Jatkamalla tämän sivuston käyttöä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää täältä evästeihin liittyvistä periaatteistamme ja millaisia evästeitä käytämme.

Rahastoluokan kehitys: Kokonaistuotto

Rahastoluokka

Kaikki Morningstar-rahastoluokat ja kaikkien tietyn kategorian rahastojen keskimääräiset historialliset tuotot (3 kk, vuoden alusta, 1 vuosi, 3 vuotta, 5 vuotta).

Morningstar-rahastoluokkaa käytetään rahastojen vertailukohtana mm. Morningstarin rahastoraporteissa. Napsauttamalla yksittäistä rahastoluokkaa näet luettelon rahastoista, jotka kuuluvat kyseiseen luokkaan.

×
Morningstar-
luokka
Vuoden alusta%3kk tuotto %1v tuotto %3v tuotto p.a. %5v tuotto p.a. %3v keskihaj.Pvm
Japani pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet2,9610,9028,4120,8922,9314,6015.01.2018
Venäjä osakkeet5,933,69-0,6520,441,5225,6715.01.2018
Euroalue pienyhtiöt osakkeet2,873,5925,0617,208,7712,8715.01.2018
Eurooppa pienyhtiöt osakkeet2,733,2925,1916,9516,2413,4115.01.2018
Sveitsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet2,283,3320,2616,7419,6712,1915.01.2018
Alankomaat osakkeet2,163,4320,4916,6014,0514,6115.01.2018
Tanska osakkeet1,15-2,8410,9716,3920,2512,4415.01.2018
Ruotsi pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet3,05-0,6810,5916,1217,7814,9315.01.2018
Eurooppa ei-UK pien-/keskik. yht. osakkeet3,562,7420,0615,9815,9412,2915.01.2018
Japani joustava osakkeet3,119,5319,3715,8317,7914,8015.01.2018
Sektori teknologia osakkeet1,913,1921,4115,1617,7115,4815.01.2018
Euroalue keskikok. yhtiöt osakkeet3,872,9324,7714,9016,3914,0715.01.2018
Suomi osakkeet3,04-1,339,7913,9413,8813,5415.01.2018
Norja osakkeet3,960,1112,5913,219,6415,8015.01.2018
Japani suuryhtiöt osakkeet3,589,0713,5212,9113,9514,8415.01.2018
Vietnam osakkeet5,5118,8218,6512,8720,0314,2715.01.2018
Saksa pien-/keskikokoiset yhtiöt osakkeet2,783,4821,9412,6012,0712,9715.01.2018
Pohjoismaat osakkeet2,86-0,0311,8312,3612,5512,6015.01.2018
Maailma pienyhtiöt osakkeet1,734,2612,7312,3414,5313,0215.01.2018
Suur-Kiina osakkeet2,754,7027,4112,0913,1719,0315.01.2018
BRIC osakkeet4,346,2522,2911,877,4816,7815.01.2018
Yhdysvallat kasvuyhtiöt osakkeet2,245,9111,7611,4916,5414,1115.01.2018
Eurooppa keskikokoiset yhtiöt osakkeet2,852,7619,5111,4613,0213,4215.01.2018
Italia osakkeet6,414,1122,8511,3110,1518,4815.01.2018
Kehittyvä Eurooppa osakkeet4,324,7810,6511,301,0816,4215.01.2018
Sektori teollisuusmateriaalit osakkeet3,465,8613,9811,2510,8216,2315.01.2018
Ranska suuret yhtiöt osakkeet3,592,7815,1111,2010,1014,2115.01.2018
UK pienyhtiöt osakkeet1,514,3622,9711,1314,1916,8415.01.2018
Saksa suuret yhtiöt osakkeet2,603,2717,7811,1211,6216,9315.01.2018
Yhdysvallat pienyhtiöt osakkeet0,993,162,5511,0215,2917,0415.01.2018
Yhdysvallat joustava osakkeet2,066,198,9410,2015,9114,5415.01.2018
Aasia-Tyynimeri ml. Japani osakkeet2,186,3614,8210,1610,5113,8115.01.2018
Kiina osakkeet3,415,5227,7410,1111,7820,8115.01.2018
Yhdysvallat suuret yhtiöt sekatyyli osakk.1,575,456,829,7415,3513,2815.01.2018
Eurooppa ei-UK suuret yhtiöt osakkeet2,801,8914,869,6911,4513,4515.01.2018
Eurooppa joustava osakkeet2,642,7015,029,6610,5613,1315.01.2018
Taiwan suuret yhtiöt osakkeet0,940,1611,849,4911,1513,8115.01.2018
Aasia ei-Japani osakkeet1,624,4722,619,4710,5214,5415.01.2018
Maailma kasvuyhtiöt osakkeet2,314,7313,639,4712,5612,9115.01.2018
Sektori vesi osakkeet0,423,3313,039,4610,8011,7215.01.2018
Euroalue suuret yhtiöt osakkeet2,861,5613,869,459,9614,6115.01.2018
Ruotsi osakkeet3,10-1,558,779,4311,3313,4915.01.2018
Hongkong osakkeet2,615,2322,549,3810,1318,0215.01.2018
Euroalue joustava osakkeet2,181,5412,149,3610,2513,9315.01.2018
Yhdysvallat keskikok. yhtiöt osakkeet0,884,180,739,0015,5515,1115.01.2018
Maailma joustava osakkeet1,873,8511,578,9211,0013,1215.01.2018
Sektori ympäristö osakkeet1,963,4012,598,9111,5612,9215.01.2018
Maailma arvoyhtiöt osakkeet1,874,567,678,4612,1512,6515.01.2018
Sektori rahoituspalvelut osakkeet1,906,2312,628,4510,6517,9715.01.2018
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osakkeet1,164,1316,488,418,9714,2015.01.2018
Intia osakkeet0,075,3221,518,3514,1918,3115.01.2018
Maailma suuryhtiöt sekatyyli osakkeet1,723,939,238,2311,0612,5015.01.2018
Eurooppa suuret kasvuyhtiöt osakkeet1,931,0613,338,159,3113,2515.01.2018
Thaimaa osakkeet3,187,3116,887,917,5714,0215.01.2018
Tavoite 2046+1,673,009,397,839,8010,8115.01.2018
Kehittyvät maat osakkeet1,783,7118,397,826,3314,0815.01.2018
Eurooppa suuret arvoyhtiöt osakkeet2,782,3810,477,698,9114,1115.01.2018
Tavoite 2041-20451,622,868,737,629,7110,5515.01.2018
Kehittyvä Eurooppa ei-Venäjä osakkeet2,451,5317,487,415,3112,2715.01.2018
Yhdysvallat arvoyhtiöt osakkeet0,423,821,397,3714,7313,6415.01.2018
Tavoite 2036-20401,663,098,957,238,9410,1615.01.2018
Espanja osakkeet3,044,8213,967,208,0416,0915.01.2018
Sektori kuluttajatuott.- ja palvelut osakkeet0,433,7110,947,1811,0014,3015.01.2018
UK joustava osakkeet1,393,6313,267,1510,7915,8915.01.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, NOK2,472,125,587,137,3311,0715.01.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, euro1,832,0011,047,107,2810,4715.01.2018
Eurooppa suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet2,221,9811,367,068,9213,1915.01.2018
Kiina A-sarja osakkeet4,277,6222,917,0414,6933,0815.01.2018
Maailma osinko-osakkeet1,012,886,397,0310,5011,6915.01.2018
Sveitsi suuret yhtiöt osakkeet1,331,179,106,9511,3812,3715.01.2018
Sektori luonnonvarat osakkeet4,3910,195,186,88-0,3322,0515.01.2018
Korko pitkä maailma, ILS0,810,451,596,747,549,2512.01.2018
Tavoite 2031-20351,382,317,396,658,679,7415.01.2018
Kehittyvät maat pien- / keskikok. yhtiöt osakkeet1,133,6414,856,657,3913,5715.01.2018
Aasia ei-Japani pienet ja keskis. osakkeet0,902,9511,236,539,7314,7315.01.2018
Eurooppa osinko-osakkeet2,061,589,486,499,4212,5315.01.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, Ruotsin kruunu1,780,765,936,377,869,4915.01.2018
Sektori arvometallit osakkeet1,46-1,05-10,646,23-7,7038,7515.01.2018
Eurooppa Lähi-itä Aasia osakkeet1,153,889,796,234,3814,9615.01.2018
Sektori uusiutuva energia osakkeet0,703,4715,786,2211,1815,7815.01.2018
Aasia-Tyynimeri ei-Japani osinko-osakkeet0,211,749,236,207,6513,3315.01.2018
Kiinteistöyhtiöt Eurooppa osakkeet-1,093,7913,646,1711,1015,0915.01.2018
Korko pitkä Aasia high yield-1,51-2,63-7,596,087,0910,7515.01.2018
Yhdistelmä globaali riskipitoinen, euro1,763,339,086,007,449,9515.01.2018
Frontier-markkinat osakkeet2,854,3710,585,819,8211,4915.01.2018
Tavoite 2026-20301,132,406,965,818,619,2015.01.2018
Korko pitkä high yield Eurooppa0,220,505,855,706,104,8915.01.2018
Yhdistelmä seikkailunhaluinen, GBP1,603,479,955,708,8112,6415.01.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, USD0,251,15-0,035,338,3611,3415.01.2018
Sektori maatalous osakkeet0,714,665,965,196,0413,3915.01.2018
Maailma islamilaiset osakkeet1,072,863,415,187,5612,2215.01.2018
Kiinteistöyhtiöt Aasia osakkeet1,974,348,145,174,9912,8215.01.2018
Korko pitkä kehittyvät maat, euro0,460,716,655,042,476,1815.01.2018
Brasilia osakkeet3,25-2,8611,984,94-2,8430,6915.01.2018
Korko pitkä high yield, euro0,310,435,374,904,925,5915.01.2018
UK suuret yhtiöt sekatyyli osakkeet1,323,158,764,888,0814,0615.01.2018
Sektori infrastruktuuri osakkeet-0,85-0,895,104,838,8113,2615.01.2018
Korea osakkeet0,306,4712,254,814,6715,3215.01.2018
Korko pitkä kehittyvät maat yritysl., euro-painotus0,220,105,454,712,335,0515.01.2018
Latinalainen Amerikka osakkeet3,56-2,1610,694,62-1,6520,4215.01.2018
UK kasvuyhtiöt osakkeet1,102,977,694,578,6514,4715.01.2018
Korko high yield globaali, EUR suojattu0,510,394,564,403,885,0815.01.2018
Yhdistelmä kehittyvät maat1,382,099,674,273,5210,7015.01.2018
UK osingostrategia osakkeet1,102,368,044,259,1814,3215.01.2018
Australia ja Uusi-Seelanti osakkeet-0,261,71-0,924,241,9616,9615.01.2018
Korko pitkä kehittyvät maat yrityslainat-1,73-2,82-6,444,195,408,9815.01.2018
Yhdistelmä Aasia0,551,504,534,135,5212,0015.01.2018
Yhdistelmä joustava, euro1,391,317,754,114,238,7315.01.2018
Korko vaihtovelkakirjat Aasia/Japani-0,320,98-0,034,117,229,4415.01.2018
Yhdistelmä maltillinen, SEK1,19-0,533,334,095,097,2615.01.2018
Yhdistelmä maltillinen, euro1,061,275,704,064,828,0215.01.2018
Korko pitkä kehittyvät maat-1,13-1,79-3,874,014,178,7415.01.2018
Sektori terveydenhuolto osakkeet2,071,677,943,8614,8616,5715.01.2018
UK arvoyhtiöt osakkeet1,872,975,383,777,9413,7515.01.2018
Singapore osakkeet2,033,7311,563,765,3214,0615.01.2018
Yhdistelmä globaali joustava, euro1,332,286,703,754,557,9215.01.2018
Yhdistelmä globaali maltillinen, euro1,061,925,333,705,056,8015.01.2018
Yhdistelmä maltillisesti seikkailunhaluinen, GBP1,162,717,313,707,3011,8415.01.2018
Tavoite 2021-20250,801,394,163,685,817,1015.01.2018
Korko vaihtovelkakirjat Eurooppa0,900,124,703,624,126,3515.01.2018
Korko pitkä maailma high yield-1,44-2,48-7,083,525,918,7415.01.2018
Korko vaihtovelkakirjat maailma0,64-0,23-1,313,386,767,8215.01.2018
ASEAN-maat osakkeet2,306,5311,033,314,9712,9915.01.2018
korko vaihtovelkakirjat maailma, eurosuojaus1,331,225,273,054,666,0415.01.2018
Yhdistelmä joustava, Ruotsin kruunu1,310,022,592,954,148,7115.01.2018
Yhdistelmä maltillinen, USD-0,40-0,18-3,662,716,3310,3815.01.2018
Sektori pääomasijoitus osakkeet-3,37-3,922,242,655,7413,5615.01.2018
Korko vaihtovelkakirjat globaali, USD suojattu-0,22-1,31-5,652,537,8610,5115.01.2018
Yhdistelmä joustava, USD-0,44-0,36-3,792,515,1511,3315.01.2018
Korko pitkä high yield, USD-1,36-2,35-7,712,385,149,3115.01.2018
Korko joustava globaali, EUR suojattu0,240,333,172,342,723,6215.01.2018
Korko pitkä Aasia-1,93-3,23-8,662,284,598,6515.01.2018
Korko high yield, renminbi-1,58-2,73-8,142,215,619,0815.01.2018
Tavoite 2016-20200,390,712,042,073,755,3615.01.2018
Yhdistelmä globaali varovainen, euro0,520,922,971,922,864,2815.01.2018
Korko pitkä yrityslainat, euro-0,060,172,581,873,212,9515.01.2018
Korko pitkä kehittyvä Eurooppa-0,060,411,991,871,945,5115.01.2018
Korko pitkä, Tanskan kruunu-0,140,252,431,842,752,5015.01.2018
Yhdistelmä varovainen, euro0,390,532,671,822,784,1115.01.2018
Korko renminbi-0,88-1,09-2,291,754,898,8015.01.2018
Sektori viestintä osakkeet-0,26-0,51-4,051,619,2813,8315.01.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, EUR suoj.-0,15-0,023,001,602,363,6215.01.2018
Korko Tanska pitkä, DKK-0,140,191,941,552,272,1415.01.2018
Korko joustava globaali, USD suojattu-1,83-2,62-9,021,514,819,2315.01.2018
Yhdistelmä maltillinen GBP0,762,035,091,495,3610,8415.01.2018
Yhdistelmä joustava, GBP1,022,585,491,465,3011,1015.01.2018
Korko joustava, USD-1,80-2,90-9,291,453,608,9915.01.2018
Korko joustava globaali-0,69-1,17-4,421,373,527,5015.01.2018
Sektori energia osakkeet3,978,38-4,671,33-0,9020,1115.01.2018
Korko pitkä inflaatiosidottu, euro-0,180,730,911,241,344,2815.01.2018
Tavoite 2011-20150,24-0,270,851,242,945,3215.01.2018
Korko joustava, euro0,160,221,791,201,863,4515.01.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, USD suoj.-2,26-3,26-9,081,055,089,3015.01.2018
Sektori julkishyödykkeet osakkeet-3,07-6,52-0,461,017,2212,8715.01.2018
Yhdistelmä varovainen, USD-1,27-1,82-7,511,014,159,3915.01.2018
Korko pitkä high yield, GBP0,110,663,550,984,4111,1015.01.2018
Korko pitkä, Japanin jeni-0,37-2,21-9,880,97-0,7911,9415.01.2018
Kiinteistöt muut suorat sijoitukset-0,54-2,98-6,810,97-2,298,3015.01.2018
Korko erittäin pitkä, euro-0,70-0,130,360,955,7211,7215.01.2018
Korko pitkä Eurooppa-0,170,350,950,933,363,9115.01.2018
Korko pitkä yrityslainat, USD-2,33-3,14-8,930,824,649,0615.01.2018
Korko pitkä yhdistelmä, euro-0,17-0,020,670,772,303,0315.01.2018
Yhdistelmä varovainen NOK2,13-1,67-1,450,770,108,3315.01.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, euro-0,350,14-0,460,741,004,4815.01.2018
Korko yrityslainat lyhyet bondit, euro0,060,070,870,731,231,1315.01.2018
Korko pitkä, HKD-2,18-3,94-11,560,714,029,1515.01.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, USD-2,36-2,37-11,620,664,1110,4215.01.2018
Kiinteistöyhtiöt maailma osakkeet-3,11-1,89-3,980,646,3213,5915.01.2018
Yhdistelmä varovainen, Ruotsin kruunu0,53-1,34-0,130,631,475,1115.01.2018
Korko pitkä maailma, euro suojattu0,13-0,021,640,591,093,2015.01.2018
Korko pitkä inflaatiosidottu, GBP-0,661,500,040,535,3212,3215.01.2018
Korko pitkä kehittyvät maat, paikall. valuutta0,760,010,580,52-0,4510,2315.01.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali0,200,10-3,810,463,587,2515.01.2018
Korko pitkä maailma, euro-0,32-0,44-0,690,361,633,2115.01.2018
Korko pitkä Aasia paikall. valuutta-1,12-0,52-5,290,272,188,5915.01.2018
Sektori bioteknologia osakkeet1,73-4,524,800,2618,1626,3115.01.2018
Korko high yield, NOK1,80-2,74-0,140,19-3,1911,4215.01.2018
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, euro-0,03-0,140,030,130,661,0115.01.2018
Korko pitkä valtionobligaatiot, euro-0,26-0,21-0,500,122,223,6615.01.2018
Korko high yield globaali, GBP suojattu0,310,673,450,083,3311,1015.01.2018
Korko pitkä maailma, USD-1,92-3,53-11,060,012,838,9215.01.2018
Korko hyvin lyhyet bondit, euro-0,03-0,11-0,080,010,240,3615.01.2018
Korko pitkä yrityslainat, SEK0,07-2,49-1,87-0,02-0,824,7415.01.2018
Korko lyhyet valtionobligaatiot, euro-0,04-0,19-0,52-0,140,430,8215.01.2018
Korko rahamarkkina, euro-0,03-0,10-0,31-0,15-0,010,1015.01.2018
Korko rahamarkkina lyhyt, euro-0,02-0,11-0,42-0,23-0,100,0615.01.2018
Yhdistelmä maltillisen varovainen, GBP0,321,352,69-0,263,539,9415.01.2018
Kiinteistöt UK suorat sijoitukset0,092,346,78-0,345,8210,9415.01.2018
Yhdistelmä maltillinen, CHF0,10-0,30-2,46-0,405,5110,4315.01.2018
Korko pitkä yhdistelmä, USD-2,35-3,72-11,37-0,473,219,1915.01.2018
Korko pitkä maailma, USD suojattu-2,21-3,46-11,46-0,543,679,7415.01.2018
Korko renminbi, kotimaa-0,88-1,60-6,68-0,723,278,8815.01.2018
Yhdistelmä varovainen, GBP0,091,242,36-0,733,299,7415.01.2018
Korko pitkä, Ruotsin kruunu-0,35-2,66-3,38-0,78-0,624,0015.01.2018
Korko pitkä maailma-0,99-1,54-5,73-0,791,486,9015.01.2018
Korko pitkä yrityslainat, GBP-0,391,643,07-0,883,9610,7615.01.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma-1,38-1,39-8,01-0,930,297,5015.01.2018
Korko pitkä maailma, NOK suojattu1,62-3,54-3,84-0,94-2,148,8715.01.2018
Kiinteistöt Eurooppa suorat sijoitukset-0,04-1,17-1,24-0,94-1,333,0915.01.2018
Korko pitkä high yield globaali, CHF suoj.-0,64-2,44-6,35-0,954,1811,6315.01.2018
Korko rahamarkkina, Singaporen dollari-1,03-1,25-5,53-0,950,766,6715.01.2018
Korko vaihtovelkakirjat globaali, GBP suojattu1,601,896,05-0,984,5512,9315.01.2018
Raaka-aineet arvometallit1,421,934,34-0,99-4,9018,9015.01.2018
Korko pitkä, Australian dollari-0,39-1,23-5,69-1,06-0,788,1615.01.2018
Kanada osakkeet-1,80-0,97-8,52-1,200,9212,7512.01.2018
Korko lyhyet bondit, Norjan kruunu1,61-3,16-4,59-1,20-2,938,1215.01.2018
Korko vaihtovelkakirjat globaali, CHF suojattu0,46-1,32-4,75-1,235,3012,0115.01.2018
Yhdistelmä riskipitoinen, CHF0,610,37-0,39-1,294,7610,6615.01.2018
Korko joustava globaali, GBP suojattu0,120,742,45-1,332,8210,0215.01.2018
Indonesia osakkeet1,095,14-0,58-1,351,3920,1315.01.2018
Korko pitkä yhdistelmä, GBP-0,611,462,18-1,413,3310,5915.01.2018
Korko pitkä valtionobligaatiot, USD-2,38-3,86-10,85-1,421,859,4515.01.2018
Korko pitkä, Norjan kruunu1,54-3,19-4,38-1,43-2,487,8215.01.2018
Korko rahamarkkina lyhyt, USD-2,04-3,31-12,66-1,471,978,9715.01.2018
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, USD-2,14-3,46-12,49-1,522,018,8315.01.2018
Korko rahamarkkina, Australian dollari-0,21-2,22-6,60-1,56-2,288,3215.01.2018
Korko joustava, GBP-0,091,012,22-1,592,6610,1515.01.2018
Korko lyhyet bondit, Ruotsin kruunu-0,11-2,71-3,68-1,63-2,084,2515.01.2018
Korko rahamarkkina, USD-2,12-3,39-12,90-1,651,798,9615.01.2018
Korko rahamarkkina, Ruotsin kruunu-0,10-2,70-3,98-1,65-2,334,3615.01.2018
Kiinteistöt maailma suorat sijoitukset0,13-0,18-2,35-1,71-3,884,4415.01.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, GBP suoj.-0,290,261,75-2,141,919,3115.01.2018
Korko pitkä valtionobligaatiot, GBP-1,031,580,30-2,243,0811,2115.01.2018
Korko pitkä yrityslaina globaali, CHF suoj.-1,13-2,35-5,90-2,33-11,5315.01.2018
Kiinteistöyhtiöt P-Amerikka osakkeet-7,17-7,75-14,34-2,417,0717,0015.01.2018
Korko pitkä inflaatiosidotut, USD-2,66-3,68-12,77-2,550,059,6115.01.2018
Korko rahamarkkina, Kanadan dollari-1,19-2,80-7,96-2,76-2,337,8815.01.2018
Korko pitkä, Kanadan dollari-1,04-2,76-9,21-2,83-1,107,0415.01.2018
Yhdistelmä varovainen, CHF-0,35-1,47-5,98-2,922,9210,1415.01.2018
Afrikka osakkeet2,527,0411,64-2,97-0,2114,0515.01.2018
Korko joustava globaali, CHF suojattu-0,83-2,28-7,16-3,033,2311,0515.01.2018
Korko pitkä inflaatiosuojattu maailma, GBP-0,470,46-1,07-3,100,569,1015.01.2018
Korko pitkä maailma, GBP suojattu-0,060,05-0,19-3,211,439,3515.01.2018
Korko pitkä, CHF-1,53-2,84-10,25-3,721,6911,5215.01.2018
Korko pitkä maailma, CHF suojattu-0,99-2,84-8,94-3,991,7711,6815.01.2018
Korko pitkä maailma, CHF-0,81-2,19-7,09-4,181,9010,0115.01.2018
Afrikka ja Lähi-itä osakkeet1,52-0,28-3,81-4,304,5714,5615.01.2018
Korko rahamarkkina, CHF-1,06-2,67-10,01-4,560,4310,2815.01.2018
Raaka-aineet laaja kori1,143,77-4,65-4,57-7,6613,3415.01.2018
Korko lyhyet bondit, CHF-0,98-2,48-10,19-4,580,4710,5215.01.2018
Korko yhdistelmä lyhyet bondit, GBP-0,260,10-1,75-4,70-1,048,7215.01.2018
Korko rahamarkkina, GBP-0,160,09-1,74-4,70-1,149,1615.01.2018
Korko rahamarkkina lyhyt, GBP-0,170,08-1,76-4,74-1,189,2715.01.2018
Turkki osakkeet-2,560,5523,83-8,53-5,6521,5815.01.2018
Raaka-aineet maatalous-1,93-4,94-17,92-10,90-9,5013,4015.01.2018
Aasia ei-Japani osakkeet, valuuttasuoj.-------
Aasia-Tyynimeri osakkeet, muut-------
Aasia-Tyynimeri osakkeet, valuuttasuoj.-------
Amerikka osakkeet, muut-------
Eurooppa osakkeet, muut-------
Eurooppa osakkeet, valuuttasuoj.-------
Fund of Funds - Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Islamilaiset osakkeet, muut-------
Japani osakkeet, valuuttasuoj.-------
Kehittyvät maat osakkeet, valuuttasuoj.-------
Kiinteistöyhtiöt muut-------
Korko pitkä high yield suojattu, muut-------
Korko pitkä maailma, muut suojatut-------
Korko pitkä määräaikainen-------
Korko pitkä muut-------
Korko pitkä muut inflaatiosidotut-------
Korko rahamarkkina, muut-------
Korko vaihtovelkakirjat muut-------
Korko vaihtovelkakirjat suojatut, muut-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Long-Only Equity -------
Long-Only Other -------
Maailma osakkeet, valuuttasuojattu-------
Multistrategy-------
Muut-------
Pääomaturvatut-------
Sektori muut osakkeet-------
Systematic Futures-------
Takuutuottoiset-------
Treidaus - Vivutettu/käänteinen hyödykkeet-------
Treidaus - Vivutettu/käänteinen korot-------
Vaihtoehtoiset - Event driven-------
Vaihtoehtoiset - Globaali makro-------
Vaihtoehtoiset - Hajautettu arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Long/short Eurooppa-------
Vaihtoehtoiset - Long/short globaali-------
Vaihtoehtoiset - Long/short kehittyvät maat-------
Vaihtoehtoiset - Long/short UK-------
Vaihtoehtoiset - Long/short USA-------
Vaihtoehtoiset - Long/short velka-------
Vaihtoehtoiset - long/short, muut-------
Vaihtoehtoiset - Markkinaneutraali - osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Multistrategia-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Muut-------
Vaihtoehtoiset - Rahastojen rahastot - Osakkeet-------
Vaihtoehtoiset - Systematic futures-------
Vaihtoehtoiset - Valuutat-------
Vaihtoehtoiset - Velka-arbitraasi-------
Vaihtoehtoiset - Volatiliteetti-------
Yhdistelmä, muut-------
Yhdysvallat osakkeet valuuttasuojattu-------
Kattava lista kaikista Morningstarin rahastoluokista. 3kk, vuoden alusta, 1v, 3v ja 5v tuotot ja 3v tuoton keskihajonta.
Tuottoluvut on ilmoitettu euroissa.