019
Tavoite 2011-20153,550,051,420,820,954,5517.07.2019
Korko rahamarkkina, USD3,121,246,280,804,556,1717.07.2019
Korko pitkä, HKD4,722,208,320,775,396,0717.07.2019
Korko pitkä maailma6,523,157,670,743,714,1017.07.2019
Kanada osakkeet18,961,465,340,69-0,5512,9017.07.2019
Korko renminbi, kotimaa3,81-0,596,350,695,185,8217.07.2019
Korko yrityslainat lyhyet bondit, euro2,280,661,260,610,640,9517.07.2019
Korko pitkä, Norjan kruunu4,680,620,760,55-0,695,6817.07.2019
Korko pitkä maailma, euro3,991,893,180,521,562,2417.07.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, euro4,202,872,040,511,423,1617.07.2019
Yhdistelmä varovainen, CHF7,764,316,630,432,495,3817.07.2019
Korko pitkä yhdistelmä, GBP5,78-0,703,770,392,397,8317.07.2019
Korko joustava globaali, GBP suojattu5,60-1,982,820,380,127,1317.07.2019
Korko joustava globaali, CHF suojattu6,554,478,050,332,545,3417.07.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, CHF suoj.8,245,7010,180,293,775,7817.07.2019
Korko pitkä valtionobligaatiot, USD5,513,248,690,284,466,4117.07.2019
Korko vaihtovelkakirjat globaali, GBP suojattu7,68-4,02-2,060,28-0,709,6217.07.2019
Korko pitkä maailma, euro suojattu3,922,012,690,230,812,5817.07.2019
Kiinteistöt Eurooppa suorat sijoitukset1,520,201,620,100,393,3017.07.2019
Indonesia osakkeet8,500,7813,460,031,6015,6617.07.2019
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, euro1,120,400,52-0,010,211,0317.07.2019
Ranska pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet11,68-4,40-12,77-0,031,6214,5117.07.2019
Korko hyvin lyhyet bondit, euro0,290,06-0,09-0,16-0,020,4817.07.2019
Korko lyhyet valtionobligaatiot, euro0,900,640,73-0,200,061,3117.07.2019
Korko pitkä maailma, CHF6,063,766,80-0,242,135,3717.07.2019
Korko rahamarkkina, euro-0,08-0,03-0,27-0,27-0,130,1417.07.2019
Sektori energia osakkeet11,50-6,25-9,07-0,33-6,9717,4017.07.2019
Korko pitkä inflaatiosidotut, USD7,353,818,24-0,373,736,1417.07.2019
Korko rahamarkkina lyhyt, euro-0,24-0,12-0,44-0,41-0,270,0417.07.2019
Korko pitkä maailma, CHF suojattu5,544,878,43-0,422,595,6417.07.2019
UK arvoyhtiöt osakkeet-4,82-6,63-4,27-0,473,5212,6730.10.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, GBP suoj.6,31-1,254,27-0,530,216,6217.07.2019
Korko pitkä, CHF4,243,987,91-0,632,565,7917.07.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, GBP4,49-0,902,07-0,72-0,116,3917.07.2019
Korko pitkä valtionobligaatiot, GBP5,490,293,97-0,802,668,8017.07.2019
Korko pitkä maailma, GBP suojattu4,09-1,702,50-1,04-0,226,7217.07.2019
Yhdistelmä varovainen, Ruotsin kruunu2,390,640,37-1,11-0,165,3817.07.2019
Korko pitkä, Japanin jeni5,935,8211,48-1,234,537,5817.07.2019
Korko rahamarkkina, CHF1,212,644,35-1,441,105,0117.07.2019
Korko lyhyet bondit, CHF1,352,914,69-1,581,275,1217.07.2019
Korko pitkä yrityslainat, SEK-1,400,05-0,53-2,08-1,545,7017.07.2019
Raaka-aineet laaja kori5,80-2,45-1,80-2,13-7,9410,7317.07.2019
Kiinteistöt maailma suorat sijoitukset-1,04-0,59-1,52-2,18-2,204,3817.07.2019
Korko rahamarkkina lyhyt, GBP-0,24-3,90-1,08-2,19-2,326,7017.07.2019
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, GBP0,45-3,47-0,50-2,23-2,016,5617.07.2019
Korko rahamarkkina, GBP-0,34-3,97-1,19-2,28-2,386,7017.07.2019
Korko pitkä, Ruotsin kruunu-1,320,82-0,07-2,73-0,925,4517.07.2019
Korea osakkeet-3,58-11,40-11,10-3,05-0,2915,1817.07.2019
Korko pitkä, Australian dollari-3,75-3,49-7,60-3,30-1,867,6127.04.2018
Korko lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-3,07-0,38-2,03-3,51-2,695,6217.07.2019
Korko hyvin lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-3,50-0,64-2,31-3,78-2,775,7317.07.2019
Kiinteistöt muut suorat sijoitukset0,880,131,59-4,45-4,309,8217.07.2019
Korko pitkä, Kanadan dollari-4,36-1,99-6,42-5,21-1,086,8027.04.2018
Sektori arvometallit osakkeet27,0919,1419,68-6,623,4022,7617.07.2019
Turkki osakkeet3,684,33-3,42-14,10-9,6730,0517.07.2019
Aasia-Tyynimeri osakkeet, muut-------
Fund of Funds - Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Islamilaiset osakkeet, muut-------
Kiinteistöyhtiöt muut-------
Korko pitkä euro subordinated-------
Korko pitkä määräaikainen-------
Korko pitkä muut-------
Korko pitkä muut inflaatiosidotut-------
Korko rahamarkkina, muut-------
Korko vaihtovelkakirjat muut-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Long-Only Equity -------
Long-Only Other -------
Multistrategy-------
Muut-------
Muut osakkeet-------
Pääomaturvatut-------
Systematic Futures-------
Takuutuottoiset-------
Treidaus - Vivutettu/käänteinen hyödykkeet-------
Vaihtoehtoiset - Event driven-------
Vaihtoehtoiset - Globaali makro-------
Vaihtoehtoiset - Hajautettu arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - long/short credit-------
Vaihtoehtoiset - Long/short Eurooppa-------
Vaihtoehtoiset - Long/short globaali-------
Vaihtoehtoiset - Long/short kehittyvät maat-------
Vaihtoehtoiset - Long/short UK-------
Vaihtoehtoiset - Long/short USA-------
Vaihtoehtoiset - long/short, muut-------
Vaihtoehtoiset - Markkinaneutraali - osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - relative value arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Systematic futures-------
Vaihtoehtoiset - Valuutat-------
Vaihtoehtoiset - Volatiliteetti-------
Yhdistelmä, muut-------
Kattava lista kaikista Morningstarin rahastoluokista. 3kk, vuoden alusta, 1v, 3v ja 5v tuotot ja 3v tuoton keskihajonta.
Tuottoluvut on ilmoitettu euroissa.