Rahastoluokan kehitys: Kokonaistuotto

Rahastoluokka

Kaikki Morningstar-rahastoluokat ja kaikkien tietyn kategorian rahastojen keskimääräiset historialliset tuotot (3 kk, vuoden alusta, 1 vuosi, 3 vuotta, 5 vuotta).

Morningstar-rahastoluokkaa käytetään rahastojen vertailukohtana mm. Morningstarin rahastoraporteissa. Napsauttamalla yksittäistä rahastoluokkaa näet luettelon rahastoista, jotka kuuluvat kyseiseen luokkaan.

×
Morningstar-
luokka
Vuoden alusta%3kk tuotto %1v tuotto %3v tuotto p.a. %5v tuotto p.a. %3v keskihaj.Pvm
Brasilia osakkeet0,3712,88-5,1319,40-0,6428,9018.10.2018
Japani pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet-1,75-3,616,5515,5414,7012,7218.10.2018
Sektori teknologia osakkeet2,09-11,193,4113,6315,2214,8618.10.2018
Venäjä osakkeet5,25-0,412,7113,561,9818,3018.10.2018
Norja osakkeet9,971,916,9613,499,7013,3218.10.2018
Sveitsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet-2,88-6,62-1,6012,7514,7410,0718.10.2018
Yhdysvallat kasvuyhtiöt osakkeet12,66-1,4915,6512,0115,0412,6218.10.2018
Thaimaa osakkeet1,866,005,8411,147,5812,6318.10.2018
Yhdysvallat pienyhtiöt osakkeet6,61-4,138,2711,1312,0415,6118.10.2018
Yhdysvallat suuret yhtiöt sekatyyli osakk.7,70-0,1711,0510,7713,6611,6218.10.2018
Vietnam osakkeet-2,303,489,0710,2214,1813,5918.10.2018
Latinalainen Amerikka osakkeet-0,325,48-5,5910,130,0420,4018.10.2018
Yhdysvallat joustava osakkeet8,09-1,5411,1410,0312,7712,9218.10.2018
BRIC osakkeet-6,11-6,47-4,809,616,5613,9818.10.2018
Ruotsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet1,03-3,74-2,119,4012,0714,5018.10.2018
Japani joustava osakkeet-3,43-2,442,799,3711,1812,6218.10.2018
Suomi osakkeet0,27-7,01-4,179,369,8310,5718.10.2018
Alankomaat osakkeet-6,01-5,38-5,169,2810,4111,9318.10.2018
Yhdysvallat arvoyhtiöt osakkeet5,170,407,939,2111,9711,9418.10.2018
Sektori teollisuusmateriaalit osakkeet-3,96-5,17-1,619,067,2314,1018.10.2018
Yhdysvallat keskikok. yhtiöt osakkeet4,99-3,018,058,8612,1913,4118.10.2018
Maailma pienyhtiöt osakkeet1,02-5,053,678,699,9211,1818.10.2018
Euroalue pienyhtiöt osakkeet-6,99-7,23-6,078,607,8111,2218.10.2018
Eurooppa pienyhtiöt osakkeet-6,70-7,95-6,008,089,8412,0318.10.2018
Maailma kasvuyhtiöt osakkeet2,73-4,534,727,8010,2711,0918.10.2018
Japani suuryhtiöt osakkeet-1,09-0,713,567,579,1112,1218.10.2018
Sektori luonnonvarat osakkeet-1,96-4,362,247,390,9918,6318.10.2018
Eurooppa ei-UK pien-/keskik. yht. osakkeet-4,80-6,89-5,367,0010,1211,0218.10.2018
Kehittyvä Eurooppa osakkeet-6,10-0,37-5,866,88-0,5213,9918.10.2018
Sektori vesi osakkeet-3,53-2,87-1,206,848,7810,3318.10.2018
Taiwan suuret yhtiöt osakkeet-6,17-10,35-7,046,637,6111,9718.10.2018
Maailma suuryhtiöt sekatyyli osakkeet0,54-2,852,276,538,5910,3818.10.2018
Australia ja Uusi-Seelanti osakkeet-4,57-5,59-2,856,302,5413,0818.10.2018
Tanska osakkeet-4,22-7,36-7,816,2713,8411,1718.10.2018
Maailma arvoyhtiöt osakkeet-0,40-1,161,396,218,5110,6518.10.2018
Euroalue keskikok. yhtiöt osakkeet-6,37-8,52-6,736,188,6612,1418.10.2018
Aasia-Tyynimeri ml. Japani osakkeet-7,09-5,31-4,066,136,7911,2118.10.2018
Sektori maatalous osakkeet0,640,773,646,095,8010,9018.10.2018
Maailma joustava osakkeet-1,90-4,31-0,276,067,7911,2018.10.2018
Sektori terveydenhuolto osakkeet11,750,859,975,9012,9613,4518.10.2018
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osakkeet-9,36-8,30-7,485,896,4611,7018.10.2018
Sektori arvometallit osakkeet-11,40-6,65-12,485,770,7733,6118.10.2018
Saksa pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet-7,80-7,42-7,225,745,9211,5418.10.2018
Tavoite 2046+-0,28-2,490,375,577,489,2918.10.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, USD1,55-1,921,775,446,789,3218.10.2018
Suur-Kiina osakkeet-13,49-13,90-12,955,398,2615,2918.10.2018
Sektori rahoituspalvelut osakkeet-4,27-4,47-2,635,377,3116,3218.10.2018
Sektori pääomasijoitus osakkeet-0,95-2,46-2,215,305,7611,5118.10.2018
Tavoite 2041-2045-0,68-2,420,095,207,248,8418.10.2018
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osinko-osakkeet-6,96-4,85-6,255,155,8710,4918.10.2018
Maailma islamilaiset osakkeet0,85-2,182,585,147,389,9818.10.2018
Sektori ympäristö osakkeet-3,75-5,09-2,265,147,3211,1418.10.2018
Maailma osinko-osakkeet-0,50-1,470,925,137,839,6718.10.2018
Tavoite 2036-2040-1,81-2,80-0,705,066,828,7518.10.2018
Kehittyvät maat osakkeet-11,54-7,62-10,275,003,8911,5718.10.2018
Sektori kuluttajatuott.- ja palvelut osakkeet-2,67-6,150,374,977,2111,4918.10.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, NOK-0,32-2,84-0,464,915,609,1218.10.2018
Eurooppa keskikokoiset yhtiöt osakkeet-3,91-7,14-3,584,888,8211,6418.10.2018
Hongkong osakkeet-10,72-10,01-9,554,787,3013,8018.10.2018
Korko pitkä maailma high yield4,091,822,304,726,887,1818.10.2018
Ruotsi osakkeet-2,91-3,02-7,114,666,6412,1418.10.2018
Kehittyvä Eurooppa ei-Venäjä osakkeet-8,670,14-9,354,663,2612,0218.10.2018
Aasia ei-Japani osakkeet-13,45-10,64-11,684,666,7811,6718.10.2018
Korko pitkä high yield Eurooppa-0,14-0,773,054,595,844,6827.04.2018
Korko pitkä high yield, USD5,462,023,624,586,867,5818.10.2018
Pohjoismaat osakkeet-2,31-4,61-5,474,557,2210,5118.10.2018
Saksa suuret yhtiöt osakkeet-10,57-8,97-10,234,515,5814,8018.10.2018
Euroalue joustava osakkeet-4,00-5,21-4,774,485,9612,0318.10.2018
Tavoite 2031-2035-1,04-2,16-0,474,436,548,0118.10.2018
Sektori julkishyödykkeet osakkeet3,910,530,254,397,2011,5918.10.2018
Korko pitkä high yield, euro-0,870,07-0,984,374,023,9118.10.2018
Kiina osakkeet-14,15-14,06-13,074,337,8616,4518.10.2018
Korko high yield, NOK6,861,582,484,29-0,948,4018.10.2018
UK pienyhtiöt osakkeet-2,35-6,780,874,189,1916,2018.10.2018
Sektori infrastruktuuri osakkeet-2,71-2,17-3,724,127,0911,2318.10.2018
Korko pitkä Aasia high yield0,702,96-1,064,098,027,6918.10.2018
Korko pitkä kehittyvät maat yrityslainat1,181,53-0,433,927,177,3618.10.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, euro-3,37-3,90-2,983,915,128,8418.10.2018
Yhdistelmä globaali riskipitoinen, euro-2,47-3,06-1,453,885,188,2318.10.2018
ASEAN-maat osakkeet-7,43-1,92-3,833,762,8610,1618.10.2018
Eurooppa ei-UK suuret yhtiöt osakkeet-4,82-6,40-5,733,756,5711,3218.10.2018
Singapore osakkeet-6,86-3,57-4,923,713,3512,3718.10.2018
Sveitsi suuret yhtiöt osakkeet-3,35-2,71-3,273,677,459,1618.10.2018
Korko high yield globaali, EUR suojattu-1,550,11-1,883,642,784,2018.10.2018
Kiinteistöyhtiöt Aasia osakkeet-3,37-4,78-2,173,534,409,9518.10.2018
Tavoite 2026-2030-2,16-2,42-1,403,515,627,2418.10.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, Ruotsin kruunu-2,63-3,18-3,833,435,428,3818.10.2018
Euroalue suuret yhtiöt osakkeet-6,01-7,16-7,373,434,9512,4418.10.2018
Yhdistelmä maltillinen, USD1,95-0,941,613,306,208,0418.10.2018
Korko pitkä kehittyvät maat-1,34-0,20-2,593,295,447,4218.10.2018
Korko pitkä maailma, ILS-2,29-0,24-3,113,296,327,3318.10.2018
Eurooppa suuret kasvuyhtiöt osakkeet-3,61-7,20-4,143,086,4710,8218.10.2018
Eurooppa joustava osakkeet-7,19-6,89-6,922,955,2511,2118.10.2018
Yhdistelmä seikkailunhaluinen, GBP-1,65-2,880,392,956,1811,0618.10.2018
Yhdistelmä joustava, USD0,83-1,440,572,825,428,9918.10.2018
Korko joustava, USD3,501,251,812,825,817,2918.10.2018
Yhdistelmä Aasia-4,84-3,20-4,582,814,988,5218.10.2018
Yhdistelmä kehittyvät maat-8,37-4,49-7,652,802,258,6818.10.2018
Sektori energia osakkeet6,24-1,5910,922,80-2,1418,0718.10.2018
Korko joustava globaali0,890,00-0,292,785,455,8518.10.2018
Korko pitkä, Japanin jeni4,070,142,652,702,1710,4418.10.2018
Sektori bioteknologia osakkeet9,47-3,972,532,5613,5421,7818.10.2018
Korko joustava globaali, USD suojattu3,741,332,172,566,077,1418.10.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, USD suoj.2,620,871,182,496,656,8118.10.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, USD3,48-0,212,672,446,597,9718.10.2018
Korko pitkä, Tanskan kruunu-0,01-0,450,262,432,902,0718.10.2018
Korko pitkä kehittyvät maat yritysl., euro-painotus-5,13-0,42-5,412,372,214,4418.10.2018
Eurooppa suuret arvoyhtiöt osakkeet-5,86-5,36-6,322,354,5012,1218.10.2018
Yhdistelmä varovainen, USD2,38-0,231,282,235,167,2518.10.2018
Kiinteistöyhtiöt Eurooppa osakkeet-1,48-4,152,892,229,2412,1118.10.2018
Kanada osakkeet-4,51-2,96-4,342,202,1211,5918.10.2018
Korko pitkä Aasia0,981,59-0,762,145,736,8318.10.2018
Frontier-markkinat osakkeet-12,01-7,76-10,332,133,939,8918.10.2018
Yhdistelmä globaali maltillinen, euro-2,82-2,46-2,262,093,505,4918.10.2018
Korko Tanska pitkä, DKK0,08-0,300,372,082,501,8318.10.2018
Eurooppa suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet-5,15-6,01-5,422,084,8510,8918.10.2018
Intia osakkeet-17,30-12,25-13,512,0713,0916,2518.10.2018
Korko pitkä kehittyvät maat, euro-6,80-1,91-6,802,051,766,0418.10.2018
Korko vaihtovelkakirjat maailma0,42-1,95-0,792,034,916,4718.10.2018
Tavoite 2021-2025-2,26-1,88-2,011,973,615,3018.10.2018
Korko pitkä yrityslainat, euro-1,09-0,48-1,041,962,552,5018.10.2018
Yhdistelmä globaali joustava, euro-3,40-2,76-2,891,963,056,8018.10.2018
Eurooppa osinko-osakkeet-4,80-3,99-5,031,895,0310,5018.10.2018
Kehittyvät maat pien- / keskikok. yhtiöt osakkeet-15,64-11,07-13,361,893,5211,0918.10.2018
Yhdistelmä maltillinen, euro-3,26-3,19-3,231,863,176,6518.10.2018
Korko vaihtovelkakirjat globaali, USD suojattu1,71-1,92-0,131,846,838,5318.10.2018
Korko erittäin pitkä, euro-0,12-3,020,051,776,539,7118.10.2018
Kiinteistöyhtiöt maailma osakkeet-0,51-2,800,121,736,5010,2418.10.2018
Espanja osakkeet-4,43-8,01-2,031,732,0014,2018.10.2018
Korko pitkä kehittyvät maat, paikall. valuutta-5,37-2,03-6,261,620,068,9518.10.2018
Korko pitkä yrityslainat, USD1,620,760,231,565,826,9018.10.2018
Korko joustava globaali, EUR suojattu-2,72-0,70-2,861,521,563,2618.10.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali0,450,39-0,571,414,715,1518.10.2018
Yhdistelmä joustava, euro-4,42-3,70-4,521,402,477,4718.10.2018
Korko pitkä maailma, NOK suojattu2,81-0,24-1,861,30-0,197,8918.10.2018
Korko lyhyet bondit, Norjan kruunu5,110,920,681,27-0,986,5718.10.2018
Yhdistelmä maltillinen, SEK-4,19-2,15-5,841,232,886,8518.10.2018
Korko renminbi-0,43-1,30-0,731,204,896,3318.10.2018
UK joustava osakkeet-4,02-7,03-1,441,185,9114,9118.10.2018
Korko pitkä maailma, USD suojattu3,730,611,911,175,617,2718.10.2018
Yhdistelmä varovainen NOK1,81-0,56-1,601,150,916,8018.10.2018
Ranska pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet-12,68-6,86-11,711,144,1511,1818.10.2018
Yhdistelmä maltillisesti seikkailunhaluinen, GBP-1,37-2,340,381,095,1710,5518.10.2018
Aasia ei-Japani pienet ja keskis. osakkeet-14,72-11,98-13,171,034,8611,4718.10.2018
Kiinteistöyhtiöt P-Amerikka osakkeet0,45-1,27-1,201,038,1814,0918.10.2018
Korko joustava, euro-1,64-0,66-1,751,001,303,0118.10.2018
Korko vaihtovelkakirjat Eurooppa-3,69-2,78-4,610,972,115,3918.10.2018
Tavoite 2016-2020-1,60-1,29-1,480,972,644,2618.10.2018
Korko pitkä high yield globaali, CHF suoj.0,911,98-0,800,943,506,2418.10.2018
Yhdistelmä globaali varovainen, euro-2,66-1,70-2,520,941,953,3718.10.2018
Korko high yield, renminbi0,142,06-1,490,935,296,7918.10.2018
Yhdistelmä varovainen, euro-2,14-1,77-2,160,851,883,3818.10.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, EUR suoj.-3,96-1,11-3,960,801,583,1018.10.2018
Indonesia osakkeet-14,96-6,85-11,800,790,2817,5518.10.2018
Korko pitkä, Norjan kruunu4,100,46-0,300,76-0,706,4318.10.2018
Yhdistelmä joustava, Ruotsin kruunu-4,60-2,15-6,120,711,518,0718.10.2018
Korko pitkä Aasia paikall. valuutta-2,35-1,04-1,680,663,596,1218.10.2018
Korko yrityslainat lyhyet bondit, euro-0,67-0,11-0,750,630,890,9318.10.2018
Korko pitkä yhdistelmä, euro-1,58-1,09-1,640,591,942,4918.10.2018
Korko pitkä Eurooppa-1,43-0,99-1,290,562,702,8518.10.2018
korko vaihtovelkakirjat maailma, eurosuojaus-3,51-3,26-3,720,561,885,2418.10.2018
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, USD5,341,763,300,534,077,2518.10.2018
Korko rahamarkkina lyhyt, USD5,801,784,000,524,137,3518.10.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma1,43-0,020,670,522,575,4418.10.2018
Korko pitkä inflaatiosidottu, euro-1,78-1,97-1,080,471,363,5918.10.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, CHF-1,75-1,05-1,570,463,197,4718.10.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, euro-2,72-1,86-2,320,421,053,6818.10.2018
Korko pitkä, HKD3,921,441,510,425,187,1018.10.2018
Korko rahamarkkina, USD5,711,783,820,403,977,2918.10.2018
Yhdistelmä maltillinen, CHF-1,72-0,92-1,950,283,356,3018.10.2018
Korko pitkä yhdistelmä, USD1,900,51-0,030,274,996,9218.10.2018
Korko pitkä kehittyvä Eurooppa-5,28-1,43-5,260,211,315,2318.10.2018
Korko pitkä maailma, euro-1,72-0,85-2,030,191,532,5318.10.2018
UK suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet-4,03-6,35-1,770,184,3012,7118.10.2018
Korko pitkä inflaatiosidottu, GBP-0,750,171,230,145,7012,4618.10.2018
Tavoite 2011-2015-1,40-0,69-1,880,091,723,6618.10.2018
Korko pitkä valtionobligaatiot, euro-1,46-1,87-1,510,062,273,1418.10.2018
Korko pitkä inflaatiosidotut, USD2,76-0,161,610,013,777,0818.10.2018
Korko pitkä maailma, USD0,250,88-1,95-0,044,976,4918.10.2018
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, euro-1,00-0,35-1,14-0,070,351,0418.10.2018
UK arvoyhtiöt osakkeet-3,82-4,88-2,41-0,113,5212,6718.10.2018
Korko hyvin lyhyet bondit, euro-0,48-0,12-0,56-0,140,050,4418.10.2018
Sektori uusiutuva energia osakkeet-8,83-7,48-9,35-0,182,2412,9418.10.2018
Korko pitkä maailma0,11-0,36-0,83-0,212,794,9518.10.2018
Korko rahamarkkina, euro-0,34-0,11-0,40-0,22-0,060,1218.10.2018
Korko pitkä maailma, euro suojattu-2,91-1,40-3,16-0,270,582,7818.10.2018
Korko pitkä high yield, GBP0,611,771,35-0,323,8210,2818.10.2018
Raaka-aineet laaja kori-0,223,032,30-0,35-6,2711,1918.10.2018
Raaka-aineet arvometallit-0,781,091,14-0,39-0,8715,9618.10.2018
Sektori viestintä osakkeet-2,86-1,24-2,79-0,404,0711,6418.10.2018
Korko rahamarkkina lyhyt, euro-0,51-0,26-0,60-0,41-0,240,1318.10.2018
Afrikka ja Lähi-itä osakkeet2,27-6,690,54-0,442,8812,3218.10.2018
Korko lyhyet valtionobligaatiot, euro-0,93-0,47-1,11-0,460,121,3518.10.2018
Kiinteistöt Eurooppa suorat sijoitukset-0,300,40-1,34-0,59-0,873,9718.10.2018
Kiinteistöt maailma suorat sijoitukset0,520,080,51-0,66-1,864,3118.10.2018
Korko pitkä valtionobligaatiot, USD1,580,01-0,32-0,693,957,2418.10.2018
Yhdistelmä maltillinen GBP-1,36-1,190,15-0,723,889,8218.10.2018
UK kasvuyhtiöt osakkeet-5,42-7,56-3,12-0,734,3313,0018.10.2018
Korko joustava globaali, CHF suojattu-0,610,89-1,93-0,922,285,5618.10.2018
Yhdistelmä joustava, GBP-2,24-1,66-0,46-0,933,6610,4418.10.2018
Korea osakkeet-14,97-6,21-10,16-1,041,8813,7518.10.2018
Korko high yield globaali, GBP suojattu0,582,091,23-1,142,9410,2118.10.2018
Korko renminbi, kotimaa1,41-1,120,74-1,184,436,4218.10.2018
Korko vaihtovelkakirjat globaali, CHF suojattu-0,86-1,33-2,42-1,203,187,2418.10.2018
UK osingostrategia osakkeet-4,33-5,36-2,74-1,244,8313,2018.10.2018
Korko pitkä maailma, CHF-1,49-0,11-2,79-1,312,025,5618.10.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, CHF suoj.-1,730,55-2,90-1,343,175,7918.10.2018
Yhdistelmä varovainen, Ruotsin kruunu-5,69-1,75-7,44-1,51-0,035,6318.10.2018
Korko pitkä yrityslainat, GBP-1,030,490,97-1,813,759,6718.10.2018
Kiina A-sarja osakkeet-22,26-13,46-19,93-1,8410,2620,7618.10.2018
Korko pitkä maailma, CHF suojattu-0,320,43-2,02-1,952,125,7118.10.2018
Korko pitkä yrityslainat, SEK-4,63-0,16-7,01-2,00-1,925,7718.10.2018
Yhdistelmä maltillisen varovainen, GBP-1,15-0,570,12-2,022,908,9618.10.2018
Korko pitkä, CHF1,061,27-0,30-2,072,176,0018.10.2018
Yhdistelmä varovainen, CHF-1,74-0,49-2,73-2,082,125,4818.10.2018
Yhdistelmä varovainen, GBP-0,70-0,040,62-2,332,918,7918.10.2018
Kiinteistöt UK suorat sijoitukset4,322,217,16-2,345,5110,1318.10.2018
Italia osakkeet-11,13-11,98-13,11-2,452,3217,4818.10.2018
Korko pitkä yhdistelmä, GBP-0,980,160,91-2,583,369,2218.10.2018
Korko pitkä, Ruotsin kruunu-4,68-1,27-6,80-2,61-1,035,0618.10.2018
Korko rahamarkkina, CHF1,631,560,23-2,640,925,1518.10.2018
Korko lyhyet bondit, CHF1,421,530,14-2,830,985,2718.10.2018
Korko joustava globaali, GBP suojattu-0,761,140,16-3,022,159,3418.10.2018
Afrikka osakkeet-8,48-9,94-4,22-3,06-3,9413,6218.10.2018
Korko pitkä valtionobligaatiot, GBP-1,18-1,281,05-3,113,529,6218.10.2018
Korko lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-5,19-0,50-7,51-3,30-3,005,4618.10.2018
Korko pitkä, Australian dollari-3,75-3,49-7,60-3,30-1,867,6127.04.2018
Korko rahamarkkina, Ruotsin kruunu-5,26-0,36-7,57-3,60-3,225,5718.10.2018
Korko rahamarkkina, Australian dollari-3,72-3,68-7,93-3,85-3,568,2827.04.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, GBP suoj.-1,650,79-0,88-4,011,838,4818.10.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, GBP-0,89-0,080,28-4,021,028,0718.10.2018
Korko vaihtovelkakirjat globaali, GBP suojattu-2,52-2,22-1,87-4,362,0612,0418.10.2018
Korko pitkä maailma, GBP suojattu-1,440,17-0,79-4,521,238,5618.10.2018
Kiinteistöt muut suorat sijoitukset-4,330,68-6,02-4,98-4,5612,7918.10.2018
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, GBP0,821,411,48-5,12-0,338,1518.10.2018
Korko pitkä, Kanadan dollari-4,36-1,99-6,42-5,21-1,086,8027.04.2018
Korko rahamarkkina lyhyt, GBP1,271,642,06-5,48-0,528,8018.10.2018
Korko rahamarkkina, GBP1,251,652,02-5,50-0,538,7918.10.2018
Raaka-aineet maatalous-5,253,13-7,49-8,11-8,1112,0818.10.2018
Turkki osakkeet-35,40-6,95-34,37-12,19-10,0528,6318.10.2018
Aasia-Tyynimeri osakkeet, muut-------
Fund of Funds - Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Islamilaiset osakkeet, muut-------
Japani osakkeet, valuuttasuoj.-------
Kiinteistöyhtiöt muut-------
Korko pitkä määräaikainen-------
Korko pitkä muut-------
Korko pitkä muut inflaatiosidotut-------
Korko rahamarkkina, muut-------
Korko vaihtovelkakirjat muut-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Long-Only Equity -------
Long-Only Other -------
Multistrategy-------
Muut-------
Muut osakkeet-------
Pääomaturvatut-------
Pohjoismaat pien- ja keskikok. yhtiöt osakkeet-------
Systematic Futures-------
Takuutuottoiset-------
Treidaus - Vivutettu/käänteinen hyödykkeet-------
Tyynimeri ei-Japani osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Event driven-------
Vaihtoehtoiset - Globaali makro-------
Vaihtoehtoiset - Hajautettu arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Long/short Eurooppa-------
Vaihtoehtoiset - Long/short globaali-------
Vaihtoehtoiset - Long/short kehittyvät maat-------
Vaihtoehtoiset - Long/short UK-------
Vaihtoehtoiset - Long/short USA-------
Vaihtoehtoiset - Long/short velka-------
Vaihtoehtoiset - long/short, muut-------
Vaihtoehtoiset - Markkinaneutraali - osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Systematic futures-------
Vaihtoehtoiset - Valuutat-------
Vaihtoehtoiset - Velka-arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Volatiliteetti-------
Yhdistelmä Suur-Kiina-------
Yhdistelmä, muut-------
Kattava lista kaikista Morningstarin rahastoluokista. 3kk, vuoden alusta, 1v, 3v ja 5v tuotot ja 3v tuoton keskihajonta.
Tuottoluvut on ilmoitettu euroissa.