Rahastoluokan kehitys: Kokonaistuotto

Rahastoluokka

Kaikki Morningstar-rahastoluokat ja kaikkien tietyn kategorian rahastojen keskimääräiset historialliset tuotot (3 kk, vuoden alusta, 1 vuosi, 3 vuotta, 5 vuotta).

Morningstar-rahastoluokkaa käytetään rahastojen vertailukohtana mm. Morningstarin rahastoraporteissa. Napsauttamalla yksittäistä rahastoluokkaa näet luettelon rahastoista, jotka kuuluvat kyseiseen luokkaan.

×
Morningstar-
luokka
Vuoden alusta%3kk tuotto %1v tuotto %3v tuotto p.a. %5v tuotto p.a. %3v keskihaj.Pvm
Sektori teknologia osakkeet11,380,9820,9617,9418,2415,5420.08.2018
Sveitsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet4,532,349,0314,6617,1110,8120.08.2018
Japani pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet-0,59-6,8913,5514,6316,9613,5420.08.2018
Norja osakkeet9,78-1,1013,9613,7710,4014,8620.08.2018
Venäjä osakkeet-0,99-4,486,7713,662,4818,1720.08.2018
Taiwan suuret yhtiöt osakkeet4,19-0,307,4612,6511,6412,8720.08.2018
Thaimaa osakkeet2,28-2,0116,1212,559,6813,5720.08.2018
BRIC osakkeet-1,91-4,887,0811,949,9915,6020.08.2018
Yhdysvallat pienyhtiöt osakkeet14,257,8427,0711,8914,7416,3720.08.2018
Ruotsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet5,581,716,7611,7414,3314,7420.08.2018
Yhdysvallat kasvuyhtiöt osakkeet16,167,7525,6911,6216,9513,6720.08.2018
Yhdysvallat joustava osakkeet12,616,7922,9910,4514,6513,9420.08.2018
Yhdysvallat suuret yhtiöt sekatyyli osakk.11,247,5920,8910,3915,0812,7420.08.2018
Vietnam osakkeet-2,90-6,9312,9410,3114,9315,1220.08.2018
Euroalue pienyhtiöt osakkeet-1,15-5,153,7210,167,1011,6720.08.2018
Suur-Kiina osakkeet-3,77-9,474,9510,0311,9117,0020.08.2018
Suomi osakkeet5,86-2,674,999,9112,5112,0020.08.2018
Sektori teollisuusmateriaalit osakkeet1,50-1,9410,729,799,5015,5820.08.2018
Eurooppa pienyhtiöt osakkeet0,24-2,887,029,5213,0112,5420.08.2018
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osakkeet-1,38-3,546,399,5010,0013,0420.08.2018
Maailma pienyhtiöt osakkeet6,662,1515,179,3012,5812,2920.08.2018
Brasilia osakkeet-14,69-7,80-8,729,05-1,2130,1320.08.2018
Yhdysvallat keskikok. yhtiöt osakkeet11,216,7222,248,9614,6114,2520.08.2018
Aasia ei-Japani osakkeet-4,80-6,393,468,8810,5313,3620.08.2018
Alankomaat osakkeet-2,86-6,952,128,8012,1113,7420.08.2018
Kiina osakkeet-5,54-11,954,468,7011,4418,1520.08.2018
Australia ja Uusi-Seelanti osakkeet3,363,958,528,595,4715,2020.08.2018
Japani joustava osakkeet-1,71-5,7810,148,5212,8413,7220.08.2018
Yhdysvallat arvoyhtiöt osakkeet8,647,2817,788,5113,3613,1020.08.2018
Eurooppa ei-UK pien-/keskik. yht. osakkeet0,72-2,285,308,3812,5211,6120.08.2018
Hongkong osakkeet-2,47-8,856,708,1210,2315,7220.08.2018
Sektori vesi osakkeet1,482,5510,328,1010,1511,3120.08.2018
Sektori luonnonvarat osakkeet-0,99-7,5311,988,101,6319,8320.08.2018
Maailma kasvuyhtiöt osakkeet7,632,3415,797,8812,3312,5020.08.2018
Saksa pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet-0,44-2,944,737,809,1312,0720.08.2018
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osinko-osakkeet-0,69-1,894,157,738,5912,4320.08.2018
Kehittyvät maat osakkeet-6,26-5,840,437,626,8413,1520.08.2018
Intia osakkeet-0,356,026,977,3920,4715,9620.08.2018
Aasia-Tyynimeri ml. Japani osakkeet-1,55-4,086,617,379,4412,8920.08.2018
Euroalue keskikok. yhtiöt osakkeet-0,48-4,263,907,3713,0212,8320.08.2018
Tanska osakkeet1,040,05-0,577,0315,9512,2420.08.2018
Sektori kuluttajatuott.- ja palvelut osakkeet4,763,3711,287,0010,0012,7620.08.2018
Maailma suuryhtiöt sekatyyli osakkeet4,521,9011,326,5910,2011,7720.08.2018
Latinalainen Amerikka osakkeet-7,46-3,97-6,876,500,2921,1120.08.2018
Kehittyvä Eurooppa osakkeet-10,65-7,71-4,786,500,2314,1020.08.2018
Maailma arvoyhtiöt osakkeet3,211,6610,326,3810,2311,9520.08.2018
Sektori ympäristö osakkeet2,330,089,396,379,8812,2620.08.2018
Maailma joustava osakkeet2,97-0,109,996,3510,0912,3620.08.2018
Japani suuryhtiöt osakkeet-0,24-3,809,746,2210,2613,5720.08.2018
Eurooppa keskikokoiset yhtiöt osakkeet2,86-1,468,466,1511,3712,3920.08.2018
Singapore osakkeet-1,37-6,593,475,995,4314,7120.08.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, USD5,292,828,475,847,8610,3520.08.2018
Pohjoismaat osakkeet2,43-1,075,015,839,4511,4920.08.2018
Sektori arvometallit osakkeet-16,20-13,38-16,385,79-3,2632,9120.08.2018
Saksa suuret yhtiöt osakkeet-4,09-5,563,245,708,3515,8820.08.2018
Tavoite 2046+3,331,238,955,708,8310,4720.08.2018
ASEAN-maat osakkeet-3,23-5,034,285,674,5312,6620.08.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, NOK2,32-0,705,985,636,9010,6420.08.2018
Sektori rahoituspalvelut osakkeet1,29-1,536,845,589,6217,4320.08.2018
Sektori infrastruktuuri osakkeet1,673,652,165,569,6212,2820.08.2018
Tavoite 2041-20452,891,078,545,458,5510,0020.08.2018
Ruotsi osakkeet1,41-0,553,145,408,0712,8620.08.2018
Maailma osinko-osakkeet3,092,528,975,329,2910,8920.08.2018
Euroalue joustava osakkeet0,51-2,612,975,317,9613,0720.08.2018
Tavoite 2036-20401,73-0,017,485,198,969,9720.08.2018
Kiinteistöyhtiöt Aasia osakkeet3,00-0,526,495,096,4111,4320.08.2018
Kehittyvät maat pien- / keskikok. yhtiöt osakkeet-7,50-6,40-1,404,986,9012,3920.08.2018
Maailma islamilaiset osakkeet3,280,899,554,958,3011,5620.08.2018
Aasia ei-Japani pienet ja keskis. osakkeet-5,12-6,521,164,768,2213,2020.08.2018
UK pienyhtiöt osakkeet2,60-3,1213,044,6011,8616,5020.08.2018
Korko pitkä high yield Eurooppa-0,14-0,773,054,595,844,6827.04.2018
Tavoite 2031-20351,900,636,754,527,779,0920.08.2018
Korko pitkä, Japanin jeni6,922,611,234,522,4510,3820.08.2018
Eurooppa ei-UK suuret yhtiöt osakkeet0,56-2,454,584,468,7712,3220.08.2018
Sektori julkishyödykkeet osakkeet5,897,022,274,288,4912,3320.08.2018
Eurooppa joustava osakkeet-0,97-2,723,564,227,6912,0820.08.2018
Yhdistelmä Aasia-0,92-2,162,154,216,449,5520.08.2018
Euroalue suuret yhtiöt osakkeet-0,86-3,882,094,187,3513,6020.08.2018
Eurooppa suuret kasvuyhtiöt osakkeet3,310,027,264,178,1711,8820.08.2018
Sektori energia osakkeet7,81-3,3523,184,11-0,7919,4320.08.2018
Korko pitkä maailma high yield4,503,424,144,067,197,5320.08.2018
Korko pitkä high yield, euro-0,69-0,170,404,054,624,2820.08.2018
Sektori maatalous osakkeet2,512,8312,734,056,7212,6820.08.2018
Korko pitkä Aasia high yield1,141,500,714,048,778,1920.08.2018
Sveitsi suuret yhtiöt osakkeet2,483,325,364,039,1310,6420.08.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, Ruotsin kruunu0,55-0,053,573,996,669,1620.08.2018
Korko pitkä high yield, USD5,804,095,453,857,057,9720.08.2018
Indonesia osakkeet-6,691,49-4,503,851,6719,8520.08.2018
Espanja osakkeet3,79-2,876,673,807,9115,2920.08.2018
Yhdistelmä kehittyvät maat-5,38-4,10-1,303,793,939,6620.08.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, euro-0,03-1,413,533,796,219,7220.08.2018
Yhdistelmä globaali riskipitoinen, euro0,77-0,265,353,636,439,2920.08.2018
Korko pitkä maailma, ILS-0,831,951,673,626,677,7320.08.2018
Yhdistelmä maltillinen, USD4,883,066,883,487,388,8120.08.2018
Korko high yield globaali, EUR suojattu-1,350,14-0,363,403,374,6020.08.2018
Tavoite 2026-20300,63-0,344,963,337,308,3620.08.2018
Korko pitkä kehittyvät maat yrityslainat1,172,450,943,267,317,7520.08.2018
Sektori uusiutuva energia osakkeet-2,73-5,055,323,156,9214,4620.08.2018
Kiinteistöyhtiöt maailma osakkeet5,226,448,313,009,0610,8120.08.2018
Sektori pääomasijoitus osakkeet1,633,414,882,996,5113,0420.08.2018
Korko pitkä kehittyvät maat-1,211,01-1,282,935,877,6120.08.2018
Yhdistelmä joustava, USD4,152,016,582,926,719,6820.08.2018
Kehittyvä Eurooppa ei-Venäjä osakkeet-9,17-5,07-9,162,913,9012,4420.08.2018
Sektori terveydenhuolto osakkeet12,917,5918,512,9113,9014,7320.08.2018
Yhdistelmä seikkailunhaluinen, GBP1,69-1,188,492,827,7712,1720.08.2018
Frontier-markkinat osakkeet-5,88-6,98-1,202,815,6311,0620.08.2018
Korko erittäin pitkä, euro2,722,942,862,787,139,8020.08.2018
Korko vaihtovelkakirjat maailma2,30-0,533,072,656,076,7220.08.2018
Korko joustava, USD4,523,803,042,565,977,5020.08.2018
Korko pitkä, Tanskan kruunu0,360,881,362,532,942,0320.08.2018
Eurooppa suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet-0,24-2,673,912,526,8612,0420.08.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, USD suoj.4,114,413,062,496,946,9220.08.2018
Eurooppa suuret arvoyhtiöt osakkeet-1,88-4,531,422,446,4413,2520.08.2018
Kiinteistöyhtiöt Eurooppa osakkeet2,961,5110,252,4011,1212,3420.08.2018
Kiinteistöyhtiöt P-Amerikka osakkeet7,6115,448,812,3810,6814,4820.08.2018
Korko pitkä Aasia2,203,171,202,326,107,1220.08.2018
Ranska pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet-7,51-4,45-3,392,256,6311,5620.08.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, USD5,494,264,652,257,078,1220.08.2018
Yhdistelmä varovainen, USD4,473,064,442,245,847,6320.08.2018
Korko pitkä kehittyvät maat, euro-6,62-1,74-5,552,242,535,9620.08.2018
Eurooppa osinko-osakkeet-0,73-2,222,312,246,9111,5520.08.2018
Korko Tanska pitkä, DKK0,400,831,242,182,471,7620.08.2018
Korko joustava globaali1,561,001,002,175,706,2920.08.2018
Korko pitkä kehittyvät maat yritysl., euro-painotus-5,27-1,10-4,412,132,584,6220.08.2018
Yhdistelmä globaali maltillinen, euro-0,36-0,312,322,134,446,1920.08.2018
Korko joustava globaali, USD suojattu4,283,253,322,036,137,3020.08.2018
Yhdistelmä maltillinen, euro-0,63-1,181,552,004,177,2720.08.2018
Korko renminbi1,58-3,352,791,965,217,3920.08.2018
Korko pitkä yrityslainat, euro-0,540,390,001,902,962,6620.08.2018
Korko vaihtovelkakirjat globaali, USD suojattu3,850,824,871,877,478,8520.08.2018
Tavoite 2021-2025-0,190,072,521,864,516,0920.08.2018
Yhdistelmä globaali joustava, euro-0,71-0,882,431,844,087,5320.08.2018
Korko high yield, NOK4,07-0,39-0,381,82-2,789,5920.08.2018
UK joustava osakkeet1,51-4,0910,531,778,4215,5220.08.2018
Korko pitkä Aasia paikall. valuutta0,290,731,681,764,566,7220.08.2018
Korko pitkä yrityslainat, USD3,194,922,171,676,596,9920.08.2018
Korea osakkeet-9,47-9,79-0,471,644,9214,3520.08.2018
Yhdistelmä maltillinen, SEK-2,41-0,78-1,721,633,687,1720.08.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali1,552,821,231,555,035,3820.08.2018
Korko joustava globaali, EUR suojattu-2,29-0,44-1,891,441,993,4220.08.2018
Yhdistelmä joustava, euro-1,73-2,160,631,413,498,1520.08.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, EUR suoj.-2,620,73-2,381,242,193,1720.08.2018
Korko pitkä kehittyvät maat, paikall. valuutta-6,19-3,73-6,871,230,699,1520.08.2018
Korko pitkä maailma, USD suojattu4,803,662,851,035,857,3620.08.2018
Korko pitkä inflaatiosidottu, euro-0,51-0,440,511,021,663,7420.08.2018
korko vaihtovelkakirjat maailma, eurosuojaus-1,84-2,32-0,050,952,885,5620.08.2018
Yhdistelmä varovainen, euro-0,65-0,420,460,952,473,6920.08.2018
Yhdistelmä globaali varovainen, euro-1,11-0,430,090,932,503,7620.08.2018
Korko vaihtovelkakirjat Eurooppa-1,93-2,33-1,110,862,735,7420.08.2018
UK suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet1,42-3,619,480,836,5013,6920.08.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, euro-1,170,46-1,020,791,753,7420.08.2018
Korko pitkä Eurooppa-0,83-0,09-0,300,773,532,9520.08.2018
Korko pitkä yhdistelmä, euro-0,87-0,15-0,630,752,222,5620.08.2018
Tavoite 2016-2020-0,41-0,301,550,683,344,9620.08.2018
Korko pitkä high yield globaali, CHF suoj.1,613,53-1,230,674,336,6120.08.2018
Korko pitkä maailma, NOK suojattu0,78-0,83-3,960,64-0,668,1920.08.2018
Korko joustava, euro-1,21-0,60-0,820,611,563,1020.08.2018
Yhdistelmä maltillinen, CHF0,992,390,660,604,347,0520.08.2018
Yhdistelmä varovainen NOK0,90-1,22-1,670,570,857,6420.08.2018
Yhdistelmä maltillisesti seikkailunhaluinen, GBP1,04-1,316,960,566,4511,4320.08.2018
Yhdistelmä joustava, Ruotsin kruunu-3,36-1,23-2,310,552,378,3320.08.2018
Afrikka ja Lähi-itä osakkeet4,65-3,035,350,434,0814,4220.08.2018
Korko pitkä valtionobligaatiot, euro-0,250,05-0,160,432,423,1920.08.2018
Korko yrityslainat lyhyet bondit, euro-0,71-0,42-0,600,420,921,0220.08.2018
Korko pitkä yhdistelmä, USD3,534,291,470,415,237,0020.08.2018
Korko pitkä maailma, euro-0,920,20-1,000,281,812,6020.08.2018
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, USD5,673,463,620,183,837,3020.08.2018
Korko lyhyet bondit, Norjan kruunu2,38-0,98-2,300,17-1,786,9520.08.2018
Korko pitkä maailma, euro suojattu-2,03-0,28-2,440,131,092,7420.08.2018
Tavoite 2011-2015-1,04-0,38-0,390,111,934,2720.08.2018
UK kasvuyhtiöt osakkeet0,90-3,719,050,116,7313,8120.08.2018
UK arvoyhtiöt osakkeet-0,03-4,976,960,095,4013,6320.08.2018
Korko rahamarkkina lyhyt, USD6,003,394,130,063,757,3820.08.2018
Kanada osakkeet-0,394,604,260,001,7912,8620.08.2018
Korko pitkä maailma1,311,670,09-0,013,285,0820.08.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma2,492,131,13-0,012,175,6820.08.2018
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, euro-0,77-0,39-0,85-0,080,461,0420.08.2018
Korko pitkä maailma, USD1,403,38-1,01-0,094,866,6920.08.2018
Korko rahamarkkina, USD5,943,383,95-0,093,597,3220.08.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, CHF1,622,522,33-0,114,278,5620.08.2018
Korko hyvin lyhyet bondit, euro-0,42-0,22-0,50-0,150,090,4120.08.2018
Korko pitkä, HKD4,443,392,14-0,184,577,1820.08.2018
Korko rahamarkkina, euro-0,27-0,12-0,39-0,21-0,040,1220.08.2018
Korko pitkä, Norjan kruunu2,13-0,70-2,54-0,25-1,256,8020.08.2018
Korko vaihtovelkakirjat globaali, CHF suojattu1,571,16-0,14-0,284,357,5020.08.2018
Korko rahamarkkina lyhyt, euro-0,30-0,12-0,46-0,31-0,160,0520.08.2018
Korko lyhyet valtionobligaatiot, euro-0,69-0,40-0,89-0,370,290,8320.08.2018
Korko pitkä kehittyvä Eurooppa-6,77-3,82-6,58-0,411,284,8420.08.2018
Korko renminbi, kotimaa2,54-3,202,87-0,543,486,8520.08.2018
Kiinteistöt maailma suorat sijoitukset0,790,380,54-0,54-1,974,2820.08.2018
Korko pitkä inflaatiosidotut, USD4,884,623,23-0,593,487,1320.08.2018
Korko pitkä valtionobligaatiot, USD3,554,350,91-0,633,907,2620.08.2018
Kiinteistöt Eurooppa suorat sijoitukset-0,71-0,05-1,81-0,64-0,823,8420.08.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, CHF suoj.0,374,23-2,98-0,773,905,7520.08.2018
UK osingostrategia osakkeet0,08-3,976,83-0,776,7913,8820.08.2018
Italia osakkeet-4,67-9,15-3,92-0,866,4717,4920.08.2018
Korko joustava globaali, CHF suojattu0,563,03-2,60-0,862,695,7520.08.2018
Raaka-aineet arvometallit-3,93-5,260,44-0,92-3,0616,0720.08.2018
Yhdistelmä varovainen, Ruotsin kruunu-5,27-1,62-6,45-1,310,185,4620.08.2018
Korko pitkä maailma, CHF-0,211,85-2,97-1,392,385,4220.08.2018
Raaka-aineet laaja kori-2,58-6,943,12-1,49-6,9011,4320.08.2018
Yhdistelmä maltillinen GBP-0,19-1,734,76-1,564,8210,4620.08.2018
Korko pitkä maailma, CHF suojattu1,323,56-2,70-1,562,735,5920.08.2018
Afrikka osakkeet-1,64-8,813,96-1,58-1,5714,2120.08.2018
Korko pitkä inflaatiosidottu, GBP-0,591,373,56-1,606,5012,6220.08.2018
Kiina A-sarja osakkeet-15,60-17,62-7,26-1,6912,6622,7420.08.2018
Sektori viestintä osakkeet-0,222,68-1,30-1,746,8912,5820.08.2018
Yhdistelmä joustava, GBP-0,80-2,245,04-1,854,7911,1520.08.2018
Yhdistelmä varovainen, CHF0,632,25-1,69-1,862,865,8120.08.2018
Korko pitkä, CHF2,123,83-1,31-1,942,465,7120.08.2018
Korko pitkä high yield, GBP-1,03-1,923,09-2,124,2310,6220.08.2018
Korko pitkä yrityslainat, SEK-6,10-1,84-8,74-2,12-2,305,2420.08.2018
Sektori bioteknologia osakkeet11,108,3714,67-2,1914,8323,7420.08.2018
Korko pitkä, Ruotsin kruunu-5,22-1,14-7,90-2,38-1,284,6120.08.2018
Korko rahamarkkina, CHF2,383,20-1,45-2,551,014,9420.08.2018
Korko lyhyet bondit, CHF2,293,34-1,44-2,721,125,0420.08.2018
Yhdistelmä maltillisen varovainen, GBP-0,75-1,733,25-3,073,559,3920.08.2018
Korko high yield globaali, GBP suojattu-1,49-2,052,83-3,113,2810,6720.08.2018
Korko pitkä yrityslainat, GBP-1,63-1,161,93-3,124,409,8320.08.2018
Korko lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-6,40-2,03-9,28-3,26-3,404,9120.08.2018
Korko pitkä, Australian dollari-3,75-3,49-7,60-3,30-1,867,6127.04.2018
Yhdistelmä varovainen, GBP-0,77-1,663,11-3,333,529,0620.08.2018
Korko rahamarkkina, Ruotsin kruunu-6,61-2,07-9,53-3,52-3,665,0520.08.2018
Korko pitkä yhdistelmä, GBP-1,39-1,082,03-3,583,929,3120.08.2018
Kiinteistöt UK suorat sijoitukset1,99-1,368,22-3,695,2510,3620.08.2018
Korko pitkä valtionobligaatiot, GBP-0,400,082,57-3,794,379,7020.08.2018
Korko rahamarkkina, Australian dollari-3,72-3,68-7,93-3,85-3,568,2827.04.2018
Korko joustava, GBP-1,51-2,091,90-4,053,159,3020.08.2018
Kiinteistöt muut suorat sijoitukset-4,680,34-6,07-4,18-4,3512,9020.08.2018
Korko joustava globaali, GBP suojattu-2,27-2,401,34-4,652,549,5920.08.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, GBP suoj.-2,48-1,490,77-5,212,328,6920.08.2018
Korko pitkä, Kanadan dollari-4,36-1,99-6,42-5,21-1,086,8027.04.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, GBP-1,43-1,571,78-5,241,688,3320.08.2018
Korko vaihtovelkakirjat globaali, GBP suojattu-2,75-4,882,60-5,422,9012,4420.08.2018
Korko pitkä maailma, GBP suojattu-2,43-2,320,18-5,721,688,7220.08.2018
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, GBP-0,85-2,121,76-6,29-0,508,2320.08.2018
Korko rahamarkkina, GBP-0,74-2,422,24-7,03-0,668,8720.08.2018
Korko rahamarkkina lyhyt, GBP-0,73-2,422,24-7,04-0,678,8820.08.2018
Raaka-aineet maatalous-4,33-5,43-7,15-8,44-8,0912,1920.08.2018
Turkki osakkeet-41,79-29,04-44,16-15,17-12,5022,9620.08.2018
Aasia-Tyynimeri osakkeet, muut-------
Fund of Funds - Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Islamilaiset osakkeet, muut-------
Japani osakkeet, valuuttasuoj.-------
Kiinteistöyhtiöt muut-------
Korko high yield, renminbi1,192,510,02--7,7620.08.2018
Korko pitkä high yield suojattu, muut-------
Korko pitkä määräaikainen-------
Korko pitkä muut-------
Korko pitkä muut inflaatiosidotut-------
Korko rahamarkkina, muut-------
Korko vaihtovelkakirjat muut-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Long-Only Equity -------
Long-Only Other -------
Multistrategy-------
Muut-------
Muut osakkeet-------
Pääomaturvatut-------
Pohjoismaat pien- ja keskikok. yhtiöt osakkeet-------
Systematic Futures-------
Takuutuottoiset-------
Treidaus - Vivutettu/käänteinen hyödykkeet-------
Tyynimeri ei-Japani osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Event driven-------
Vaihtoehtoiset - Globaali makro-------
Vaihtoehtoiset - Hajautettu arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Long/short Eurooppa-------
Vaihtoehtoiset - Long/short globaali-------
Vaihtoehtoiset - Long/short kehittyvät maat-------
Vaihtoehtoiset - Long/short UK-------
Vaihtoehtoiset - Long/short USA-------
Vaihtoehtoiset - Long/short velka-------
Vaihtoehtoiset - long/short, muut-------
Vaihtoehtoiset - Markkinaneutraali - osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Systematic futures-------
Vaihtoehtoiset - Valuutat-------
Vaihtoehtoiset - Velka-arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Volatiliteetti-------
Yhdistelmä Suur-Kiina-------
Yhdistelmä, muut-------
Kattava lista kaikista Morningstarin rahastoluokista. 3kk, vuoden alusta, 1v, 3v ja 5v tuotot ja 3v tuoton keskihajonta.
Tuottoluvut on ilmoitettu euroissa.