Rahastoluokan kehitys: Kokonaistuotto

Rahastoluokka

Kaikki Morningstar-rahastoluokat ja kaikkien tietyn kategorian rahastojen keskimääräiset historialliset tuotot (3 kk, vuoden alusta, 1 vuosi, 3 vuotta, 5 vuotta).

Morningstar-rahastoluokkaa käytetään rahastojen vertailukohtana mm. Morningstarin rahastoraporteissa. Napsauttamalla yksittäistä rahastoluokkaa näet luettelon rahastoista, jotka kuuluvat kyseiseen luokkaan.

×
Morningstar-
luokka
Vuoden alusta%3kk tuotto %1v tuotto %3v tuotto p.a. %5v tuotto p.a. %3v keskihaj.Pvm
Brasilia osakkeet10,6117,6812,7532,254,5130,5515.01.2019
Venäjä osakkeet7,010,66-1,2621,472,4916,0915.01.2019
BRIC osakkeet5,166,38-4,3918,839,0113,6215.01.2019
Latinalainen Amerikka osakkeet9,658,631,9817,893,0019,7815.01.2019
Norja osakkeet6,54-9,23-3,9415,396,3914,6915.01.2019
Thaimaa osakkeet3,51-2,06-3,8514,7111,2512,0015.01.2019
Sektori teknologia osakkeet3,89-1,01-3,8614,3512,8515,4315.01.2019
Sektori arvometallit osakkeet2,143,79-10,0714,263,0633,3715.01.2019
Sektori luonnonvarat osakkeet5,26-6,96-13,1413,56-0,3118,2215.01.2019
Kehittyvä Eurooppa osakkeet4,681,52-9,8412,950,5813,0515.01.2019
Yhdysvallat pienyhtiöt osakkeet6,17-5,88-2,4811,518,6416,8515.01.2019
Yhdysvallat kasvuyhtiöt osakkeet4,79-3,983,3711,3111,8813,1615.01.2019
Japani pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet4,34-8,53-14,2011,1711,9014,6615.01.2019
Kehittyvät maat osakkeet3,924,31-10,4510,995,5211,3415.01.2019
Hongkong osakkeet3,565,75-8,1410,988,6814,5015.01.2019
Sektori teollisuusmateriaalit osakkeet4,14-4,94-12,4210,745,0514,0115.01.2019
Tyynimeri ei-Japani osakkeet4,864,54-3,3110,616,3711,4215.01.2019
Sveitsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet5,72-5,67-12,0710,5210,7712,0215.01.2019
Taiwan suuret yhtiöt osakkeet0,900,94-7,3910,397,5913,1615.01.2019
Suur-Kiina osakkeet3,142,67-13,7810,318,2315,5815.01.2019
Singapore osakkeet5,448,90-1,0310,316,1011,9215.01.2019
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osakkeet2,953,22-8,3310,227,7712,1215.01.2019
Kiina osakkeet3,653,04-14,4410,168,1116,6215.01.2019
Yhdysvallat joustava osakkeet4,71-4,89-0,399,999,8713,6615.01.2019
Kiinteistöyhtiöt Aasia osakkeet4,4711,223,159,728,019,8615.01.2019
Yhdysvallat suuret yhtiöt sekatyyli osakk.3,84-4,54-0,779,6310,6212,0315.01.2019
Aasia ei-Japani osakkeet2,754,12-11,939,617,9512,3115.01.2019
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osinko-osakkeet2,973,85-4,679,557,2810,4315.01.2019
Yhdysvallat keskikok. yhtiöt osakkeet5,86-5,01-3,489,069,3814,5715.01.2019
Ruotsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet3,34-0,29-4,999,0310,0714,0315.01.2019
Yhdysvallat arvoyhtiöt osakkeet4,18-3,90-1,928,859,4512,4415.01.2019
Raaka-aineet arvometallit1,346,164,728,801,3815,7315.01.2019
Pohjoismaat pien- ja keskikok. yhtiöt osakkeet4,43-4,61-11,688,757,7212,9815.01.2019
Suomi osakkeet5,80-2,24-5,428,497,5711,2015.01.2019
Maailma kasvuyhtiöt osakkeet4,22-2,69-4,148,198,2811,4915.01.2019
Maailma pienyhtiöt osakkeet5,23-4,61-6,978,197,1612,5215.01.2019
Australia ja Uusi-Seelanti osakkeet5,180,11-6,768,183,6913,2615.01.2019
Sektori infrastruktuuri osakkeet3,803,600,047,988,0710,6115.01.2019
Vietnam osakkeet0,62-4,38-12,217,7812,7813,5215.01.2019
Aasia-Tyynimeri ml. Japani osakkeet3,70-0,48-10,117,767,1811,4415.01.2019
ASEAN-maat osakkeet4,817,36-4,507,725,599,2215.01.2019
Intia osakkeet-1,858,55-10,427,7013,6017,3015.01.2019
Sektori rahoituspalvelut osakkeet4,38-2,60-11,307,505,0716,7415.01.2019
Sektori vesi osakkeet4,59-1,17-7,137,335,7910,3815.01.2019
Kehittyvä Eurooppa ei-Venäjä osakkeet0,770,94-11,637,292,8712,9115.01.2019
Sektori energia osakkeet7,78-11,01-9,397,15-4,5817,3415.01.2019
Maailma arvoyhtiöt osakkeet4,29-3,67-7,296,766,5610,7715.01.2019
Japani joustava osakkeet4,28-7,40-14,166,728,4814,0615.01.2019
Maailma suuryhtiöt sekatyyli osakkeet3,89-3,29-5,936,696,6510,5715.01.2019
Afrikka ja Lähi-itä osakkeet3,634,943,486,642,3612,1015.01.2019
Yhdistelmä kehittyvät maat2,922,79-6,466,553,618,0215.01.2019
Kehittyvät maat pien- / keskikok. yhtiöt osakkeet2,884,82-13,846,534,7911,3615.01.2019
Euroalue pienyhtiöt osakkeet3,78-5,72-15,746,525,9513,3115.01.2019
Sektori julkishyödykkeet osakkeet2,115,4710,996,468,2311,3715.01.2019
Alankomaat osakkeet4,50-6,50-17,116,346,6811,7715.01.2019
Sektori kuluttajatuott.- ja palvelut osakkeet3,27-0,14-4,956,296,6711,6715.01.2019
Sektori maatalous osakkeet5,20-3,88-5,396,273,8211,2015.01.2019
Ruotsi osakkeet2,75-2,90-9,786,154,4712,4115.01.2019
Maailma joustava osakkeet4,43-3,56-8,456,105,7511,8615.01.2019
Eurooppa pienyhtiöt osakkeet4,78-6,50-16,175,996,3213,7315.01.2019
Maailma osinko-osakkeet3,07-2,20-5,195,906,409,4615.01.2019
Tavoite 2046+3,37-2,28-5,325,825,419,4915.01.2019
Tavoite 2036-20403,29-2,37-6,785,805,248,4815.01.2019
Japani suuryhtiöt osakkeet4,28-5,27-11,155,737,2712,1615.01.2019
Maailma islamilaiset osakkeet3,09-3,82-5,025,705,3510,0515.01.2019
Indonesia osakkeet5,8721,37-0,475,555,3815,3115.01.2019
Sektori ympäristö osakkeet4,53-2,27-9,295,555,1111,8615.01.2019
Sveitsi suuret yhtiöt osakkeet4,730,20-6,055,545,869,7115.01.2019
Tavoite 2041-20453,21-2,29-5,675,485,169,0515.01.2019
Tanska osakkeet3,94-1,67-9,215,4110,6111,7215.01.2019
Korko high yield, NOK1,89-3,721,005,27-1,677,6215.01.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, NOK3,55-4,80-8,095,194,069,2215.01.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, USD2,87-1,14-1,725,175,438,9415.01.2019
Sektori pääomasijoitus osakkeet3,30-1,87-2,175,123,1411,9815.01.2019
Pohjoismaat osakkeet3,91-1,64-8,405,094,8011,0415.01.2019
Korko pitkä high yield, USD2,780,076,305,055,996,8315.01.2019
Sektori terveydenhuolto osakkeet4,21-1,794,405,059,6214,3215.01.2019
Eurooppa ei-UK pien-/keskik. yht. osakkeet4,22-6,11-15,245,036,4912,4215.01.2019
Korko pitkä maailma high yield2,330,205,224,926,346,3215.01.2019
Korko pitkä kehittyvät maat, paikall. valuutta2,625,88-1,864,922,137,8615.01.2019
Eurooppa keskikokoiset yhtiöt osakkeet5,07-5,32-13,264,835,4012,8415.01.2019
Yhdistelmä Aasia2,242,91-2,714,806,278,0815.01.2019
Kanada osakkeet7,33-3,06-5,964,80-0,5611,4315.01.2019
Tavoite 2031-20352,60-1,82-5,334,634,557,8415.01.2019
Korko pitkä high yield Eurooppa-0,14-0,773,054,595,844,6827.04.2018
Euroalue keskikok. yhtiöt osakkeet4,55-6,02-18,384,576,0013,3515.01.2019
Korko high yield globaali, EUR suojattu2,13-2,00-4,034,551,924,0915.01.2019
Espanja osakkeet4,16-1,36-9,724,430,2613,9615.01.2019
Frontier-markkinat osakkeet2,912,21-15,114,362,049,7415.01.2019
Euroalue joustava osakkeet3,90-2,41-10,354,243,9512,8615.01.2019
Korko pitkä kehittyvät maat1,932,911,954,236,156,1615.01.2019
Tavoite 2026-20302,52-1,62-5,564,174,256,9015.01.2019
Korko pitkä kehittyvät maat yrityslainat1,342,344,494,087,096,1115.01.2019
Aasia ei-Japani pienet ja keskis. osakkeet1,934,35-12,854,005,1612,2615.01.2019
Korko pitkä high yield, euro0,93-2,65-3,723,952,893,8415.01.2019
Saksa pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet3,83-5,49-15,843,923,1813,0815.01.2019
Yhdistelmä seikkailunhaluinen, GBP3,11-2,87-7,123,864,5610,6815.01.2019
Yhdistelmä globaali riskipitoinen, euro3,01-3,01-8,113,793,648,5415.01.2019
Kiinteistöyhtiöt maailma osakkeet4,424,084,183,737,4510,1215.01.2019
Eurooppa ei-UK suuret yhtiöt osakkeet2,70-4,54-13,023,664,0011,6215.01.2019
Euroalue suuret yhtiöt osakkeet2,94-4,96-14,203,602,6412,2615.01.2019
Korko pitkä kehittyvät maat, euro1,750,79-6,653,542,055,8715.01.2019
Korko pitkä maailma, ILS2,361,21-1,053,505,856,6015.01.2019
Yhdistelmä maltillinen, USD2,270,091,243,485,797,2615.01.2019
Eurooppa suuret arvoyhtiöt osakkeet3,91-4,69-13,633,382,0911,9915.01.2019
Korko pitkä kehittyvät maat yritysl., euro-painotus1,120,15-5,223,372,084,1415.01.2019
UK pienyhtiöt osakkeet4,08-6,11-10,613,355,0917,3115.01.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, euro2,22-3,43-9,013,343,458,9815.01.2019
Kiinteistöyhtiöt Eurooppa osakkeet4,430,74-3,313,347,9011,9115.01.2019
Korko pitkä Aasia high yield1,171,903,473,288,096,4515.01.2019
Sektori uusiutuva energia osakkeet4,632,03-10,063,170,5813,7215.01.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, Ruotsin kruunu2,36-2,12-7,513,164,078,4215.01.2019
Saksa suuret yhtiöt osakkeet3,86-6,44-20,093,082,0914,2915.01.2019
Eurooppa osinko-osakkeet3,45-3,01-10,603,003,1810,3515.01.2019
Yhdistelmä joustava, USD1,93-0,470,442,965,628,4015.01.2019
Korko erittäin pitkä, euro0,543,854,172,846,879,3315.01.2019
Eurooppa suuret kasvuyhtiöt osakkeet3,28-3,99-10,972,804,2411,1115.01.2019
Eurooppa joustava osakkeet4,41-4,79-14,042,803,1212,0515.01.2019
Eurooppa suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet3,36-4,03-12,372,772,5310,9115.01.2019
Raaka-aineet laaja kori3,38-7,04-7,892,70-7,2911,2215.01.2019
Sektori bioteknologia osakkeet13,03-1,680,562,617,9623,0615.01.2019
Korko pitkä, Tanskan kruunu0,390,850,922,602,861,9615.01.2019
Korko pitkä maailma, NOK suojattu2,17-1,47-0,462,57-0,1216,8015.01.2019
Korko renminbi2,205,325,432,565,335,0815.01.2019
Korko joustava, USD1,311,606,392,565,606,3615.01.2019
Korko pitkä high yield globaali, CHF suoj.2,01-0,440,892,522,996,0615.01.2019
Korko pitkä Aasia paikall. valuutta1,027,284,522,475,305,2215.01.2019
UK suuret yhtiöt osakkeet3,48-2,76-9,152,412,2512,0215.01.2019
Yhdistelmä varovainen NOK2,66-3,27-3,892,400,376,1515.01.2019
Korko pitkä, Japanin jeni1,316,2310,692,354,5410,5915.01.2019
Afrikka osakkeet1,82-0,21-12,232,33-4,2613,2315.01.2019
Yhdistelmä globaali maltillinen, euro1,99-1,80-6,282,202,505,6315.01.2019
Korko Tanska pitkä, DKK0,310,770,932,192,401,6915.01.2019
Korko joustava globaali0,84-0,131,542,165,135,5315.01.2019
Yhdistelmä maltillisesti seikkailunhaluinen, GBP2,67-2,50-6,032,003,589,7815.01.2019
Tavoite 2021-20251,48-1,62-5,311,982,325,0215.01.2019
Kiina A-sarja osakkeet4,962,50-21,871,9612,4719,8415.01.2019
Korko joustava globaali, USD suojattu0,921,466,261,955,736,3315.01.2019
Yhdistelmä globaali joustava, euro2,18-2,66-7,921,921,857,0115.01.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, USD0,692,267,621,917,007,0115.01.2019
Tavoite 2016-20200,73-0,20-2,631,842,093,7215.01.2019
Yhdistelmä varovainen, USD1,211,294,081,834,986,2615.01.2019
Korko lyhyet bondit, Norjan kruunu1,67-3,000,391,83-1,136,0015.01.2019
Korko pitkä Aasia0,812,985,441,836,175,7915.01.2019
Korko joustava globaali, EUR suojattu0,81-0,84-3,771,801,123,1915.01.2019
Korko pitkä yrityslainat, euro0,07-0,73-1,891,802,152,3515.01.2019
UK joustava osakkeet4,49-3,63-10,331,762,3214,7915.01.2019
Yhdistelmä maltillinen, euro1,94-2,15-7,011,731,916,5815.01.2019
Yhdistelmä maltillinen, SEK1,07-0,73-6,931,721,976,7515.01.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, USD suoj.0,471,906,151,626,396,0215.01.2019
Korko pitkä inflaatiosidottu, GBP2,312,581,171,615,7110,2415.01.2019
Korko pitkä kehittyvä Eurooppa0,583,27-3,191,581,984,9715.01.2019
Korko vaihtovelkakirjat maailma1,83-1,37-2,641,493,575,9115.01.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma0,862,174,271,432,384,3815.01.2019
Korko pitkä, Norjan kruunu1,80-2,400,111,42-0,735,7715.01.2019
Kiinteistöyhtiöt P-Amerikka osakkeet3,693,479,071,398,4914,4415.01.2019
Korko vaihtovelkakirjat globaali, USD suojattu1,78-0,410,581,395,677,5015.01.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali0,511,073,291,365,014,2615.01.2019
Yhdistelmä maltillinen, CHF1,81-0,01-2,621,313,066,2515.01.2019
Yhdistelmä joustava, euro1,88-2,92-8,891,311,317,5415.01.2019
Korko joustava, euro0,23-0,93-2,921,251,292,9415.01.2019
Yhdistelmä riskipitoinen, CHF2,09-0,99-4,301,122,407,5715.01.2019
Korko high yield, renminbi1,663,134,341,115,225,5015.01.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, euro0,570,29-2,111,111,643,6015.01.2019
Korko pitkä yrityslainat, USD0,462,115,151,105,886,1015.01.2019
Yhdistelmä joustava, Ruotsin kruunu1,10-0,95-7,911,030,368,1815.01.2019
Korko pitkä maailma, USD suojattu0,553,178,170,995,846,6415.01.2019
Yhdistelmä varovainen, euro0,93-0,84-3,570,981,443,2815.01.2019
Yhdistelmä globaali varovainen, euro1,12-0,96-4,490,961,413,2515.01.2019
Tavoite 2011-20150,74-0,28-0,850,922,203,9215.01.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, EUR suoj.0,38-0,33-4,010,881,383,1015.01.2019
Korko pitkä Eurooppa0,371,22-0,300,842,562,6615.01.2019
korko vaihtovelkakirjat maailma, eurosuojaus1,77-2,39-7,800,740,875,3615.01.2019
Korko pitkä yhdistelmä, euro0,110,49-1,050,701,812,3715.01.2019
Korko pitkä inflaatiosidottu, euro0,150,06-1,680,691,283,1915.01.2019
Korko vaihtovelkakirjat Eurooppa1,22-2,94-7,830,671,135,3215.01.2019
Korko pitkä valtionobligaatiot, euro0,151,770,390,512,273,0715.01.2019
Korko high yield globaali, GBP suojattu2,71-2,79-2,960,471,399,0215.01.2019
Korko pitkä maailma, euro0,310,52-1,300,461,592,2615.01.2019
Korko yrityslainat lyhyet bondit, euro-0,10-0,94-1,790,260,430,9415.01.2019
Korko pitkä maailma, euro suojattu0,340,59-2,380,250,622,7215.01.2019
Korko joustava globaali, CHF suojattu0,790,891,140,192,185,5215.01.2019
Yhdistelmä maltillinen GBP2,27-2,11-5,140,172,498,8715.01.2019
Sektori viestintä osakkeet4,310,01-4,310,153,1711,3615.01.2019
Yhdistelmä joustava, GBP2,45-2,49-6,550,122,219,6615.01.2019
Italia osakkeet4,81-3,26-19,050,120,6618,0515.01.2019
Korko pitkä maailma0,732,353,250,093,404,4115.01.2019
Korea osakkeet1,120,96-15,000,092,4014,8415.01.2019
Korko pitkä, HKD0,113,188,820,065,496,5315.01.2019
UK osingostrategia osakkeet3,53-3,21-9,680,042,4912,7815.01.2019
Korko renminbi, kotimaa2,236,277,750,015,405,6915.01.2019
Korko pitkä yhdistelmä, USD0,453,056,860,005,356,2415.01.2019
Kiinteistöt Eurooppa suorat sijoitukset0,16-0,59-0,07-0,080,074,1915.01.2019
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, euro-0,04-0,29-1,31-0,130,221,0515.01.2019
Korko vaihtovelkakirjat globaali, CHF suojattu1,55-0,74-2,67-0,142,377,2715.01.2019
Kiinteistöt maailma suorat sijoitukset0,540,100,41-0,16-1,294,2815.01.2019
Korko pitkä high yield, GBP1,69-3,27-3,42-0,212,149,3315.01.2019
Korko hyvin lyhyet bondit, euro-0,03-0,32-0,79-0,22-0,010,4315.01.2019
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, USD0,161,668,66-0,234,236,6715.01.2019
Korko rahamarkkina, euro-0,02-0,12-0,44-0,27-0,110,1315.01.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, CHF suoj.0,251,290,98-0,363,255,8015.01.2019
Korko pitkä maailma, CHF suojattu0,452,473,28-0,382,625,7015.01.2019
Korko rahamarkkina lyhyt, USD0,031,879,23-0,404,196,8215.01.2019
Korko pitkä inflaatiosidotut, USD0,452,056,54-0,433,286,2215.01.2019
Korko rahamarkkina lyhyt, euro-0,02-0,11-0,60-0,44-0,260,1315.01.2019
Korko lyhyet valtionobligaatiot, euro0,020,28-0,57-0,440,031,3515.01.2019
UK arvoyhtiöt osakkeet-4,82-6,63-4,27-0,473,5212,6730.10.2018
Korko rahamarkkina, USD0,091,869,09-0,524,046,7515.01.2019
Korko pitkä maailma, CHF0,411,210,37-0,572,065,4815.01.2019
Korko pitkä maailma, USD0,511,743,03-0,744,895,6515.01.2019
Korko pitkä valtionobligaatiot, USD0,163,767,31-0,974,486,8015.01.2019
Yhdistelmä varovainen, Ruotsin kruunu0,180,57-6,66-0,99-0,255,4615.01.2019
Yhdistelmä varovainen, CHF0,920,51-1,32-1,031,785,3515.01.2019
Ranska pien-/keskikok. yhtiöt osakkeet3,24-13,49-28,38-1,110,5713,6315.01.2019
Yhdistelmä maltillisen varovainen, GBP1,70-1,41-3,60-1,161,837,8615.01.2019
Korko pitkä yrityslainat, GBP0,83-0,91-2,29-1,362,858,7115.01.2019
Korko pitkä, CHF0,012,374,63-1,372,495,9415.01.2019
Yhdistelmä varovainen, GBP1,39-1,20-2,67-1,412,007,7515.01.2019
Korko pitkä yrityslainat, SEK-0,620,66-4,34-1,61-1,995,7215.01.2019
Korko pitkä yhdistelmä, GBP0,77-0,43-1,39-1,663,018,2915.01.2019
Korko pitkä, Ruotsin kruunu-0,702,23-2,52-1,79-0,765,1115.01.2019
Korko rahamarkkina, CHF-0,111,243,95-1,841,195,1615.01.2019
Korko pitkä valtionobligaatiot, GBP0,942,020,80-1,853,508,8615.01.2019
Korko lyhyet bondit, CHF-0,121,463,84-2,011,285,2715.01.2019
Kiinteistöt UK suorat sijoitukset0,59-1,373,06-2,153,909,5815.01.2019
Korko joustava globaali, GBP suojattu1,37-1,72-2,91-2,160,958,3315.01.2019
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, GBP1,23-0,31-0,99-2,491,176,7215.01.2019
Korko lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-0,941,03-4,46-3,02-2,945,4115.01.2019
Korko pitkä yrityslaina globaali, GBP suoj.0,96-1,02-2,54-3,111,107,3715.01.2019
Korko hyvin lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-0,921,09-4,32-3,18-3,125,5415.01.2019
Korko pitkä maailma, GBP suojattu1,130,04-1,65-3,290,737,5215.01.2019
Korko pitkä, Australian dollari-3,75-3,49-7,60-3,30-1,867,6127.04.2018
Korko vaihtovelkakirjat globaali, GBP suojattu2,33-3,40-8,15-3,490,1610,9115.01.2019
Korko rahamarkkina, Australian dollari-3,72-3,68-7,93-3,85-3,568,2827.04.2018
Kiinteistöt muut suorat sijoitukset0,200,53-3,45-4,58-4,2912,4815.01.2019
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, GBP0,55-1,04-0,18-4,71-0,997,7915.01.2019
Korko rahamarkkina lyhyt, GBP0,56-1,090,01-4,74-1,158,0715.01.2019
Korko rahamarkkina, GBP0,57-1,11-0,06-4,79-1,188,0715.01.2019
Korko pitkä, Kanadan dollari-4,36-1,99-6,42-5,21-1,086,8027.04.2018
Raaka-aineet maatalous1,44-3,00-6,97-7,30-7,9112,0015.01.2019
Turkki osakkeet-0,771,19-34,09-9,64-6,1928,4115.01.2019
Aasia-Tyynimeri osakkeet, muut-------
Fund of Funds - Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Islamilaiset osakkeet, muut-------
Kiinteistöyhtiöt muut-------
Korko pitkä määräaikainen-------
Korko pitkä muut-------
Korko pitkä muut inflaatiosidotut-------
Korko rahamarkkina, muut-------
Korko vaihtovelkakirjat muut-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Long-Only Equity -------
Long-Only Other -------
Multistrategy-------
Muut-------
Muut osakkeet-------
Pääomaturvatut-------
Systematic Futures-------
Takuutuottoiset-------
Treidaus - Vivutettu/käänteinen hyödykkeet-------
Vaihtoehtoiset - Event driven-------
Vaihtoehtoiset - Globaali makro-------
Vaihtoehtoiset - Hajautettu arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Long/short Eurooppa-------
Vaihtoehtoiset - Long/short globaali-------
Vaihtoehtoiset - Long/short kehittyvät maat-------
Vaihtoehtoiset - Long/short UK-------
Vaihtoehtoiset - Long/short USA-------
Vaihtoehtoiset - Long/short velka-------
Vaihtoehtoiset - long/short, muut-------
Vaihtoehtoiset - Markkinaneutraali - osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Systematic futures-------
Vaihtoehtoiset - Valuutat-------
Vaihtoehtoiset - Velka-arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Volatiliteetti-------
Yhdistelmä Suur-Kiina2,433,41-5,34--10,5515.01.2019
Yhdistelmä, muut-------
Kattava lista kaikista Morningstarin rahastoluokista. 3kk, vuoden alusta, 1v, 3v ja 5v tuotot ja 3v tuoton keskihajonta.
Tuottoluvut on ilmoitettu euroissa.